یک AI جدید با حرکات چشم شما شخصیت شما را حدس می زند

یک هوش مصنوعی می تواند شخصیت شما را با اسکن چشم شما پیش بینی کند. الگوریتم های یادگیری ماشین نشان می دهد که ارتباطاتی بین حرکات چشم و چهار ویژگی از پنج ویژگی های بزرگ شخصیتی وجود دارد. Cicero گفته است: "چشم پنجره روح است". اما این فقط در حد اعتقادات است.

3.6 از 5
از 5 رای
(رای دهید)
یک AI جدید با حرکات چشم شما شخصیت شما را حدس می زند

شاید شما خیلی پیگیر اخبار تکنولوژی نباشید، و به خود بگوئید که مجموعه ای از الگوریتم های یادگیری ماشین با توانایی نشان دادن ارتباط بین حرکات چشم و یافتن ویژگی های بزرگ شخصیتی یک اتفاق بزرگ است و تا حدودی غیر ممکن به نظر می رسد، اگر چنین اتفاقی بیفتد، پس باید سیسیرو را بیشتر بشناسید.

یک پروژه مشترک بین دانشگاه استرالیای جنوبی و دانشگاه اشتوتگارت در مسیر و توانایی های هوش مصنوعی با نظارت بر حرکات چشم ۴۲ شرکت کننده انسانی و با استفاده از یک ردیاب چشم مبتنی بر ویدیو از طریق قطعه SensorMotoric در حال جریان و پیگیری بود.

بعد از آن محققان این یافته ها را با پرسشنامه های مقرر، به خوبی و درستی تایید کردند.

هوش مصنوعی از “پنج عامل شخصیتی انسان ها” که شامل: ذهن باز برای تجربه پذیری (openness)، وظیفه شناسی (conscientiousness)، برون گرایی (extraversion)، توافق پذیری (agreeableness) و روان رنجوری (neuroticism) است، توانست به طور قابل اعتماد چهار مورد را شناسایی کند:روان رنجوری، برون گرایی، توافق پذیری و وظیفه شناسی.

 

بر طبق این مطالعه، این اولین بار است که جنبش های چشم برای شناسایی ویژگی های شخصیتی مورد استفاده قرار می گیرند، که به خودی خود جالب نیز است، اما هدف نهایی، با توجه به Tobias Loetscher از دانشگاه استرالیا، بهبود روابط بین انسان و ماشین و همچنین گسترش اثرات مقابل آن ها در بعضی از نقاط در آینده است.

او توضیح داد:”مردم همیشه به دنبال خدمات پیشرفته تر و شخصی تر هستند”.

همچنین افزود: “با این حال، روبات ها و رایانه های امروزی از نظر اجتماعی خیلی آگاه نیستند، زیرا آنها نمی توانند با نشانه های غیر نوشتاری و  تعیین نشده از قبل، سازگار شوند”.”این تحقیق فرصت هایی برای توسعه روبات ها و رایانه ها فراهم می کند، تا بتوانند طبیعی تر و بهتر در تفسیر سیگنال های اجتماعی بشری و انسانی ظاهر شوند و خیلی متناسب تر، از خود اثرات متقابل را نشان دهند”.

برخی می گویند که در آینده روباتها قادر خواهند بود تا شخصیت های وحشتناک ما را قبل از پایان دادن به ما قضاوت کنند.

رای شما به "یک AI جدید با حرکات چشم شما شخصیت شما را حدس می زند" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن