بهترین کتابخوان های الکترونیکی برای خرید در سال 1397

به دنبال راهکاری ارزان تر برای مطالعه هستید؟ از گم کردن و خراب کردن کتاب هایتان خسته شده اید؟ و یا توان پرداخت اشتراک های سنگین کتابخانه را ندارید؟ و یا کتاب کاغذی که خریدید ناقص و خراب چاپ شده است؟ در این صورت بهتر است به دنبال یک کتابخوان الکترونیکی یا ebook مناسب برای خود باشید.

کتابخوان الکترونیکی خرید 1397

آیا وقت آن نرسیده که کتابخانه قدیمی و خاک گرفته خود را با یک کتابخوان الکترونیکی عوض کنید؟

در این مقاله می خواهیم به شما کمک کنیم تا از بین این کتابخوان های الکترونیکی بهترین و مناسب ترین را برای خود انتخاب نمایید، پس با ما همراه باشید.

به طور معمول قیمت این دستگاه های الکترونیکی از 60 یورو آغاز می شود.

در سال های اخیر تنها آمازون کیندل بود که با این دسته از محصولات بازار را در سیطره خود گرفته بود اما اخیرا برند الکترونیکی دیگری به نام کوبو اقدام به ساخت کتابخوان الکترونیکی کرده است که دراین مطلب با برخی از محصولات آن آشنا خواهیم شد.

در رقابت تنگاتنگ میان این دو برند فضای خالی بسیاری کمی برای سایر رقبا در تولید کتابخوان الکترونیکی وجود دارد.

بنابراین رقابت اصلی بازار را تنها بین دو برند آمازون کیندل و کوبو شاهد هستیم.

شاید در سال های آتی وضعیت کمی متفاوت شود اما در حال حاضر درمیان محصولات موفق بازار تنها دو اسم آمازون کیندل و کوبو به چشم می خورد.

در این مقاله می خواهیم شش محصول از بهترین های بازار در سال 2018 در زمینه تولید کتابخوان های الکترونیکی به شما معرفی کنیم.

 

اگر از علاقمندان به مطالعه و کتابخوانی هستید توصیه می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

کتابخوان های الکترونیکی آمازون به طرز شگفت آوری به گنجینه ها و کتابخانه های بزرگ دسترسی دارند و در آن ها هرگونه کتابی را می توان یافت.

نکته منفی در مورد این دستگاه این است که تنها قادر به خواندن برخی از انواع فایل هستند و قابلیت خواندن برخی از فایل ها را ندارند.

بسیاری از کاربران با نبود این قابلیت مشکلی ندارند اما اگر به دنبال فایل های خاصی هستید که آمازون آن ها را ساپورت نمی کند پس بهتر است به فکر محصولات دیگری از این دست باشید.

دو امکان بسیار ویژه در محصولات آمازون وجود دارد که باعث می شود کاربر نتواند از آن ها چشم پوشی کند.

یکی از این قابلیت ها امکان امانت گرفتن کتاب الکترونیکی از کتابخانه بزرگ آمازون است و دیگری خدمات مطالعه برای کاربران اصلی آمازون کیندل است.

در مورد خدمت دوم فرد می تواند هر ماه یک کتاب رایگان را از کتابخانه ای با 600000 جلد کتاب دانلود کند بدون این که محدود به زمان و تاریخ مشخصی باشد.

این امکان همچنین قابلیت دسترسی به کتابخانه ای با 1000 عنوان را به صورت دائمی به کاربران می دهد.

این کتابخانه دارای تعداد زیادی کتاب های تصویری و مجله نیز هست که کاربر می تواند به رایگان از آن ها استفاده کند.

کاربران کوبو می توانند کتاب های مختلفی را از همه وبسایت های دنیا به غیر از آمازون خریداری و یا دانلود کنند.

کتابخانه کوبو، کتابخانه های محلی مختص به آن ناحیه و برخی از فایل های اختصاصی آمازون کیندل در محصولات کوبو ساپورت می شوند.

این کتابخانه های امروزه بسیار جامع و کامل هستند و تجربه ای لذتبخش از کتابخوانی را به کاربر هدیه می کنند.

البته گاهی بهترین ها و پرفروش ها را در این کتابخانه ها نخواهید یافت در حالی که آمازون کیندل فهرستی کامل و به روز شده از آن ها دارد و نسخه های کاملش را در اختیار کاربران قرار می دهد.

حال بیایید نگاهی به کتابخوان های الکترونیکی سال 2018 بکنیم و ضمن مقایسه آن ها بهترین را برای خرید انتخاب نماییم.

ebook آمازون کیندل Paperwhite

محدوده قیمتی این محصول بین 120 تا 220 یورو است.

این محصول ساخته شده در سال 2018 است و چهارمین عضو از مدل Paperwhite به حساب می آید.

در این مدل جدید بهبود زیادی در امکانات را نسبت به نسل قبلی شاهد هستیم.

ضدآب بودن این دستگاه، حافظه دوبرابری آن نسبت به مدل های قبلی خانواده Paperwhite و قابلیت گوش کردن به کتاب های صوتی در مدل 2018 آن را نسبت به سایر محصولات آمازون کیندل متمایز کرده است.

علیرغم این که این محصول یک دستگاه متوسط در آمازون به حساب می آید اما استانداردها و کاربری آن از حد متوسط بیشتر است و 60 یوروی بیشتری که به نسبت نسل قبل آمازون برای آن می پردازید کاملا ارزشش را دارد.

البته می توان گفت که آمازون کیندل Paperwhite 2018 با امکاناتی مشابه Oasis آمازون کیندل حدود 100 یورو ارزانتر است.

برای کسانی که یک کتابخوان الکترونیکی قدیمی دارند و می خواهند آن را به روز رسانی کنند آمازون کیندل Paperwhite 2018 گزینه ای بسیار عالی است.

با 120 یورو می توانید این مدل جدید را با امکانات بالا در اختیار بگیرید در حالی که پایه قیمت مدل هایی همچون Oasis از 230 یورو آغاز می شود.

Paperwhite 2018 برای کسانی که تا به حال از کتابخوان الکترونیکی استفاده نکرده اند نیز بسیار مناسب وکاربردی است و قیمت بالایی ندارد.

کتابخوان الکترونیک آمازون کیندل Oasis

قیمت این کتابخوان الکترونیکی بین 230 تا 320 یورو است و در دسته محصولات نسبتا گران کمپانی آمازون قرار می گیرد.

اگر محدودیت مالی برای خرید یک کتابخوان الکترونیکی ندارید پس این دستگاه برایتان یک ابزار ایده آل و جذاب برای مطالعه به حساب می آید.

بدون اغراق Oasis بهترین کتابخوان الکترونیکی است که تا کنون ساخته شده است و هیچکس در این موضوع شکی ندارد.

این محصول با وزن 149 گرم از سایر مدل های آمازون کیندل سبک تر است و شما را برای تجربه ای لذتبخش در دنیای مطالعه آماده می کند.

با صفحه نمایش 7 اینچی و کیفیت بسیار بالای این کتابخوان الکترونیکی نوع جدیدی از لذت مطالعه را درک کنید.

حافظه داخلی Oasis حدود 32 گیگابایت است و برای دانلود و نگهداری هزاران کتاب کفایت می کند. جدیدترین ورژن Oasis مجهز به سیستم صوتی است و برای گوش دادن به فایل های صوتی کتاب بسیار عالی است.

Oasis قیمتی معادل دو برابر یک آمازون کیندل متوسط دارد و هزینه خرید آن بسیار بالاتر از مدل Aura One کوبو است و یک کتابخوان الکترونیکی لوکس به حساب می آید.

برای این که دید شفاف تری روی صفحه در هنگام مطالعه داشته باشید 12 لامپ ال ای دی در نمایشگر استفاده شده است.

همچنین یک حسگر نوری و قابلیت چرخش صفحه در هنگام مطالعه نیز در Oasis در نظر گرفته شده است که مطالعه را بسیار ساده تر می کند.

عمر باتری این کتابخوان الکترونیکی دقیقا همانند مدل های Voyage (که دیگر تولید نمی شود) و Paperwhite است.

هر سه این مدل ها با قابلیت اتصال به اینترنت 3G و حافظه داخلی بالاتر و قیمت بیشتر نیز در بازار وجود دارند.

این کتابخوان الکترونیکی برای افرادی که دائما در حال انداختن و یا خیس کردن ابزارهای الکترونیک خود هستند بسیار مناسب است چرا که قابلیت محافظت از اجزای داخلی در برابر آب را دارد.

Aura One از کوبو

قیمت این کتابخوان الکترونیکی 190 یورو است.

این کتابخوان الکترونیکی تنها برای رقابت با مدل شگفت انگیز Oasis از آمازون البته با قیمتی معادل نصف آن تولید شده است.

همانند Oasis نورپردازی صفحه، سنسور صفحه نمایش و قابلیت ضد آب بودن در این کتابخوان الکترونیکی لحاظ شده است. این کتابخوان الکترونیکی تا 60دقیقه ماندن در آب را تاب می آورد و آسیب نمی بیند.

رزولوشن صفحه Aura One با Oasis برابر است. صفحه نمایش این کتابخوان الکترونیکی خیره کننده است و چشم در تماس با آن خستگی کمتری را تجربه می کند. اگر دچار کم خوابی آخر شب هستید و عادت به مطالعه دارید این صفحه نمایش برای شما بهترین گزینه خواهد بود.

البته تعدادی ایراد نیز بر این کتابخوان الکترونیکی وارد است که در ادامه راجع به آن ها خواهیم گفت. یکی از مشکلاتی که در این کتابخوان الکترونیکی به وضوح دیده می شود لک و خش برداشتن قاب و صفحه آن به راحتی است.

همچنین ظاهر آن نیز به زیبایی مدل های آمازون کیندل نیست و البته وزنش نیز بسیار سنگین تر از رقبایش است.

ضخامت بدنه بسیار زیاد است و با صفحه نمایش 7.8 اینچی این کتابخوان به سختی در یک دست کاربر جا می شود و گاهی هم البته اصلا با یک دست قابل استفاده کردن نیست.

این نکته برای تعداد زیادی از کاربران منفی حساب می شود اما آن هایی که دوست دارند در تختخواب خود کتاب بخوانند از این اندازه نسبتا بزرگ استقبال خواهند کرد.

آخرین اشکالی که می توان به این کتابخوان الکترونیکی گرفت حافظه داخلی بسیار کم آن است بدون این که قابلیت افزایش با حافظه خارجی را داشته باشد و این برای کسانی که در آن واحد به تعداد زیادی فایل در حجم های بالا نیاز دارند بسیار آزاردهنده و منفی خواهد بود.

کتابخوان الکترونیکی Aura One برای کسانی که به مطالعه شب هنگام و موقع خواب علاقه دارند بسیار کاربردی و عالی است.

کوبو تعداد بسیار زیادی از فایل های کتاب های الکترونیکی را ساپورت می کند و این نکته برای کسانی که در هنگام مطالعه به گستره وسیعی از کتاب ها نیاز دارند بسیار شگفت انگیز است.

کتابخوان الکترونیکی آمازون کیندل

قیمت این دستگاه بین 60 تا 70 یورو است و در دسته محصولات ارزان قیمت آمازون قرار می گیرد.

بدون شک می توان این کتابخوان را مدل کلاسیک و استاندارد این دسته از محصولات دانست که در شرکت آمازون ساخته می شود. این کتابخوان الکترونیکی به واسطه ویژگی هایی که دارد همچنان در بازار این محصولات به فروش می رسد و محبوبیت دارد و یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که برای اولین بار می خواهند از یک کتابخوان الکترونیکی استفاده کنند.

در طی زمان و از سال 2007 که کیندل برای اولین بار به بازار عرضه شد بهبودها و به روزرسانی های زیادی روی آمازون کیندل صورت گرفت تا این محصول همچنان برای کاربران و مشتریان جذاب و خواستنی باشد.

قیمت پایین این دستگاه باعث شده تا بسیاری از امکاناتی که در بیشتر کتابخوان های الکترونیکی مشاهده می کنیم در آن وجود نداشته باشد.

امکاناتی از قبیل نورپردازی ال ای دی صفحه نمایش و حافظه 4 گیگابایتی که نصف مدل های جدید است در این محصول از نقاط ضعف به شمار می آید.

برای این که بتوانید در نور کم و تاریکی مطالعه کنید باید یک منبع خارجی نور در اختیار داشته باشید تا شفافیت و وضوح صفحه برایتان از بین نرود.

برای کسانی که علاقمند به مطالعه تفریحی هستند و یک کتابخوان الکترونیکی ارزان می خواهند، آمازون کیندل بسیار کاربردی و مناسب است. همچنین کسانی که تنها در فضای خانه مطالعه می کنند نیز و نیاز به به روزرسانی دائمی دستگاه های خود احساس نمی کنند نیز مخاطبان خوبی برای آمازون کیندل به شمار می آیند.

ebook کوبو Glo

این کتابخوان الکترونیکی حدود 100 یورو قیمت دارد و در دسته محصولات با قیمت متوسط رو به پایین به حساب می آید.

این محصول ارزان قیمت از کوبو در واقع برای رقابت با مدل های مختلف آمازون Paperwhite ساخته شده است.

علیرغم تمام امکاناتی که این کتابخوان الکترونیکی دارد در رده دوم بعد از Aura One قرار می گیرد.

از امکانات کلیدی این کوبو Glo می توان به نورپردازی داخلی صفحه آن اشاره کرد که مطالعه در هر محیط و نوری را امکانپذیر و لذتبخش می کند.

برای کم کردن مصرف باتری در جاهایی که نور کافی وجود دارد می توان این نورهای اضافی را با دکمه مخصوص خاموش کرد.

شدت نور صفحه در این کتابخوان الکترونیکی از کیندل Paperwhite کمتر است.

در بسیاری از امکانات از جمله صفحه نمایش و حافظه داخلی، مدل کوبو Glo مشابه کیندل Paperwhite است.

از امکانات جالب کتابخوان الکترونیکی کوبو Glo این است که کاربران می توانند در هنگام مطالعه شکل و طرح صفحات کتاب را تغییر دهند و بدین ترتیب با این حرکت مطالعه به عملی جذاب تر تبدیل می شود. حافظه داخلی در مدل های مختلف کوبو از آمازون کیندل پایین تر است اما این کمبود با توجه به تفاوت قیمت برخی مدل ها و امکانات آن ها ارزش امتحان کردن را دارد.

این کتابخوان برای افرادی که به دنبال دستگاهی با قیمت مناسب هستند و می خواهند کتب و مجلات مورد نیازشان را از منابع مختلف دانلود کنند گزینه ای بسیار ایده آل است.

ebook آمازون کیندل Voyage

قیمت این کتابخوان الکترونیکی بین 170 تا 230 یورو است و در دسته محصولات با قیمت های بالاتر قرار می گیرد.

مدل Voyage آمازون کیندل کتابخوانی ایده آل برای کسانی است که دائما در سفر هستند.

سنسور نوری که در سراسر صفحه قرار دارد این کتابخوان را برای استفاده در محیط های مختلف بسیار مناسب کرده است، به طوری که می توانید 24 ساعته و هفت روز هفته به طور دائم از آن استفاده کنید. چه در نور شدید باشید و چه در تاریکی نیازی نیست برای مطالعه با Voyage مکان خود را عوض کنید.

با عرضه مدل Oasis محدودیت هایی را در Voyage مشاهده کردیم که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. تفاوت قیمت بین Oasis و Voyage کم است، با این حال حافظه داخلی پایین 4 گیگابایتی که با کیندل 60 یورویی برابر است ممکن است برای کاربران ناامید کننده باشد.

اگر به اتصال اینترنت 3G نیاز داشته باشید باید مدل 230 یورویی دستگاه را بخرید که در این صورت صرفه شما با خریدن بهترین مدل آمازون یعنی Oasis است.

این کتابخوان الکترونیکی برای کسانی که به دنبال یک کتابخوان الکترونیکی با کارایی و کیفیت بالا هستند بسیار مناسب است. همچنین افرادی که به طور دائم در حال مسافرت هستند می توانند کتابخوان الکترونیکی Voyage بهره لازم را ببرند.

با تمام این ها توصیه ما به شما این است که در این محدوده قیمتی و با توجه به تفاوت قیمت کمی که این مدل با بهترین کتابخوان الکترونیکی حال حاضر بازار دارد، Oasis را برای خرید انتخاب نمایید.

برای مطالعه بیشتر ببینید که Walmart برای گسترش کسب و کار آنلاین خود، فروشگاه کتاب الکترونیکی خود را راه می اندازد و یا ۵ روش آسان برای ساخت هوش مصنوعی شخصی خودتان را ببینید.

فریبا 5 سال پیش

خیلی خوشحال هستم از اینکه دیگر مجبور به قطع درختان نیستیم و می‌توانیم از گجت‌هایی همچون این بوک ریدرهای خوب استفاده کنیم.
یکی از اپلیکیشن‌های ایرانی که کتاب‌های صوتی و متنی خیلی خوبی دارد اپلیکیشن خوانا است که خود من چندین بار کتاب صوتی خریدم و واقعا از کیفیت خوبی برخوردار بودند.
www.khanabooks.com

ویدیوها و مطالب مشابه