اولین فرود خودکار و کاملا مستقل یک هواپیما با موفقیت به پایان می رسد

ببینید که یک هواپیما برای اولین بار خود را به طور مستقل و کاملا خودمختار فرود می آورد. برای این فرودها به هیچگونه کمکی از جانب فرودگاه لازم نیست. این هواپیما با استفاده از تکنولوژی های لازم می تواند به صورت کاملا خودمختار و متکی بر سیستم خود، بر روی زمین فرود بیایید که بسیار قابل توجه است و حتی در شرایط جوی نامناسب نیز بسیار موثر و کاربردی خواهد بود.

در این دوران، بسیاری از هواپیماهای مسافربری می توانند به طور خودکار بر روی زمین فرود بیایند، اما آنها واقعا مستقل عمل نمی کنند و کاملا خودمختار فرود نمی آیند، در اصل فرودگاه آنها را با یک سیگنال رادیویی (مجموعه سیستم فرود) هدایت می کنند.

و هنگامی که بسیاری از فرودگاه های کوچکتر این ویژگی یا همان سیستم هدایت فرود را در اختیار ندارند، این حتی برای استفاده کامل در فرودگاه ها یک گزینه کلی نیست.

محققان Technische Universität München ممکن است فقط یک واقعیت عملی را برای فرود به طور مستقل برای هواپیماها در نظر گرفته باشند.

آنها با موفقیت یک سیستم را آزمایش کرده اند که با استفاده از ترکیبی از دید رایانه ای و سیستم موقعیت یابی GPS برای فرود هواپیما به زمین استفاده می کند.

این تکنولوژی برای جابجایی از GPS استفاده می کند، اما در کنار آن با دو دوربین نور مرئی و مادون قرمز به سمت نقطه باند پرواز می کند و می تواند موقعیت خود را به صورت دقیق به دست آورد، حتی زمانی که مه و باران باعث کاهش دید خلبانان می شوند.

از این جهت، هواپیما می تواند یک مسیر شیب دار را برای فرود خود محاسبه کند و در همین حین به تنهایی و متکی به تکنولوژی های مستقل خود بر روری زمین فرود آید.

این پروژه هنوز تازه و جدید است، اما امیدوار کننده و عالی می باشد.

یک تست فرود در اواخر ماه می یا اردیبهشت ماه صورت پذیرفته است که بسیار جالب است و بدون هیچ گونه دخالت انسانی این هواپیما دو نفره بر روی باند مورد نظر فرودگاه فرود می آید.

این هواپیما باند فرودگاه را از یک فاصله طولانی شناسایی می کند و بدون اینکه خلبان یک بار کنترل را برای فرود تنظیم کند، در خط مرزی مورد نظر فرود می آید.

اگر سیستم به اندازه کافی غربال شده و مناسب باشد، این سیستم می تواند تقریبا هر فرودگاهی را مجهز کند و در اصل هواپیما های مسافربری بزرگ نیز قادر خواهند بود تا بدون ارتباط مداوم با برج مراقبت، به صورت خودمختار بر روی باند فرودگاه فرود بیایند.

در صورت علاقه ببینید که هواپیماهای ۷۳۷ مکس بوئینگ بعد از سقوط های اخیر مورد بازرسی بیشتری قرار می گیرند، یا نصب دوربین در صندلی هواپیما شرکت های مسافربری مشکل ساز و نامناسب می باشد و یا هواپیما بدون سرنشین غول آسا Stratolaunch مایکروسافت به پرواز در می آید!

نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.