راه اندازی آسان پلاگین های هوشمند برای کنترل وسایل الکتریکی و هوشمند سازی پریز برق منزل شما

چگونه یک پلاگین هوشمند را برای پریزهای خانه خود راه اندازی کنیم. آیا قصد دارید تا یک پلاگین هوشمند را برای تنظیم پریز خانه خود و در نهایت چندین پلاگین را برای کنترل تمام دستگاه های برقی خود نصب و راه اندازی کنید. آیا یک پلاگین هوشمند به عنوان یک هدیه دریافت کرده اید و هیچ ایده ای ندارید که با آن چه کار کنید؟ در اینجا تمام چیزهایی که شما باید در مورد پلاگین های هوشمند بدانید را آورده ایم. با ما همراه باشید...

اندازی پلاگین هوشمند کنترل الکتریکی هوشمند سازی پریز برق منزل

..پلاگین های هوشمند، شاید اسم انها کمی عجیب و غریب باشد، ممکن است به آن ها تایمر های هوشمند نیز بگویند؛ اما در هر حال، آن ها یک راه کوچک و بسیار آسان برای هوشمند سازی خانه و منزل شما هستند.

از آنجایی که آنها در حال حاضر بسیار محبوب و همه گیرنیز شده اند، فرصتی وجود دارد که شما در این زمان، به احتمال زیاد با یک دستگاه هوشمند دیگر بیشتر آشنا شوید تا بتوانید منزل خود را هوشمندانه تر کنترل کنید.

آنها بسیار مفیدتر از آنچه می باشند که ممکن است به نظر برسند.

شما می توانید از آنها برای اتوماتیک روشن و خاموش کردن هر دستگاهی، نور یا هر وسیله الکتریکی در آشپرخانه خود و در عرض چند دقیقه استفاده کنید.

به عنوان مثال، می گویم که می خواهید برای تعطیلات خانه خود را ترک کنید و علاقه دارید تا لامپ های خانه خود را فقط برای مدت زمان کوتاهی روشن بگذارید.

شما می توانید آنها را به یک پلاگین هوشمند (25 دلاری در آمازون) وصل کنید و تا زمانی که می خواهید چراغ ها را روشن بگذارید و زمان خاموش شدن آنها را برنامه ریزی کنید.

در اینجا نحوه نصب و راه ندازی پلاگین ها و برخی از نکات جالبی که باید در مورد آن ها بدانید تا بتوانید بیشتر از این پلاگین هوشمند خود استفاده کنید، را آورده ایم.

فرقی ندارد که آن ها Belkin WeMo Mini Wi-Fi Smart Plug (19 دلار در آمازون)، iDevices Switch (25 دلار در آمازون ) و یا Z-Wave Plus باشند، همه این مدل ها و نمونه های دیگر به همین راحتی که در ادامه خواهیم گفت، راه اندازی، نصب و کنترل می شوند.

چگونگی راه اندازی پلاگین های هوشمند

اگر شما تکنیکی و فنی نیستید، نگران نباشید هیچ دستگاه هوشمندی وجود ندارد که ساده تر از یک پلاگین هوشمند تنظیم و نصب شود.

اساسا، شما آن را به پریز دیوار خود وصل می کنید و سپس یک دستگاه مانند قهوه ساز، چراغ یا تلویزیون و هر دستگاه دیگری را به آن پریز وصل می کنید و کار شما تا حدودی انجام شده است.

در کل، اولین گام شما این است که تصمیم بگیرید که چه دستگاه یا وسیله ای را می خواهید خودکار کنید و آن را به پریز و پلاگین خود وصل کنید.

سپس، شما باید نرم افزار مربوط به پلاگین را برای گوشی همراه خود دانلود کنید و آن برنامه را با پلاگین خود و با استفاده از دستورالعمل های روی صفحه، متصل و همگام سازی کنید.

بعد، می توانید پلاگین خود را به دستیار صوتی الکسا آمازون، دستیار گوگل و یا سیری با استفاده از برنامه های اختصاصی خود وصل کنید، این به شما این امکان را می دهد که پلاگین را علاوه بر نرم افزار، با دستورات صوتی نیز کنترل کنید.

از اینجا به بعد، می توانید از برنامه پلاگین و دستورات صوتی خود استفاده کنید تا دستگاه های منزل خود را به راحتی روشن و یا خاموش کنید، و یا حتی آن ها را با برنامه ای زمان بندی شده تنظیم کنید تا دستگاه های خانه شما را به طور خودکار فعال و یا خاموش کند.

در صورت علاقه ۴ وسیله و پروژه مخصوص برای هوشمند سازی منزل و مناسب برای مبتدیان را ببینید.

ویژگی های بیشتری که می توانید از پلاگین های هوشمند استفاده کنید

دو حالت وجود دارد که شما می خواهید در هنگام تنظیم پلاگین هوشمند خود از آن استفاده کنید: برنامه زمان بندی شده و یا استفاده از حالت دور.

با برنامه ریزی، می توانید زمانی که می خواهید دستگاه شما روشن و یا خاموش شود، را تنظیم کنید.

به عنوان مثال، شما می توانید از این ویژگی استفاده کنید تا قهوه ساز خود را هر روز در ساعت 7 صبح به صورت اتوماتیک دم کنید و یا چراغ اتاق نشیمن خود را تنظیم کنید تا در ساعت 6 عصر و زمانی که از کار به خانه می آیید، به صورت خودکار روشن شود.

هنگامی که شما در حال تعطیلات هستید، حالت دور و یا away mode می تواند دستگاه های خانه شما را روشن و یا خاموش کند و حتی در صورت لزوم رفتاری انسانی را تقلید کند.

به عنوان مثال، شما می توانید تلویزیون خود را با یک پلاگین هوشمند تنظیم کنید تا هر موقع که بخواهید روشن و خاموش شود تا در صورت ممکن، دزدان فکر کنند که کسی در خانه وجود دارد.

راه های خلاقانه بیشتر برای استفاده از پلاگین های هوشمند

ما چند ایده را تا کنون نام برده ایم تا پلاگین های هوشمند شما مفید باشند، اما تعداد زیاد از ویژگی های دیگر نیز وجود دارند.

ایده مورد علاقه من این است که شما می توانید اساسا دستگاه مایکروویو، یخچال، اجاق گاز، لباس شوئی و یا هر وسیله دیگری که ممکن است روشن بودن آن احساس خطرناکی به شما دست بدهد، را به پریز هوشمند خود متصل کنید تا بتوانید بدون توجه در هر جایی که هستید، دستگاه مد نظر خود را خاموش کنید.

هرگز دیگر لازم نیست تا شما نگران باشید که آیا یک وسیله برقی یا اجاق گاز برقی را در خانه خود روشن گذاشته اید یا نه؟

شما می توانید در هر جا که اتصال به اینترنت داشته باشید، آن را بررسی کنید و همچنین سوئیچ را نیز برای اطمینان بیشتر دوباره خاموش کنید.

از جانبی دیگر، شما همچنین می توانید این موارد را با پلاگین هوشمند خود روشن کنید تا وقتی که به آنها نیاز دارید، آماده و حاضر باشند.

شما می توانید همه چیز در مورد لامپ های هوشمند، چرا بهتر است از لامپ های هوشمند استفاده کنیم؟ را نیز مشاهده کنید.

در اینجا نیز چند ایده بیشتر برای بررسی و استفاده از پلاگین های هوشمند وجود دارد:

  •     استفاده از آنها به عنوان سنجش انرژی برای ردیابی مصرف انرژی یک دستگاه، توجه داشته باشید که برخی از پلاگین ها، از جمله Belkin WeMo، این ویژگی را ندارند، بنابراین مطمئن شوید که در هنگام خرید برنامه آن ها را برای اطلاعات بیشتر بررسی کنید.
  •     وقت خود را تنظیم کنید تا زمانی که از خانه برای کار خود به بیرون می روید تلویزیون را به صورت خودکار خاموش کنید.
  •     اگر نگران مصرف برق آماده به کار آن هستید، آن را فقط به دستگاه هایی که سخت است آن را کنترل کنید مانند یک تلویزیون یا سیستم بازی، وصل کنید.
  •     یک پنجره یا سیستم تهویه مطبوع از طریق تلفن همراه یا بخاری برقی خود را در طول گرمترین یا سردترین روزها تنظیم کنید. ابتدا هشدارهای ایمنی در بخاری یا سیستم های تهویه هوا را حتما بررسی کنید.
  •     زمان شارژ شدن تلفن خود را برای جلوگیری از شارژ بیشتر، زمانی که شما در حین خواب هستید، برنامه ریزی کنید، تا بعد از شارژ کامل، پلاگین و شارژر شما خاموش شود.
  •     استفاده از پلاگین هوشمند خود برای روشن کردن یا خاموش کردن دستگاه قهوه ساز یا مایکروفر خود، در حالی که در محل کار هستید.
  •     زمانی که پتو الکتریکی شما باید در شب خاموش باشد، را برنامه ریزی کنید.
  •     از راه دور یک دستگاه را خاموش کنید که یک زنگ هشدار خفیف، مانند، خشک کن یا مایکروویو داشته باشد.
  •     PThompson509 در Reddit با استفاده از پلاگین های هوشمند برای کنترل خودکار دما مناسب است، مثلا برای کنترل هوای خروجی و کنترل دما گلخانه همسر شما.

تمامی این روش ها می توانند در شرایط مختلفی به کار شما بیایند. همه و همه، فقط با یک پلاگین هوشمند.

شما می توانید مدل ها و نمونه های مختلفی از این پلاگین های هوشمند را به راحتی در هرجایی پیدا کنید، فقط کافیست همین نام پلاگین هوشمند را در مرورگر خود سرچ کنید.

برای مطالعه بیشتر گجت ها و ابزارهای جالب و جدید در همایش CES 2019 و یا بهترین و به روز ترین تکنولوژی های ارائه شده در رویداد IFA 2018 را مشاهده کنید.

ویدیوها و مطالب مشابه