اندروید پای گوگل در مقابل iOS 12 اپل، ببینید کدام بهتر است!

Android Pie گوگل در مقابل با iOS 12 اپل: حدس بزنید چه کسی در حال بهتر شدن و حتی برنده شدن یک رقابت حساس است. پیکسل 3 گوگل و آیفون ایکس پلاس اپل در یک میدان نبرد واقعی خواهند بود تا این سوال را پاسخگو باشند، اما قبل از آن ما نسخه های اندروید پای و iOS 12 را در کنار یکدیگر مورد بررسی قرار می دهیم.

2.8571428571429 از 5
از 7 رای
(رای دهید)
اندروید پای گوگل در مقابل iOS 12 اپل، ببینید کدام بهتر است!

یکی از چشم انداز های پیش بینی شده، رونمائی از سری گوشی های هوشمند سال جاری آیفون اپل ۲۰۱۸ و Google Pixel 3 می باشند که در مقایسه با تلفن های هوشمند دیگر قدرتمند تر و با کیفیت بیشتری ارائه خواهند شد.

همچنین مشخص شدن کیفیت اصلی این تلفن های همراه به ریشه رقابت بین نرم افزار IOS 12 اپل و اندروید پای گوگل بستگی خواهد داشت.

اگر چه اپل و گوگل در حدود فاصله ۹ مایل از یکدیگر در قلب دره سیلیکون ولی واقع شده اند، اما فلسفه های آنها از هم کاملا جداگانه است.

سیستم عامل Android گوگل به یک برنامه باز معروف است (که این می تواند منجر به بخش بخش شدن و فراگیر شدن آن شود)، در حالی که سیستم عامل اپل در مورد ایجاد یک سیستم بسته و محکم با عملکرد های خوب می باشد (اما بسیاری از خدمات برای عملکردها فقط در اکوسیستم دستگاه اپل محدود می شوند).

گوگل نسخه Android 9.0 Pie خود را رسما رونمائی کرده است.

این نسخه اندروید پای گوگل از حالت بتا خارج شده و در حال حاضر برای کار بر روی تلفن های همراه اندرویدی موجود و قابل استفاده می باشد، در حالی که iOS 12 هنوز در نسخه بتا خود به سر می برد.

این بدان معناست که ما می توانیم ویژگی های فعلی آن ها را در کنار یکدیگر ارزیابی کنیم، اما با درک این که اپل و گوگل احتمالا برخی از شگفتی ها و ویژگی های خاص را برای راه اندازی واقعی دستگاه های شایعه شان ذخیره خواهند کرد.

ما انتظار داریم اولین ارائه آیفون های اپل با سیستم عامل iOS 12 در ماه سپتامبر و برای پیکسل ۳ گوگل در ماه اکتبر ۹ همین سال ۲۰۱۸ آغاز شود.

این یک ارزیابی نهایی از این سیستم عامل ها نمی باشد و نمی توان گفت که همیشگی خواهد بود.

در زیر می توانید برخی از ویژگی های تازه و به روز دنیا را که در تلفن ها و سیستم عامل های آن ها پیاده می شوند را ببینید و در یک مقایسه عملکرد بهتر را تشخیص دهید.

شما می توانید تمام نسخه های مختلف اندروید که در طول سالیانه مختلف ارائه شده اند را در این قسمت مشاهده کنید از اندروید ۱ گرفته تا اندروید ۹ یا همان پای.

پشتیبانی از قابلیت Notches و ژست یا همان gestures

مزیت: iOS 12

آیفون X اولین گوشی نیست که به صورت اسپورت، با فناوری Notches تمام صفحه و پشتیبانی از ژست های مختلف استفاده می شود، اما اولین موبایلی بود که هر دو را با هم استفاده کرد. (تلفن اصلی آیفون اولین بار با یک طراحی صفحه نمایش کامل Notches ارائه شدند،و اپل در سال ۲۰۰۹ ژست ها گوناگون خود را با WebOS معرفی کرد.)

در حال حاضر گوگل به طور رسمی طراحی تمام و فول صفحه Notches و حرکات ناوبری یا ژست های gestures را در Android Pie خود قرار داده و آن را پذیرفته است، هرچند سازندگان گوشی های اندرویدی با آزمایش ها و نمونه های خودشان آن ها را کنار گذاشته اند.

پشتیبانی رسمی گوگل نشان می دهد که تلفن های Android با استفاده از هر دو فناوری Notches و ژست های gestures برای سطح بعدی تلفن های همراه خود آماده خواهند شد و این مسیر را  ادامه خواهند داد.

Android Pie به طور کامل ژست و حرکت شناسی نشده است، هرچند، هنوز هم بر روی دکمه برگشت برای دسترسی به برخی از ژست ها متکی است، که باعث یک تجربه احساس کمتر و به طور کامل تشکیل نشده را نسبت به آیفون X ارائه میدهد.

از آنجا که سازندگان آندروید دوست دارند مارک ها و نمونه های خاص خود را تولید کنند، باعث شده است تا ژست ها و Notches را در اندروید نسبت به آیفون کمتر مشاهده کنیم.

یک نکته در مورد Android : سیستم عامل اندروید Pie گوگل از فناوری Notches به صورت مرکزی، در گوشه ها و در هر دو سمت صفحه بالا و پایین پشتیبانی می کند که شما باید در مورد آن بدانید و به احتمال زیاد موبایل های آینده اندروید این فناوری ها را در خود خواهند داشت.

اما در همین حین نیز بعضی از تلفن های اندروید ممکن است از این ویژگی Notches و یا ژست های حرکاتی استفاده نکنند.

۵ دلیل مهم برای نصب iOS 12 را ببینید و مطالعه کنید.

 

دستیار های صوتی: دستیار صوتی گوگل در مقابل سیری اپل

مزیت: Android Pie

اپل با ارتقاء سیری در iOS 12 بر روی ساخت آی فون بعدی خود تاکید می کند پیش از اینکه شما بخواهید آن را دنبال کنید و یا آن را پیش بینی کنید.

در سیری یک برنامه جدید به نام میانبرها به شما امکان می دهد پروفایل هایی را تنظیم کنید که از طریق یک سیستم گام به گام اجرا می شوند زمانی که شما کلمات خاصی را از قبل مشخص می کنید و آن را بیان می کنید، به عنوان مثال، “Headed home” سیری، می تواند صفحه متن را برای پیام دادن به همسر خودتان باز کند، ایستگاه رادیویی مورد علاقه شما را روشن کند و مسیر حرکت شما را به مسیری که کمترین حمل و نقل و ترافیک را دارد برای رسیدن به خانه تان فراهم آورد.

در حالی که میانبرهای Siri، دستگاههای اپل را به درستیار صوتی گوگل نزدیکتر می کند، باید بئدانید که هردو آن ها از این روال نام برده بالا پشتیبانی می کنند (همچنین آمازون الکسا)، اپل همچنان هیچ کاری انجام نداده است تا فضای خالی بین Google Assistant و Siri را به طور کامل خنثی کند.

تفسیر: میانبرهای جدید سیری اپل سریعا آزار دهنده و غیر قابل تحمل می شوند

سیری قبلا در این رقابت پیش کشیده است.

کیفیت اطلاعات و نحوه ارائه آن در مقایسه با Google Assistant محدود تر می باشد که به خودی خود ضعف بزرگی است.

همچنین پس از کنفرانس توسعه دهنده گوگل I/O در ماه می، سیری دیگر به سختی می توانست نظرها را به خود جلب کند.

گوگل شش صدای جدید برای دستیار گوگل خود ایجاد کرده است، این دستیار گوگل می تواند رشته ای از سوالات و یا فرمان های گروهی را اداره کند و برخی از روش ها و رفتارها را به کودکان شما تدریس کند.

گوگل همچنین در مورد راه هایی برای ایجاد صدای دستیار صوتی برای شباهت به اندازه کافی با صدای انسان ها کار می کند تا شما بتوانید یک مکالمه کوتاه با دیگر افراد داشته باشد، در حالی که می تواند رزرو یا قرار ملاقات را از طرف شما انجام دهد.

اپل در سال ۲۰۱۱ هنگامی که Siri را به iPhone 4S معرفی کرد، صنعت تلفن های همراه را خفه کرد. این بخشی از مسابقه ای برای برنده شدن اپل بود. اما در اواخر،با اینکه او قابلیت های خاصی را ارائه می دهد اما….

در این مطلب می توانید ۱۴ ویژگی در سیستم عامل iOS 12 که شما باید در مورد آن ها بدانید را مشاهده کنید.

 

پیام ها: iMessage در مقابل … پیام های اندرویدی؟

مزیت: iOS 12

می توان گفت برنامه iMessage اپل بهتر و بهتر می شود.

