این پوست الکترونیک جدید کاری می کند اعضای مصنوعی درد را احساس کنند

باور کنید این چیز بسیار خوبی ست. برای ما که درد را به طور معمول در دست و پای خود احساس می کنیم غیر عادی به نظر می رسد که یک شخص بخواهد به دلخواه خود این درد را احساس کند. ولی باور کنید افرادی که از اندام مصنوعی استفاده می کنند، احساس درد در عضو مصنوعی افزوده شده به بدن خود را بسیار دوست دارند.

3 از 5
از 3 رای
(رای دهید)
این پوست الکترونیک جدید کاری می کند اعضای مصنوعی درد را احساس کنند

یکی از افرادی که به تازگی یکی از اندام مصنوعی او با این پوست الکترونیک تجهیز شده است می گوید: “احساس بسیار خوبی دارم، پس از مدت ها حس می کنم زندگی در قالب خالی من دمیده”.

بدون شک علم ایجاد اندام های مصنوعی در سال های اخیر بسیار پیشرفت کرده است. اما هیچکدام از تکنولوژی های جدید ارائه شده در طول این سال ها نمی توانستند کاری کنند که در عضو از دست رفته و جایگزین شده در بدن، بتوان درد را احساس کرد.

درد برای ما یک هشدار به مغز است. در واقع بدن ما به مغز خطرات ادامه یک عمل را با درد اطلاع می دهد. برای مثال وقتی درد ما روی بخاری قرار می گیرد با احساس سوزش مغز اطلاع پیدا می کند که سریعا باید عضو برخورد کرده با جسم داغ را از آن مکان دور کند.

علاوه بر جنبه روانی، این تکنولوژی جدید از این نظر انقلابی است که اکنون کاربر می تواند از خطراتی که ممکن است به عضو مصنوعی او هم آسیب برساند بهتر مطلع شود. مثلا اگر دست مصنوعی در حال له شدن است، این دست با استفاده از پوست الکترونیک می تواند به مغز اطلاع دهد که سریعا این عضو گران قیمت را محافظت کند.

این پوست الکترونیک دارای فرستنده و گیرنده هایی است که می توانند اطلاعات را با سیستم عصبی فرد به اشتراک بگذارند. از این رو این پوست الکترونیک می تواند در صورت احساس درد سریعا پیام درد را از طریق اعصاب فرد به مغز او منتقل کند.

در گذشته پوست های الکترونیک آنقدر قوی شده بودند که بتوانند لمس کنند، اما احساس درد بحث متفاوتی برای این تکنولوژی بود. احساس درد بسیار قوی تر از لمس کردن است.

باید دید در آینده آیا این تکنولوژی به قدری قدرتمند می شود که افراد سالم هم حاضر باشند اندام معمولی خود را با نمونه مصنوعی آن تعویض کنند؟

رای شما به "این پوست الکترونیک جدید کاری می کند اعضای مصنوعی درد را احساس کنند" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن