گوگل ۸۵ برنامه با تبلیغات مزاحم را از فروشگاه اپلیکیشن خود حذف می کند!

گفته می شود که گوگل 85 برنامه اندرویدی را که از ابزارهای تبلیغاتی مزاحم استفاده می کنند، از برنامه Google Play خود حذف می کند. این برنامه های موجود در فروشگاه گوگل پلی، تبلیغات تمام صفحه و غیر قابل رد شدنی را به نمایش می گذاشتند. کمپانی گوگل در تلاش است تا امن ترین و مناسب ترین برنامه ها را در فروشگاه اندرویدی خود عرضه کند و از دسترسی برنامه های مخرب و نا مطمئن جلوگیری می نماید.

4.5 از 5
از 6 رای
(رای دهید)
گوگل ۸۵ برنامه با تبلیغات مزاحم را از فروشگاه اپلیکیشن خود حذف می کند!

گوگل ۸۵ برنامه را از فروشگاه Google Play خود حذف کرده است، پس از آنکه محققان امنیتی در Trend Micro یک طرح و برنامه تبلیغاتی مزاحم بخصوص آزار دهنده را درون آنها یافتند.

این نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم با نام AndroidOS_Hidenad.HRXH در برنامه های عکاسی و بازی کاملاً کارآمد که بیش از ۸ میلیون بار نصب شده بودند، تعبیه شده اند.

این برنامه ها از توابع رایج اندروید برای شناسایی هنگامی که کاربر قفل تلفن خود را باز می کند، استفاده می کنند و باعث تبلیغاتی می شوند که به طور معمول پنج دقیقه طول می کشد و رد کردن یا skip آن ها نیز دشوار بوده است.

آنها همچنین نمادهای خود را در صفحه اصلی به عنوان یک جایگزین میانبر ایجاد می کنند به طوری که حتی اگر کاربر آنچه را که فکر می کند برنامه است را به سطل زباله بکشد، برنامه بر روی تلفن کارایی خود را حفظ می کند و در اصل حذف نمی شود.

با توجه به شیوع نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم در فروشگاه Google Play، بررسی نظرات برنامه های ناآشنا حتی مهم تر نیز شده است.

این برنامه ها به طور خاص چندین امتیاز یک ستاره را به همراه داشته اند و کاربران به مشکلاتی که با آنها روبرو شده اند، اشاره کرده بودند.

به گفته گوگل، ما حتی مواردی از تبلیغاتی مزاحم را مشاهده کرده ایم که از قبل بر روی تلفن های اندرویدی نصب شده اند، البته این به طور کلی در تلفن هایی است که توسط گواهی های گوگل تائید نشده اند.

Trend Micro خاطرنشان می کند که این ابزارهای تبلیغاتی مزاحم فقط باید روی تلفنهای دارای نسخه های قدیمی تر اندرویدی تأثیر بگذارد.

Trend Micro میگوید: “در اندروید ۸٫۰ و نسخه های بعدی آن … برنامه ها عملکردی دارند که درخواست تأیید کاربر را قبل از اجازه ایجاد یک میانبر می خواهند، “این باعث می شد تا به کاربران نسبت به فعالیت پنهان این برنامه ها هشدار داده شود.

گوگل غالباً اظهار می دارد که این شرکت برای جلوگیری از ساختن نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم و بدافزارها بر روی فروشگاه دیجیتالی خود، اقدامات جدیدی را انجام می دهد، اما گزارش های جدیدی راجع به ده ها برنامه کاربردی ناخوشایند را نیز ارائه می دهد.

احتمالاً این رویداد اخیر رویدادی نخواهد بود که گوگل را به سمت فروشگاه Play امن تر سوق می دهد، اما بعد از این حادثه بسیار سخت، تصور اینکه فشار ایمنی بیشتر بالاخره به بازار بیاید، ممکن شده است.

برای مطالعه بیشتر ببینید که فروشگاه گوگل اپلیکیشن های نا مناسب و بد را حذف و رد می کند، یا فروشگاه گوگل برنامه هایی که از کلیک تبلیغاتی جعلی استفاده کنند را ممنوع و حذف می کند و یا Google Play تنظیمات بیشتری را برای دانلود برنامه ها و کنترل داده ها ارائه می دهد.

رای شما به "گوگل ۸۵ برنامه با تبلیغات مزاحم را از فروشگاه اپلیکیشن خود حذف می کند!" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

دسته بندی
بستن