هواپیما بدون سرنشین Stratolaunch مایکروسافت

هواپیما بدون سرنشین غول آسا Stratolaunch مایکروسافت به پرواز در می آید!

Stratolaunch، بزرگترین هواپیمای جهان، برای اولین بار به پرواز در آمده است. رویای راه اندازی هواپیمای بزرگ پل آلن (Paul Allen) در نهایت به آسمان می رود. هواپیما بدون سرنشین غول پیکر Stratolaunch در هوا و آسمان شناور می شود و سپس با موفقیت به زمین باز می گردد.

پل آلن، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، به اندازه کافی عمر نکرد تا این پروژه Stratolaunch، هالک غول آسا هواپیمای بدون سرنشین شرکت مایکروسافت را تماشا کند.

او در اواخر سال 2018 جان خود را از دست داد و از این دنیا در گذشت و اما هواپیما Stratolaunch در روز شنبه گذشته به آسمان فرستاده شد.

در یک خبر منتشر شده، Stratolaunch که یک نقطه عطف تاریخی و بسیار قابل توجه در سفرهای فضایی است، در بندر هوایی و فضایی Mojave در کالیفرنیا راه اندازی شد.

این هواپیما عظیم به مدت 2.5 ساعت در کویر به پرواز در آمد و در ارتفاع 17000 فوت (5200 متر) به پرواز ادامه داد و حداکثر سرعت آن نیز 189 مایل در ساعت (304 کیلومتر بر ساعت) بوده است.

یک فیلم کوتاه یک قطعه کوچک از پرواز این پهباد فوق بزرگ را نشان می دهد:

هواپیما Stratolaunch به عنوان”بزرگترین هواپیمای کامپوزیت جهان” شناخته می شود.

اما این هواپیما بزرگ نیست که فقط بزرگ باشد، این طراحی شده است که از قسمت پائینی و یا شکم خود برای حمل وسایل زیاد استفاده کند، که حتی گفت می شود در آینده می تواند به عنوان یک تاکسی پرنده استفاده شود و یا حتی می تواند به فضا نیز برای انتقال وسایل و محصولات خاص مورد استفاده قرار گیرد.

اگر قرار بود هواپیما Stratolaunch را در یک میدان فوتبال آمریکایی قرار دهید، بال آن از هر در طرف منطقه و زمین بیرون می زند.

بنابراین می توان اینگونه تصور کرد که این پرنده های فوق بزرگ ساخته شده اند تا از زمین خارج شوند و سپس یک موشک فضایی را از زیر خود به سمت فضا آزاد کنند تا ماهواره ای را به مدار ماهواره ای اطراف زمین بفرستند.

همچنین بال مركزی تقویت شده بین دو کابین كه شامل 385 فوت (117 متر) می باشد، می تواند چندین راکت فضایی مخصوص پرتاب را با وزن 500 هزار پوند (226،796 كيلوگرم) با خود حمل کند و نگه دارد.

این شرکت برای تست خلبان خودکار، لیست گسترده ای را که شامل اجرای مانورهای کنترل پرواز و تمرینات روش شبیه سازی فرود بود، را بررسی و آزمایش کرده است.

همچنین این هواپیما پس از یک سفر طولانی با خیالی راحت به زمین بازگشته است.

پروژه Stratolaunch آلن در سال 2011 با چشم انداز «دسترسی به خطوط هوایی به فضا» به عنوان جایگزینی برای سیستم های راه اندازی فضایی زمینی تاسیس شد.

جودی آلن، رئیس شرکت وولکان و وکلای Paul G. Allen Trust گفت: “همه ما می دانیم که پل می تواند شاهد پیشرفت تاریخی امروز باشد.”

در صورت علاقه ببینید که پهبادهای جدید UPS برای انتقال دارو و حمل تجهیزات پزشکی استفاده می شوند! و یا سرویس تحویل کالا با پهباد در استرالیا، توسط شرکت Wing گوگل راه اندازی می شود.

ویدیوهای مشابه