exoskeleton شرکت فورد، بسیار موثر در کاهش خستگی و افزایش سرعت کارگران تولیدی

اسکلت بندی خارجی کمپانی فورد می تواند به کارگران کارخانه در یک عملکرد موثر و به روشی بزرگی کمک کند. این به معنای کمک به کاهش خستگی هنگام کار بر روی وظایف سنگین مثل بلند کردن اجسام و یا کارهای بالای سر کارگران است.

exoskeleton فورد موثر کاهش خستگی افزایش سرعت کارگران تولیدی

یک کارمند خسته و درمانده دقیقا سهم بزرگی در رشد سرمایه کارخانه ندارد.

به همین دلیل است که فورد بر روی یک اسکلت بندی خاص (exoskeleton) تحقیق می کند که می تواند کارگران را در زمان کارهای دشواری بسیار یاری دهد.

Ford یک ربات اسکلت بندی برای قسمت فوقانی بدن را به نام EksoVest آزمایش می کند.

این جلیقه و لباس بدون نیار به برق قدرت، به حمایت از بازوها و دست های کارگران در حین عملیات سرنشین و یا کارهای بالای سر آن ها می پردازد که می تواند علاوه بر کاهش خستگی باعث سرعت بیشتر در فرد و همچنین به طور بالقوه حتی باعث جلوگیری از آسیب دیدگی نیز شود.

این جلیقه پوشیدنی برای افرادی با 5 فوت و یا 6 فوت و 4 اینچ (بین 1 متر 60 سانتیمتر تا نزدیک به دو متر) قد کار می کند و می تواند به آنها کمک کند تا بتوانند بین 5 تا 15 پوند (3 کیلو تا تقریبا 10 کیلو) بیشتر از حالت معمولی را بلند کنند.

اگر برای سالها کارهای سنگین و سربار را انجام دهید، خواهید دید که چرا این اسکلت بندی خاص تا چه حد ضروری است.

معمولا گزارش برخی از کارگران اینگونه بوده است که پس از انجام دادن کارها و تغییر شیفت خود در باقی طول روز احساس خستگی کمتری می کنند، این بدان معنی است که آنها انرژی لازم را برای انجام دادن کارهای خود در خارج و بعد از کار خود را خواهند داشت.

همچنین فورد سریعا اشاره می کند که برخی از کارگران خط تولیدی خود کارهایی را انجام می دهند که به 4،600 بار، کار مختلف، در طول روز ختم می شود، این کارها با درگیر کمی بیشتر از تغییر یک لامپ و یا نقاشی کردن یک سقف می باشند. (بعد از گذشته دو هفته در اینگونه کارها، می توانم به شما اطمینان دهم که این می تواند بسیار وحشتناک و تا حدودی دردناک باشد، پس من که واقعا از یک exoskeleton قدردانی می کنم.)

اکنون فورد در حمایت از این تکنولوژی تنها نیست. هیئت مدیره اتحادیه کارگران خودروسازی ایالت متحده نیز از این تکنولوژی جدید پشتیبانی می کند.

همینطور از طرفی نیز ربات پوشیدنی ال جی که به افزایش توانایی برای جابه جایی اجسام کمک می کند نیز نمونه ای دیگر از ربات های کمک رسان به انسان ها در کارهای سنگین هستند.

EksoVest در حال حاضر در دو کارخانه ایالات متحده به عنوان بخشی از یک برنامه آزمایشی مورد استفاده قرار می گیرد و اگر این کار خوب انجام شود، می تواند به سایر نقاط مختلف در سراسر جهان گسترش یابد.

فورد نه تنها یک سازنده خودرو با اعتبار و بسیار غول آسا است، بلکه اکنون به دنبال راهی برای کاهش خستگی کارکنان صنعت خودرو سازی خود و دیگر کارگران سراسر دنیا است.

همینطور سال گذشته، شرکت GM نیز یک دستکش چندگانه و چند کاربردی را ارائه داد که می تواند فشار خون عضلانی مربوط به بلند کردن ابزار دستی را در تمام طول روز کاهش دهد.

نه، این شما را یک سایبورگ (یک انسان نیمه ربات) نمی کند، این اتفاق یک پل خیلی دور است.

ویدیوها و مطالب مشابه