کمپانی Blue Origin به دنبال یک تاریخ خوب برای فروش بلیط سفر فضایی

بسیاری از افراد ثروتمند منتظر محقق شدن پروژه سفر تفریحی فضایی کمپانی Blue Origin متعلق به جف بیزوس مدیرعامل کمپانی آمازون هستند تا حداقل برای یک بار هم که شده تجربه فضا نوردی را پیدا کنند.

Blue Origin دنبال تاریخ فروش بلیط سفر فضایی

آرزوی بسیاری از انسان هاست که برای یک بار هم که شده کره زمین را از فضا ببینند. تصویر آبی رنگ زمین از راه دور بسیاری زیباست و بسیاری حاضرند مبالغ هنگفتی برای یک بار دیدن آن بپردازند.

خیلی از افراد ثروتمند منتظر اعلام تاریخ فروش بلیط توسط کمپانی Blue Origin هستند، اما این اتفاق چه زمانی رخ خواهد داد؟

خبر ها حکایت از آن دارند که تا سال آینده فروش بلیط این سفر فضایی آغاز می شود. این خبری خوشحال کننده برای آن دسته از افراد است که می توانند هزینه این بلیط ها را پرداخت کنند.

Rob Meyerson یکی از مدیران این پروژه بزرگ در حین کنفرانسی گفت: “کمپانی Blue Origin به زودی قصد دارد مجموعه ای افراد را برای تست به فضا بفرستد.”.  اما او هیچ محدوده زمانی را برای انجام این تست مشخص نکرده است.

Bob Smith یکی دیگر از مدیران پروژه سفر تفریحی فضایی کمپانی Blue Origin می گوید: “ما باید از امن بودن کپسول ها و راکت ها اطمینان کسب کنیم. پس از این کسب اطمینان در مورد قیمت و نحوه اجرای پروژه صحبت خواهیم کرد.”.

کمپانی Blue Origin قصد دارد هر دفعه گروه 6 نفره ای از افراد را با راکت به فضا بفرستد و در ارتفاع 100 کیلومتری از سطح زمین آن ها را در فضا معلق نگه دارد.

این افراد می توانند چند دقیقه را هم بدون کمربند در فضا معلق حرکت کنند تا تجربه یک فضانورد واقعی را داشته باشند نه فقط اینکه از مناظر لذت ببرند.

هنوز مشخص نیست جف بیزوس خودش نیز در این سفر فضایی شرکت خواهد کرد یا خیر اما او قبلا گفته است که می خواد این تجربه را داشته باشد.

جف بیزوس: “من می خواهم به فضا برم، ولی می خواهم این کار را در کمپانی Blue Origin انجام دهم”. او با گفتن این جمله علاقه خود را به سفر فضایی نشان داد و ادامه داد که هدف او کاهش هزینه های سفر فضایی انسان است تا یک روز همه بتوانند از Blue Origin برای سفر به فضا استفاده کنند.

البته جالب است بدانید Blue Origin در این زمینه نیز رقبایی دارد. کمپانی Virgin Galactic جدی ترین آن ها برای راه اندازی سریع تر سفر های تفریحی فضایی محسوب می شود.

کمپانی Virgin Galactic اعلام کرده که 700 بلیط برای اولین سفر فضایی خود فروخته است. قیمت هر کدام از این بلیط ها 250 هزار دلار است و آن ها امیدوارند این سفر را تا 12 ماه آینده اجرایی کنند.

ویدیوها و مطالب مشابه