همکاری الکسا در دستگاه های مختلف آسان تر می شود

کمپانی آمازون با ارائه راه حل مبتنی بر سرورهای ابری کار کردن با چند دستیار صوتی الکسا در دستگاه های مختلف را آسان تر و بهینه تر کرده است.

همکاری الکسا دستگاه

تقریبا در حدود دو سال پیش کمپانی آمازون اقدام به ارائه قابلیت Echo Spatial Perception یا به اختصار ESP کرد. قابلیت ESP باعث می‌شود تا نزدیکترین دستگاه آمازون موجود شما پاسخ سوالات و دستورات شما را بدهد.

قابلیت ESP در گذشته درون دستگاه های تولید شده توسط آمازون قرار داده شده بود، اما اکنون به سرورهای ابری منتقل شده است.

با قرار داده شدن قابلیت ESP در سرورهای ابری، اکنون تمامی دستگاه هایی که الکسا و روی آنها نصب شده باشد می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند.

البته در مورد این قابلیت باید بگوییم که مشکلاتی نیز در این زمینه وجود دارد. به عنوان مثال سیستم های آلارم اکنون درون هر دستگاه به صورت جداگانه تنظیم می‌شود و این موضوع با قابلیت ESP تداخل ایجاد میکند. کمپانی آمازون باید برای حل این تداخل راه حلی بیاندیشد. به عنوان مثال سیستم های آلارم را نیز به سرورهای ابری منتقل کند.

دستیار صوتی الکسا، یکی از پر طرفدار ترین دستیاران صوتی حال حاضر می باشد که بر روی اکثر سیستم عامل ها، قابلیت های خود را در اختیار کاربران قرار می دهد. حتی به تازگی این دستیار صوتی در دستگاه های تولید شده توسط اپل نیز ارائه شده است. در رابطه ارائه الکسای آمازون در سیستم عامل iOS می توانید مطلب “آمازون بلاخره کنترل صوتی الکسا را به iPhone آورد” را در نتران بخوانید.

الکسای آمازون علاوه بر ویژگی های درونی که دارد، دارای قابلیت های اضافه ای به نام Skills است، که گفته می شود در آمریکا تعداد آن ها به 30 هزار قابلیت می رسد.

باید دید در آینده کمپانی آمازون چه قابلیت های جدیدی برای ترکیب کردن دستگاه‌های مختلف دارای آمازون ارائه میدهد، اما به نظر می رسد همچنان این سیستم ESP احتیاج به کامل شدن دارد.

ویدیوها و مطالب مشابه