مانند یک ناظم مدرسه معلق در آسمان، پهبادی با قابلیت تشخیص دعوا

تشخیص دعوا قبل از به وقوع پیوستن آن، همیشه دغدغه اصلی ناظمین مدارس بوده است. شاید این دغدغه ناظم ها الهام بخش ساخت این وسیله پرنده باشد. محققان دانشگاه کمبریج در همکاری با موسسه تکنولوژی هند، موفق به ساخت هوش مصنوعی شدند که دعوا را قبل از به وقوع پیوستن تشخیص می دهد و به اطلاع ناظران انتظامی می رساند.

3.5 از 5
از 4 رای
مانند یک ناظم مدرسه معلق در آسمان، پهبادی با قابلیت تشخیص دعوا

تحقیقات نشان می دهد نرخ شرکت در دعوا در چند سال گذشته رشد داشته است. با داشتن تجربه زندگی در ایران باید بدانیم، در کشور ما نیز این نرخ نباید پایین باشد.

این معضل اجتماعی گریبانگیر تمامی جوامع جهان است و سالیانه خسارات بسیاری به جان و مال افراد در این نزاع های خیابانی می رسد.

محققان دانشگاه کمبریج انگلستان و موسسه تکنولوژی هند با همکاری هم توانسته اند هوش مصنوعی بسازند که قبل از ایجاد یک دعوا توانایی تشخیص آن را دارد.

محققان، این هوش مصنوعی را با موفقیت بر روی یک پهباد قرار داده اند و این پهباد اکنون قادر است تا ۹۴% نزاع های خیابانی را قبل از شروع آن ها تشخیص دهد.

برای آزمایش این پهباد از ۲۵ نفر در موقعیت های متفاوت استفاده شده که به طور از پیش تعیین نشده ای شروع به نشان دادن حرکات عصبی و خوشنت بار می کنند.

با توجه به تعداد شرکت کنندگان در هر نزاع، این پهباد از ۸۵% تا ۹۴% حرکات خشونت آمیز در این موقعیت ها را صحیح تشخیص داده است.

الگوریتم استفاده شده در این هوش مصنوعی، با آنالیز ۲۰۰۰ تصویر به دست آمده و همچنان در حال پیشرفت است.

این الگوریتم تصویر بدن انسال را به ۱۴ نقطه تقسیم می کند و با آنالیز هر نقطه به صورت جداگانه و دریافت نتایج کلی، می تواند حرکات خشونت بار را تقریبا به طول کامل تشخیص دهد و در نتیجه قبل از وقوع یک دعوا آن را به مسئولان انتظامی اطلاع دهد.

“آمرجات سینگ” یکی از محققانی که در این پروژه شرکت داشته درباره آن می گوید: “این هوش مصنوعی قادر است به صورت لحظه ای Real time نزاع ها را تشخیص دهد. این کار بسیار سخت بود و ما راه حل های خاصی را امتحان کردیم تا به نتیجه برسیم. مشکل اصلی اینجا بود که برای آموزش دادن این الگوریتم باید هزاران تصویر را به سیستم می دادیم تا آن ها را آنالیز کند و این کار بسیار زمان بر و هزینه بر بود.”.

ببینید که پهباد ها چگونه عمل می کنند و چطور برای خود یک پهپاد مناسب تهیه کنیم!

“چشم هایی در آسمان”، الگوریتم تشخیص دعوای هوشمند + یک پهباد

این سیستم که به “چشم هایی در آسمان” معروف شده است را می توان در جشن ها و عذاداری های عمومی برای پیدا کردن افرادی که قصد ایجاد دعوا دارند مورد استفاده قرار داد تا از آسیب به جمعیت جلوگیری شود.

این الگوریتم در صورتی که جمع شدن عده ای در مکانی را مشاهده کند می تواند حرکات خشونت آمیز را بهتر تشخیص دهد. در نتیجه در هنگامی که بیشتر از یک نفر در یک دعوا حضور دارند این الگوریتم قوی تر کار خواهد کرد.

باید دید این پهباد چه زمانی در آسما شهر ها به پرواز در می آید و آیا این هوش مصنوعی می تواند پایانی باشد بر خشونت های خسارت بار خیابانی؟

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.