استفاده از تکنولوژی در کشاورزی برای تامین امنیت غذایی!

در این ویدئو شما دستگاه های برداشت محصول شخم زدن را مشاهده می‌کنید که این کار را با سرعت هرچه بیشتر انجام میدهند. همانطور که می دانید هزینه اصلی فعالیت های کشاورزی مربوط به پرداخت دستمزد نیروی انسانی است. این یعنی هر چه کار شما سریعتر انجام شود هزینه کمتری تقبل خواهید کرد، در نتیجه سود شما از کشاورزی افزایش پیدا میکند.

به عنوان مثالی برای کاهش هزینه های کشاورزی با استفاده از دستگاه های نوین، در این فیلم دستگاه برداشت محصول از زمین را مشاهده میکنید که کار چندین روز کارگر ها را طی چند ساعت به پایان می رساند. همچنین باید گفت که کار انجام شده توسط ماشین ها بسیار با کیفیت تر از کار انجام شده با دست خواهد بود. زیرا ابزار های متصل به این دستگاه ها قدرت و دقت بیشتری دارند.

اگر مثالی در باره دقت دستگاه های کشاورزی نوین می خواهید، در این مورد می توان به دستگاه های شخم زدنی اشاره کرد که در این فیلم مشاهده می کنید. آنها با دندانه های خاصی که دارند خاک را به کوچکترین ذره ممکن تقسیم می‌کنند تا از عدم وجود سنگ و کلوخ در خاک کشاورزی مطمئن شوند.

همچنین در اواسط این فیلم دستگاهی نمایش داده می شود که برای کشت زیر پلاستیکی بسیار کارآمد است. این دستگاه به صورت خودکار پلاستیک را بر روی محصول کاشته شده قرار می دهد تا از سرما خوردن آن جلوگیری شود. کاری که طی چند ساعت با این ماشین کشاورزی نوین انجام می شود را کارگران طی روزهای بسیاری انجام خواهند داد که هزینه زیادی به کشاورز تحمیل می کند.

این موضوع نشان می‌دهد که استفاده از دستگاه های پیشرفته در صنایع کشاورزی می تواند به کاهش هزینه ها و طبیعتاً تامین امنیت غذایی مردم کشورمان منجر شود. البته که باید از توان مهندسان خلاق ایرانی بهره برد تا با ایده پردازی آنها هزینه ساخت دستگاه نیز پایین تر از نمونه خارجی تمام شود.

نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.