کنترل پهباد با استفاده از حرکات بدن خود، موثرتر از یک دسته کنترلی

اکنون می توانید با حرکات بدن خود بسیار موثرتر از یک دسته کنترلر، پهباد یا هواپیما بدون سرنشین خود را کنترل کنید. با ارائه یک قابلیت ویژه، این خبر حتی برای گیمر های Elbowy که از عینک حقیقت مجازی VR استفاده می کنند، نیز یک خبر  بسیار خوشحال کننده و امید وار کننده است.

کنترل پهباد با حرکات بدن موثرتر دسته کنترلی

اگر تا به حال در طول بازی بدن خود را به طرفین پرتاب کرده اید، باید بدانید که این امری طبیعی است (به این دلیل که این کار به نوعی به سرعت و دقت شما در عکس العملتان در بازی کمک می کند)، در اینجا با کمی از اثبات های علمی در مورد این موضوع با شما هستیم.

محققان در سوئیس کشف کرده اند که استفاده از تنه خود برای کنترل یک هواپیمای بدون سرنشین بسیار مؤثرتر از استفاده از یک دسته جوی استیک است.

تیم EPFL حرکات بدن و فعالیت عضلانی 17 نفر را با دوربین های ویژه تحت نظارت قرار دادند، هر کدام از آن ها با 19 نشانگر در سراسر نقاط اصلی بدنشان مجهز شدند.

پس از آن شرکت کنندگان اقدامات و عملکرد های لازم برا کنترل یک هواپیمای بدون سرنشین مجازی را از طریق چشم اندازهای شبیه سازی شده توسط عینک واقعیت مجازی دنبال کردند.

 با مشاهده الگوهای حرکت، دانشمندان بر این باور بودند که تنها چهار نشانگر واقع در بدن برای راندن یک هواپیمای بدون سرنشین در یک مسیر مانع دار مورد نیاز است و این روش فراتر از کنترل توسط کنترلر جوی استیک برای هردو، دقت و قابلیت اطمینان بیشتر می باشد.

نویسنده اصلی این مطالعات، Jenifer Miehlbradt از آزمایشگاه Transient Neuroengineering در EPFL گفت: “استفاده از بدن خود واقعا به شما این احساس را می دهد که انگار شما واقعا در حال پرواز هستید، همچنین، از سوی دیگر، مانند یک دسته Joysticks، با طراحی ساده، استفاده از این تکنولوژی به منظور کنترل دقیق اشیاء دور نیز می تواند بسیار چالش برانگیز باشد”.

اثبات این سیستم مفهومی هنوز هم به نشانگرهای بدن و آشکارسازهای حرکتی خارجی برای کار کردن بستگی دارد، بنابراین چالش بعدی تیم باعث می شود این فناوری پوشیدنی و کاملا مستقل باشد. در حالی که طیف وسیعی از برنامه های کاربردی برای این ویژگی وجود دارد.

این سیستم تقریبا قادر به پرواز مجازی می باشد، در حالی که سر، اندام، دست و پاهای شما آزاد است و می توانید کارهای دیگری انجام دهید، این می تواند یک پیشرفت عمده برای صنعت بازی ها، کنترل هواپیماهای بدون سرنشین و حتی هواپیماهای آینده باشد.

ویدیوها و مطالب مشابه