تدارک سفر به فضا از خاک ایتالیا توسط کمپانی Virgin Galactic

کمپانی هوا و فضای آمریکایی Virgin Galactic با کمک دو شرکت ایتالیایی در حال تدارک ساخت یک پایگاه سفر به فضا در خاک ایتالیا است.

4 از 5
از 3 رای
تدارک سفر به فضا از خاک ایتالیا توسط کمپانی Virgin Galactic

کمپانی Virgin Galactic اعلام کرده است که طی همکاری تازه ای با دو شرکت فعال در عرصه هوافضا در ایتالیا قصد دارد یک پایگاه سفر به فضا برای مسافران اروپایی در ایتالیا بسازد.

در صورت موفقیت کمپانی Virgin Galactic در پرتاب انسان به فضا از پایگاه ایتالیا، مسافرین این پرواز اولین انسان هایی خواهند بود که از خاک ایتالیا به فضا می روند.

دو شرکت SITAEL و ALTEC شرکت های ایتالیایی همکار Virgin Galatic در ساخت این پروژه عظیم خواهند بود. این دو شرکت اکنون دو سال است در زمینه هوا و فضا در ایتالیا فعالیت می کنند.

ایده شرکت Virgin Galactic این است که پرواز های تفریحی در اختیار مسافرینی قرار دهد که می خواهند به فضا بروند و بی وزنی را برای چند دقیقه تجربه کنند.

در حالی که قرار است از ایتالیا یکی از مکان هایی باشد که Virgin Galactic از آنجا انسان ها را به فضا منتقل می کند، این شرکت همچنان پایگاه اصلی خود را در نیومکزیکو امریکا بنا کرده است.
Richard Branson مدیر عامل کمپانی Virgin Galactic می گوید این: “طی این قرارداد ممکن است کمپانی ما اولین انسان ها را از ایتالیا یا بهتر بگویم از منطقه اروپا به فضا منتقل کند”.

کمپانی Virgin Galactic متعلق به کمپانی Virgin Group است که دو شرکت دیگر بجز این نیز در زمینه هوا و فضا دارد.

Virgin Orbit نام یکی از این دو شرکت برادر Virgin Galactic است که در زمینه پرتاب ماهواره های کوچک به فضا فعالیت می کند.

Spaceship نام شرکت سوم متعلق به Virgin Group است و کار اصلی آن تولید قطعات مورد نیاز برای پرتاب های فضایی است.

کمپانی Virgin در حال آزمایش سفر به فضا با SpaceShipTwo VSS Unity است. وسیله ای که توسط کمپانی Spaceship تولید و دوبار به صورت موفقیت آمیز آزمایش شده است.

SpaceShipTwo VSS Unity یک دستگاه پرتاب به فضا با قابلیت استفاده دوباره است. پرواز ها از طریق این دستگاه به صورت افقی صورت می گیرد.

پروسه پرواز اینگونه است که فضاپیمای SpaceShipTwo بر روی یک هواپیما به نام WhiteKnightTwo قرار می گیرد. WhiteKnightTwo به هوا پرواز خواهد کرد و در بالاترین ارتفاع ممکن SpaceShipTwo را رها می کند. SpaceShipTwo پس از رها شدن موتور های خود را روشن کرده و از ورود دوباره به جو زمین جلوگیری می کند و همچنان به طرف بالاتر پرواز خواهد کرد.

پس از اینکه این فضا پیما در مدار مناسب قرار گرفت مسافرین این فضا پیما می توانند چند دقیقه حالت بی وزنی درفضا را تجربه کنند و سپس به زمین بازگردانده خواهد شد.

شرکت Virgin Galactic در زمینه انتقال انسان به فضا رقیبانی نیز دارد. شرکت Blue Origin متعلق به جف بیزوس رقیب سر سخت آن ها در این زمینه محسوب می شود.

باید دید کدام شرکت می تواند اولین سفر فضایی انسان را انجام دهد تا نام خود را برای همیشه در تاریخ ثبت کند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.