هوش مصنوعی 20 رانندگی یاد

یک هوش مصنوعی در مدت 20 دقیقه رانندگی یاد گرفت

هوش مصنوعی ساخته شده توسط کمپانی Wayve در طول 20 دقیقه آموخت که چگونه می تواند یک اتومبیل خودران را هدایت کند.

در گذشته در هوش مصنوعی های DeepMind و OpenAI از روش reinforcement learning برای آموزش استفاده شده بود. اکنون کمپانی Wayve هوش مصنوعی ساخته است با استفاده از همین روش، رانندگی در طول 20 دقیقه رانندگی یاد گرفت.

در روش reinforcement learning، ربات کاری را انجام می دهد و سپس با بازخورد هایی که از انسان می گیرد، این کار را دفعه بعد اصلاح می کند و بهتر انجام می دهد.

این هوش مصنوعی توسط دانشمندان انگلیسی ساخته و آزمایش شده است. در ویدئویی که قرار داده شده، می توانید به صورت کوتاه ببینید که چگونه در طول 20 دقیقه آن ها به این هوش مصنوعی رانندگی یاد می دهند.

در این ویدئو این هوش مصنوعی می آموزد که چگونه حرکت خود را در یک خط صاف ادامه دهد و از انحراف و به چپ و راست بپرهیزد. تلاش های این ربات برای آموختن رانندگی بسیار جالب و خارق العاده است.

تکنولوژی reinforcement learning در گذشته نیز برای آموزش ربات ها بسیار موفق ظاهر شده است. ربات DeepMind در گذشته از طریق همین تکنولوژی آموخت که چگونه بازی Go را بازی کند و قوی ترین انسان ها را را نیز در این بازی شکست داد. همچنین ربات OpenAI متعلق به الون ماسک نیز توانست بازی Dota 2 را در چندین روز بازی مداوم، به خوبی بیاموزد و قرار است با انسان ها در تورنمنت این بازی در کانادا رقابت کند.

سازندگان هوش مصنوعی کمپانی Wayve این هوش مصنوعی را با آپلود ویدئویی در کانال یوتیوب خود با نام "اولین مثال از تکنولوژی reinforcement learning بر روی ماشین های خودران" معرفی کردند.

کمپانی Wayve توسط چند تن از محققان دیپارتمان مهندسی دانشگاه کمبریج انگلستان تاسیس شده است و بر روی توانایی های هوش مصنوعی تحقیق می کند.

... توضیحات کامل