اندروید Q جدید گوگل با امنیت بیشتر و قابلیت های تازه تر

نشت شایعات در مورد سیستم عامل جدید اندروید Q حالت تاریک سیستم و تأکید بیشتر بر حریم خصوصی را نشان می دهد. انتظار می رود که در فصل بهار، اطلاعات بیشتری در مورد اندروید Q به دست بیاوریم. هر چند که هنوز زمان زیادی از عرضه اندروید پای 2018 گوگل نمی گذرد اما از اکنون خبرهایی در مورد اندروید Q جدید گوگل منتشر شده است.

3.6666666666667 از 5
از 3 رای
اندروید Q جدید گوگل با امنیت بیشتر و قابلیت های تازه تر

اگر بر اساس چرخه معمولی گوگل برای عرضه سیستم عامل جدیدش صحبت کنیم، اکنون چندین ماه قبل از این است که گوگل آماده باشد تا هر چیزی را در مورد Android Q را به اشتراک بگذارد چه برسد به عرضه کلی در بازار، اما انجمن XDA Developers ظاهرا موفق به گذراندن یک دوره بسیار اولیه از آپدیت بزرگ بعدی اندروید گوگل شده است، هرچند که دیدگاه کامل و کلی را نمایش نمی دهد، اما به برخی از چیزهایی که ممکن است Google برای این سیستم عامل جدید برنامه ریزی کرده باشد، نگاهی می اندازد.

بزرگترین تغییر دیداری (در حال حاضر) یک حالت تاریک در سراسر سیستم است.

تم “آندروید ۹ یا همان اندروید پای” را می توان از حالت نور بیشتر به حالت تاریک تغییر داد، اما آن فقط در بخشهای اطلاع رسانی و قسمت هایی از برنامه ها اعمال می شود.

تصاویر XDA نشان می دهد که Q حالت تاریک را به مکان های بیشتری از جمله منوی تنظیمات نیز گسترش می دهد و ممکن است تنظیماتی را برای ارائه حالت تاریک حتی در برنامه هایی که دارای نسخه ی داخلی این حالت خاص نمی باشند، فراهم کند.

در صورت علاقه ببینید که حالت تاریک اندروید پای به کاهش مصرف شارژ باتری بسیار کمک می کند!

گوگل همچنان به حفظ و تقویت حریم شخصی کاربران نیز ادامه می دهد.

قبل تر گفته می شد که گوگل اشتباهات خود در مورد حفظ حریم خصوصی کاربران را می پذیرد.

پس از اجرای قوانین سختگیرانه در مورد چیزهایی مانند دسترسی به دوربین / میکروفون و دسترسی برنامه های پس زمینه در نسخه های اخیر Android، به نظر می رسد که شرکت یک مجوز جدید تحت عنوان “اجازه استفاده از برنامه ها فقط در زمانی که برنامه در حال استفاده است” را اضافه می کند.

در حال حاضر، اندروید Pie فقط برای مجوزهای حساس مثل موقعیت مکانی، یک گزینه روشن یا خاموش را ارائه می دهد، بنابراین اضافه کردن انعطاف پذیری بیشتر، حرکت خوبی است، زیرا اگر مجوز دسترسی برنامه ها به طور کامل غیرفعال باشد برخی از برنامه ها به خوبی کار نمی کنند و نمی توانند به اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشند.

این ها برجسته ترین ویژگی ها بودند، اما XDA Developers نیز نکاتی راجع به این که Google در حال کار بر روی صفحه نمایش خود در دسکتاپ و یا صفحه نمایش خارجی، شبیه به DeX سامسونگ است را نیز منتشر کرده است.

همچنین تنظیمات برنامه نویسی برای ضبط و تصویر برداری صفحه نمایش داخلی ساخته شده است، اما هنوز به طور کامل در نسخه اولیه این سیستم عامل کار نمی کند.

گوگل برخی از ویژگی های جدید و نمونه های آزمایشی اندروید ۹ پای را در ماه می و در فصل بهار سال گذشته عرضه کرد، بنابراین می توانید برای شنیدن درباره اندورید ۱۰ جدید یا همان اندروید Q و قابلیت های جدید آن در این زمان قبل از ارائه رسمی، چیزهای بیشتری بشنوید.

شما می توانید ۱۲ ویژگی اندروید پای که می توانید در مورد آن ها هیجان زده باشید را ببینید و یا مشاهده کنید که اندروید پای گوگل در مقابل iOS 12 اپل، ببینید کدام بهتر است!

هر دو ۲۰۱۷ Android Oreo و ۲۰۱۸ Android Pie در ماه آگوست پس از چند ماه آزمایش بتا منتشر شدند و اکنون نیز می توان انتظار داشت که Android Q در ماه آگوست ۲۰۱۹ منتظر شود، البته بعد از چند نسخه آزمایشی و تست.

ببینید که گوگل نسخه بتا و آزمایشی اندروید P را منتشر کرد و یا آخرین پیشنمایش اندروید P بتا، قبل از نسخه فاینال را مشاهده کنید.

همینطور در صورت علاقه بیشتر : تمام نسخه های مختلف اندروید در طول ارائه سالیانه و یا رویداد گوگل و معرفی تلفن های همراه Google Pixel 3 را ببینید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.