ببینید: برخورد 2 شهاب سنگ فضایی ماه

ببینید: برخورد 2 شهاب سنگ فضایی به ماه

برخورد دو شهاب سنگ فضایی سرکش را به سطح ماه،که از توفان های قبل بر جای مانده اند، در این ویدئو ببینید. Kaboom! اکنون ماه دارای برخی از دهانه های جدید ایجاد شده در سطح خودش است. همچنین در پائین می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد این اتفاق اخیر بیشتر بخوانید.

ماه تا کنون دهانه و یا گودی های زیادی را بر اثر ضربه های مختلف به دست آورده است و اکنون می تواند دو مکان ضربه جدید نیز به آن اضافه کند. یک ویدیو جذاب به ما نشان می دهد که زمانی که دو شهاب سنگ در جولای بر سطح ماه فرود آمدند و به ماه برخورد کردند، در هنگام برخورد چشمک می زنند.

سیستم تشخیص و تحلیل اثرات ماه (MIDAS) از یک سری از تلسکوپ های مجهز به دوربین های ویدئویی برای نظارت بر ماه و همچنین برای تماشا اثرات جدید  در ماه و ثبت آن ها از آن تلسکوپ ها استفاده می کند.

MIDAS هنگام دیدن آنها در تاریخ 17 و 18 جولای این ویدئو از برخورد شهاب سنگ ها را ضبط کرده است. سنگ ها با فاصله حدود 24 ساعت از هم، جداگانه به ماه برخورد کردند.

ESA در اواخر هفته گذشته این فلاش های ایجاد شده از برخورد را به طور چشمگیری برجسته کرد تا راحت قابل دیدن باشند و همچنین اشاره کرد که هر یک از آن شهاب سنگ ها به اندازه های گردو بوده اند که به احتمال زیاد، از دنباله های بارش شهاب سنگ آلفا کریکورنیدس به آن جا رسیده اند، زمانی که زمین و ماه از اطراف طوفان و گرد و غبارهای ایجاد شده توسط ستاره دنباله دار 169P / NEAT عبور می کرده اند.

طوفان گردو غیاری Alpha Capricornids همچنین می تواند برای نمایشگرهای زمینی نمایش نور خیره کننده ای را به نمایش بگذارد، زیرا سنگهای کوچک که به جو اتمسفری زمین ما وارد می شوند به دلیل حرارت بالا از خود نور ساطع می کنند.

Jose Maria Madiedo از MIDAS می گوید:"با مطالعه در مورد شهاب سنگ ها در ماه می توانیم تعیین کنیم که چه تعداد سنگ و همچینین اغلب چگونه به سطح ماه برخورد کرده اند و همچنین چه تاثیری گذاشته اند، همینطور از این جهت می توان نتیجه ای از تاثیرات آن ها بر روی زمین را تعیین کرد.

این سنگها از سفرشان زنده نمانده اند، آنها بعد از اثر ضربه زدن، بخار شده اند و دهانه هایی را از خود بر سطح ماه بر جای گذاشته اند.

... توضیحات کامل