اپ اندازه گیری گوگل اکنون روی تمام گوشی های دارای AR قابل اجراست

مدتی است که اپل به استفاده از قابلیت واقعیت افزوده در گوشی های آیفون روی آورده است. اپل به تازگی نرم افزاری در iOS 12 معرفی کرده که به کاربران اجازه اندازه گیری اشیاء را می دهد. گوگل نیز برای رقابت با اپل قابلیت های نرم افزار اندازه گیری خود را گسترش داده است.

اپ اندازه گوگل گوشی دارای AR اجراست

در گذشته گوگل فقط برای پروژه تانگو که دارای سنسور های مخصوص است این قابلیت را ارائه کرده بود. اما اکنون این قابلیت در تمامی گوشی های دارای قابلیت واقعیت افزوده در دسترس است.

به عبارت دیگر اکنون قابلیت اندازه گیری اشیاء در هزاران گوشی اندرویدی در دسترس است. گوشی هایی مانند Google Pixel 2، سامسونگ Galaxy S9 و بسیاری گوشی های دیگر. حتی گوشی Google Pixel XL نیز از این اپ جدید پشتیبانی می کند.

نام این نرم افزار Measure 2.0 است و کار با این نرم افزار بسیار ساده و کاربر پسند به نظر می رسد.

این نرم افزار در هنگام اجرا ممکن است برخی باگ های نرم افزاری را داشته باشد که معمولا با حرکت دادن گوشی در برای دیدن کل اتاق مشکل حل می شود و همچنین نرم افزار با دیدن اتاق درک بهتری از اطراف پیدا خواهد کرد.

نرم افزار اندازه گیری اجسام گوگل چقدر دقیق است؟

گوگل درباره اندازه گیری این نرم افزار می گوید که خطای 1 اینچی در این نرم افزار وجود دارد و ممکن است گاهی یک اینچ بیشتر یا کمتر محاسبه کند.

در بررسی های انجام شده، به نظر می رسد اطلاعات دریافتی از نرم افزار دقیق است اما اگر یک اندازه گیری فوق دقیق نیاز دارید این نرم افزار مناسب شما نیست.

گوگل در این اپ چه امکانات دیگری ارائه می دهد؟

این اپلیکیشن نیز مانند دیگر اپلیکیشن های گوگل با امکانات جانبی فراوان به کاربر عرضه می شود.

مهم ترین امکانی که این نرم افزار ارائه می دهد قابلیت ذخیره تصویر اندازه گیری شده است. در هنگامی که باید بار ها یک اندازه گیری را در حالت های مختلف انجام دهید، ثبت رکورد های قبلی بسیار مهم است. این امکان نرم افزار شما را از نگاه داری دفترچه در کنار کار اندازه گیری بی نیاز می کند.

امکان تغییر واحد اندازه گیری نیز در این نرم افزار در منو تنظیمات آن وجود دارد. در کشور های مختلف از واحد های مختلف و یا در کار های مختلف ممکن است از واحد های مختلف اندازه گیری استفاده شود. تغییر این واحد ها در منو تنظیمات به سادگی قابل انجام است.

مطمئنا به زودی گوگل امکانات بیشتری برای این اپلیکیشن ارائه خواهد داد. این تازه شروع کار نرم افزار است و باید منتظر تغییرات عمده و افزایش امکانات در آینده باشیم.

در صورت علاقه می توانید مطلب نمایش مدلهای واقعیت افزوده سه بعدی در قسمت جستجوی Google را مشاهده کنید یا ببینید که گوگل تصاویر واقعیت افزوده AR را به قسمت سرچ و جستجو خود می آورد.

ویدیوها و مطالب مشابه