در یک گوشه ما Animoji را داریم و همچنین از سمتی دیگر Memoji (انیمیشنی که از چهره خود ساخته اید).

اتصالات Peer-to-peer و یا اتصالات داخلی همکار به همکار،

همکاری در تماس های ویدئویی FaceTime که شما می توانید آن را از طریق برنامه راه اندازی کنید، پیام کوتاه Wi-Fi با دیگر کاربران iMessage، ارسال SMS به پلت فرم متقابل، بین تلفن، اپل و مک.

اما در گوشه دیگری، چه چیزهایی برای اندروید وجود دارد … دقیقا چه چیزی؟

Google Hangouts بسیار محدود و توسعه نیافتنی است.

پیام های کوتاه متنی در Android اخیرا فقط در دسترس برای استفاده از طریق وب می باشند، و آن ها فقط بین تلفن و رایانه شما قابل استفاده هستند.

Google Duo تماسهای ویدیویی خوبی برای گوشی شما و به زودی روی تبلت ها ایجاد میکند، اما بر روی دسکتاپ شما یا برنامه های پیامرسانی دیگر Google مانند Hangouts این پیامها باز نخواهد شد.

در این قسمت می توانید در مورد پشتیبانی اندروید، در کنار اپل، از سمعک های کمک به شنوایی مطالعه ای داشته باشید.

استفاده از یک برنامه AR با اشتراک گذاری با دوستان

مزیت: Android Pie

iOS 12 یک ویژگی چند نفره واقعا عالی را ارائه می دهد که به شما و دوستان دیگر شما اجازه می دهد تا با iOS 12 در یک زمان و به صورت همزمان در یک محیط AR عملکردهایی داشته باشید، تصور کنید چیزی مانند یک Lego را با هم بسازید و یا با هم به بازی پینگ پنگ مجازی مشغول شوید.

اما گوگل بیشتر از این ها می رود، این به کاربران آندروید و آیفون توانایی بازی با یکدیگر و بدون توجه به سیستم عامل آن ها را ارائه می دهد.

Anchor Cloud، همانطور که گفته شد، فقط به Android Pie متکی نیست، اما گوشی هایی که در حال اجرا اندروید پای هستند، می توانند از این اتصال به سرور های رایگان ابری Anchor سود ببرند.

گوگل نشان می دهد که چگونه نرم افزار AR خود (ARCore) می تواند با ARKit اپل در دنیای مجازی با یکدیگر مورد استفاده قرار گیرند. مثلا Pixel 2 و iPhone 8 Plus می توانند یک بازی AR را با یکدیگر بازی کنند و یا از بسیاری از قابلیت های واقعیت افزوده AR را در اشتراک گذاری با آیفون ارائه دهد.

زامبی های بازی و مجموعه Walking Dead به دنیای واقعی ما می آیند، یک بازی AR عالی همانند پوکمن گو که می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد آن این مطلب را ببینید.

باز کردن قفل از طریق چهره: امنیت و همچنین راحتی در استفاده

مزیت: iOS 12

نسخه اندرویدی اسکن صورت و قفل صفحه توسط چهره به راحتی قابل مشاهده است، اما از طرفی همانند یک اسکنر اثر انگشت امنیت لازم را ندارد.

امنیت باز شدن و بسته شدن قفل صفحه از طریق Face ID، جهان اپل است، و گفته می شود که آیفون X اولین تلفن برای استفاده از یک دوربین جلو ۳D خواهد بود.

اسکنر عنبیه چشم که در گوشی های سامسونگ مانند Galaxy S9 وجود دارد، امن است، اما همچنین به تلفن های سامسونگ انحصار یافته است. (اسکن عنبیه در Lumia 950 مایکروسافت قبل از نسخه های سامسونگ عملکرد نسبتا مناسبی را داشت).

به همین ترتیب Oppo Find X نیز دارای یک دوربین سه بعدی برای باز کردن چهره مانند آیفون X است، اما شرکت اپل و گوگل نه.

تست سرعت iOS 12 بتا: چقدر از سری های قدیمی تر سریع تر و بهتر است.

نقشه ها: نقشه اپل در مقابل نقشه های گوگل

مزیت: Android Pie

برنامه نقشه های آیفون برای جهت های چرخشی و نوبتی خود کاربردی است، اما نقشه های گوگل عمیق تر می شود، پس از لایه ای از اطلاعاتی که اگر مایل باشید می توانید از آن استفاده کنید.

گوگل همچنین در مورد راه هایی برای گرفتن سریع تر و بهتر نقشه ها در آینده فکر می کند.

در ماه می، گوگل نسخه آزمایشی یک راهنمای مجازی را در اطراف یک شهر ناشناخته هدایت می کرد.

مدیریت راحت در گوشی هوشمند شما

مزیت: خیلی زود است که بگویم

iOS 12 و Android Pie هر دو ویژگی های اضافه شده برای کمک به شما در هنگام خواب را با توجه به برنامه های که در غیر این صورت ممکن است توجه شما را جذب کنند، ارائه می دهند.

هر دو سیستم عامل همچنین با ویژگی های ارائه شده به شما اجازه مدیریت زمان استفاده از تلفن و برنامه ها را می دهند تا شما متوجه شوید که چقدر از زمان را صرف دستگاه خود و همچنین چه برنامه هایی می کنید.

ما می دانیم که اگر یکبار دیگر سیستم عامل iOS 12 را به همراه یک Android Pie آزمایش کنیم، مطمئنن اطلاعات بیشتری را به دست خواهیم آورد.

شما می توانید بهترین بازی های موبایل در سال ۲۰۱۸ برای هردو پلتفرم اندروید و iOS را در این مطلب ببینید و تریلر آن ها را مشاهده کنید.

اما ویژگی های جدیدی که این دو سیستم عامل به آن ها مجهز خواهند شد

ویژگی های جدید iOS 12 می شود:

  • حالت مزاحم نشوید بیشتر در اطلاعیه ها در هنگام خواب که می توانید آن را فعال کنید.
  • Screentime به شما گزارش های هفتگی در مورد استفاده شما را ارائه می دهد.
  • شما می توانید محدودیت استفاده برای خود و بچه های خود را برای هر برنامه تنظیم کنید.

آندروید پای نیز این ویژگی های جدید را ارائه می دهد:

  • حالت Wind Down گوشی شما را به حالت نیمه متمرکز در هنگام خواب خواهد برد.
  • همینطور داشبورد جدید به شما نشان می دهد که چقدر از برنامه ها استفاده می کنید.
  • شما می توانید محدودیت های برنامه را تنظیم کنید و برنامه های کاربردی خاکستری را برای یادآوری اهداف خود داشته باشید.
  • گوشی خود را به صورت دستی رو به پایین قرار دهید تا حالت do-not-disturb یا لطفا مزاحم نشوید را فعال کنید.

در این بخش نیز توضیحات گوگل در مورد ردیابی و ضبط داده های موقعیت مکانی کاربران در نقشه های گوگل را ببینید.

بعد از همه این ها، بنابراین، چه کسی برنده است؟

iOS 12 هنوز هم ناتمام است و هر دو اپل و گوگل می توانند یک خرگوش را از کلاه خود بیرون بیاورند، زمانی که آیفون X Plus و Pixel 3 در همایش های مربوط به خود راه اندازی و رونمائی شوند.

این بدان معنی است که هنوز خیلی زود است که بگوییم که در واقع کدام یک بهتر است یا حتی یکی از آن ها را بیشتر ترجیح می دهیم.

اما از آنجایی که Android Pie و iOS 12 در حال حاضر تا حدودی در دسترس هستند، مطمئنا به نظر می رسد که گوگل به دنبال برخی از نرم افزارهای پیشرفته تر است که ما می توانیم از آن ها استفاده کنیم: دستیار صوتی و Multiplayer AR که با هر گوشی کار می کند.

همینطور ما ناامید هستیم که تاکنون اپل تا حد زیادی بزرگترین معایب سیری را حل نکرده و ویژگی های جالب جدید Memoji آواتار ها در حال حاضر قفط به آی فون X محدود می شود.

اما هیجان زده ایم که اپل قابلیت چندین نفره AR را در خود داشته باشد، شاید سال ۲۰۱۹ خواهد بود که AR در تلفن های اپل می آید.

اپل همچنان به دنبال هدایت ژست های بهتر و قفل کردن قفل چهره با امنیت بیشتر است.

بیایید امیدوار باشیم که این دو سازنده سیستم عامل های تلفن همراه در زمانی که تلفن های پرچمدار خود را با iOS 12 و Pie را معرفی و رونمائی می کنند، حتی بیشتر از این ها را ارائه دهند.

رای شما به "اندروید پای گوگل در مقابل iOS 12 اپل، ببینید کدام بهتر است!" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن