گوگل به دلیل نقض رعایت حقوق موقعیت مکانی کاربران، مورد دادخواست قرار می گیرد

گوگل نسبت به رعایت نکردن اطلاعات موقعیت مکانی کاربران در میان نگرانی های مربوط به حریم خصوصی مورد شکایت و دادخواست دادگاه قرار می گیرد. برخی از کاربران گوگل بر این باورند که این شرکت آن ها  را فریب داده است.

4.6666666666667 از 5
از 3 رای
(رای دهید)
گوگل به دلیل نقض رعایت حقوق موقعیت مکانی کاربران، مورد دادخواست قرار می گیرد

گوگل برای جمع آوری داده های موقعیت مکانی خود حتی در زمانی که کاربران خدمات مکانی خود را غیرفعال می کنند، مورد دادخواهی قرار می گیرد.

این دادخواست فقط چهار روز پس از گزارش از Associated Press در مورد روش جمع آوری داده های گوگل اتفاق افتاده است

یکی از کاربران گوگل به نام Napoleon Patacsil درخواست و دادخواست خود را در این باره به دادگاه فرستاده است.

وکلا Patacsil در یک شکایت قانونی در روز جمعه نوشتند:”گوگل به صراحت به کاربران سیستم عامل و برنامه های خود نشان داد که فعال کردن تنظیمات خاص از ردیابی موقعت جغرافیایی کاربران جلوگیری خواهد کرد، این ارائه و نمایندگی نادرست بوده است”.

این دعوی و دادخواست قصد دارد همه کاربران تلفن همراه Google را در دستگاه های Android و iPhones نمایندگی کند، و ادعا می کند که غول جستجو، قوانین حریم خصوصی را نقض کرده است، از جمله قانون تعرض به حفظ حریم خصوصی کالیفرنیا و همینطور حق حفظ حریم خصوصی که در اداره کالیفرنیا تعریف و ثبت شده است.

یک قاضی باید تصمیم بگیرد که آیا درخواست شاکی Patacsil را برای پیشبرد ادعاهایش تصویب می شود یا خیر؟و یا اینکه، آیا میتواند از طرف هر کس در ایالات متحده که ممکن است توسط اقدامات Google تحت تاثیر قرار گرفته باشد، این اقدامات را انجام دهد.

اقدامات جمع آوری اطلاعات مکانی های گوگل از ماه نوامبر تحت بررسی قرار گرفته است، هنگامی که Quartz اعلام کردکه گوگل اطلاعات مکانی کاربر را حتی زمانی که سرویس تنظیمات مکانی خاموش شده است، جمع آوری می کند.

علاوه بر این، دستگاههای Google Home و Chromecast نیز در ماه ژوئن اطلاعات مکانی کاربران را قابل فاش اعلام کردند، که بیشتر نشان دهنده توانایی شرکت در جمع آوری اطلاعات کاربر بدون استفاده از GPS است.

همچنین در ماه ژوئن، دادگاه عالی ایالات متحده در پرونده ای به نام Carpenter v. USA اظهار داشت که دولت باید هر زمانی که بخواهد به اطلاعات گذشته در مورد محل تلفن ها دسترسی و دستیابی داشته باشد.

دادخواستی که در هفته گذشته ارائه شد، خلاف این تصمیم ها و اظهارات را در این مورد ذکر می کند و می گوید که قاضی ها متوجه شدند که اطلاعات مکان بسیار حساس و مهم هستند.

همچنین در دادخواست گفته شده است که این به این دلیل است که “مقدار گسترده ای از اطلاعات شخصی را شامل می شود که می تواند از اطلاعات مکان (مانند خدمات پزشکی، روابط شخصی و یا دیگر منافع شخصی کاربران) استخراج شود”.

یا همانند رسوایی داده های فیس بوک در کمبریج Analytica که اثرات دگرگون کننده ای را بر این برنامه و پلتفرم گذاشت.

رای شما به "گوگل به دلیل نقض رعایت حقوق موقعیت مکانی کاربران، مورد دادخواست قرار می گیرد" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن