همه چیز در مورد لامپ های هوشمند، چرا بهتر است از لامپ های هوشمند استفاده کنیم؟

آیا علاقه دارید تا خاموش شدن چراغ های هوشمند خود را برای زمان خواب خود تنظیم کنید؟ و یا به این فکر هستید تا زمان بیدار شدن خود را با روشن شدن لامپ ها آغاز کنید. باید بدانید که لامپ های هوشمند، سوئیچ های هوشمند و دیگر چراغ های هوشمند هرگز ارزان تر و بهتر از الآن نبوده اند و گزینه های جدیدی از Ring، GE، Philips Hue و بسیاری از نمونه های دیگر نیز در این سال عرضه می شوند. پس چه چیزی شما را از خرید یک لامپ هوشمند منصرف می کند؟

هنگامی که بررسی های ما در نتران را مشاهده می کنید، یکی از اولویت های اول ما این است که پیشنهادهای خرید را در نظر بگیریم، همچینن اینکه یک ابزار و وسیله برای چه افرادی، به طور خاص، مناسب و کارآمد است؟ و یا اینکه چه کسانی از خرید آن سود خواهند برد؟

خوب، در اینجا توصیه های رایج ما برای خرید را می بییند:

اگر شما یک تلفن هوشمند دارید و خیلی علاقه دارید تا از لامپهای هوشمند در خانه خود استفاده کنید، باید حتما این چراغ های هوشمند را خریداری کنید.

صادقانه بگویم، من واقعا نمیتوانم دلیل خوبی برای اینکه چرا نباید یک لامپ هوشمند را برای خود تهیه کنید، ببینم.

بروید، بپرسید و در غیر اینصورت به من بگوئید من اشتباه کردم!

در زیر ما هر چیزی که شما فکر کنید برای راه اندازی لامپ های هوشمند می تواند یک مشکل باشد را بررسی می کنیم.

به نظر شما چراغ های هوشمند هزینه زیادی دارند؟

نه، آنها واقعا گران نیستند.

مثلا,، لامپ Philips Hue را به عنوان یک گزینه گران قیمت در روشنایی هوشمند در نظر بگیرید.

این قطعا درست است که اگر شما تغییر رنگ و تنظیم نور ها را در خانه مد نظر داشته باشید باید هزینه بیشتری را بپردازید، اما اگر به دنبال نمونه های بدون تغییر رنگ بگردید، خرید شما بیشتر قابل کنترل است.

در حال حاضر، چهار لامپ سفید از Philips Hue با پایه کیت راه اندازی آن و کیت اتصال اجباری Hue Bridge چیزی در حدود ۹۰ دلار در آمازون هزینه دارد.

از آنجا، لامپ های اضافی نیز فقط ۱۵ دلار هزینه خواهند داشت.

ممکن است که هنوز هم به نظر شما این هزینه زیاد باشد، اما به یاد داشته باشید که تغییر از یک لامپ ۶۰ وات به یک LED 10 وات که به همان اندازه روشن است، به طور متوسط ​​حدود ۶ دلار تا ۲۰ دلار از هزینه انرژی شما را در هر سال کمتر خواهد کرد.

اگر هنوز از لامپهای قدیمی استفاده می کنید، کیت چهارگانه Hue با گذشت زمانی کمتر از ۴ سال هزینه خودش را پرداخت خواهد کرد.

دیگر محصولات روشنایی هوشمند از Sengled، Sylvania، TP-Link Kasa و نام تجاری Eufy متعلق به Anker نیز از ابزارهای هوشمند مناسب منزل هستند که همه خوب بررسی شده، به خوبی متصل می شوند و با قیمت مناسب نیز عرضه می گردند.

شرکت GE یا همان جنرال الکتریک در سال جاری در زمینه لامپ های روشنایی هوشمند بسیار پیشرفت کرده است، با استفاده از محصولات سری C بودجه بندی شده و مقرون به صرفه خود که شامل چراغ های هوشمند و سوئیچ های GE می باشد و همه آنها به طور مستقیم با Google Assistant کار خواهند کرد.

پنج سوئیچ جدید هوشمند در سال جاری همراه با لامپ های جدید رنگی و لوازم جانبی جدید C توسط GE معرفی می شوند. همه آنها به قیمت مناسب همراه هستند.

همچنین شرکت آمازون استارت آپ محبوب ویدئویی Ring را به مجموعه خود اضافه کرده است که دارای چراغ های هوشمند فضای باز با سنسورهای تشخیص حرکت هستند که برای راه اندازی در این سال نیز برنامه ریزی شده اند، و این در حال حاضر سازگارترین ابزارهای هوشمند Ring برای اتصال به تلفن های همراه می باشند.

همه این رقابت ها برای مصرف کنندگان خوب است، همچنین این بدان معنی است که فروش خوب در چراغ های هوشمند همچنان نیز به مدت زمان طولانی ادامه خواهد داشت، و در نظر داشته باشید که این ها محصولاتی هستند که هر روز از آن ها استفاده می کنید.

به طور کلی می توان گفت، اولین چیزهایی هستند که در صبح به کار می برید و آخرین چیزهایی هستند که قبل از رفتن به رختخواب آن ها را خاموش می کنید.

در کل ارزش بیشتری دارد تا برای این امکانات واقعا عالی با ویژگی های اضافی نسبت به موارد دیگر هزینه کنید، مواردی که شما ممکن است قبلا نیز آن ها را در نظر گرفته باشید، چیزهایی مانند کنترل صدا، ویژگی های امنیتی و روشنایی برای بیدار شدن از خواب، همگی با این لامپ های هوشمند امکان پذیر می شوند.

در حقیقت، پس از گذراندن بیش از پنج سال، و صحبت کردن با افراد درباره محصولات هوشمند روشنایی، مانند دوستان، خانواده، همکاران، غریبه ها، من صادقانه نمی توانم کسی را نام ببرم که از خرید آن ها ناراضی باشد.

آیا می توانید همین حرف را در مورد گوشی ها، لپ تاپ ها، تلویزیون ها، هدست های VR و یا هر چیز دیگری از دسته های محبوب بزنید؟

شاید شما فکر کنید که روشنایی هوشمند بی فایده است!

نه، واقعا نه!

منظورم این است که، اکنون که از گوشی هوشمند خود برای همه چیز استفاده می کنید، چرا از آن ها برای چراغ های هوشمند خود استفاده نمی کنید؟

همچنین اگر یک بلندگوی هوشمند نیز داشته باشید که علاقه داشته باشید از آن بیشتر در این زمینه استفاده کنید، مجموعه ای از چراغ های هوشمند یکی از بهترین چیزهای مطلق است که می تواند با آن ها پیوند داشته باشند.

اگر قادر به گفتن OK باشید، گوگل، تمام روشنایی ها و لامپ های خانه شما را خاموش می کند، مثلا وقتی که می خواهید به رختخواب بروید، یا الکسا، قبل از تماشای سریال Netflix مورد علاقه شما، حالت تماشای فیلم را برای نور کمتر تنظیم می کند، این ها فقط نمونه هایی عالی از چیزهای کوچکی است که با این فن آوری جدید همراه است و باعث می شود تا شما دوباره و دوباره و دوباره قدردان آن ها باشید.

در زیر می توانید ویدئویی از کیت هوشمند روشنایی منزل گوگل را مشاهده کنید:

همینطور برخی از چراغ های هوشمند به شما اجازه می دهد لامپ های خود را برای کم نور شدن بعد از سی دقیقه از خواب به صورت آهسته تنظیم کنید، و یا با روشن شدن لامپ ها در زمان مشخص، به بیدار کردن شما در صبح کمک می کنند.

فراتر از اپلیکیشن های اساسی و کنترل صدا، چراغهای هوشمند با انواع مختلفی از ویژگی های اضافی طراحی شده اند که به شما کمک می کند چراغ های خود را به کار بگیرید.

اخیرا ما شاهد تعداد زیادی از ویژگی ها بوده ایم که بر امنیت نیز تمرکز دارند.

بسیاری از پلت فرم ها و برنامه های موبایل برخی از انواع نورپردازی با حالت Away Mode را ارائه می دهند که در هنگام تعطیلات به روشن و خاموش شدن چراغ های خانه شما در زمان های مشخص شده می پردازند تا تعطیلات شما با خیالی راحت سپری شود.

بعضی از آنها از طریق برنامه موبایل، حتی می توانند با سنسورهای حرکتی ترکیب شوند تا به صورت خودکار روشن شوند، اگر آنها احساس کنن که چیزی در سایه ها و در تاریکی وجود دارد.

لامپ LED LIFX PLUS از نور مادون قرمز نامرئی برای روشن کردن چیزها همانند دوربین های دید در شب استفاده می کند، که کمک می کند تصویر در تاریکی بسیار دقیق تر و مشخص تر باشد.

ویژگی های دیگر بیشتر به سمت راحتی و آسایش بیشتر می روند.

مثال مورد علاقه من: یکپارچگی بین لامپ های Philips Hue و دستیار گوگل است که به شما اجازه می دهد تا با استفاده از یک فرمان صوتی، آرام آرام نور را کاهش دهید و یا آرام آرام آن را روشن کنید.

شما همچنین می توانید چراغ های هوشمند خود را همگام سازی کنید تا به آرامی در ۳۰ دقیقه بعد از آلارم و هشدار دستیار گوگل شما روشن شوند و این یک راه عالی برای بیرون رفتن از تخت خواب است.

همانظور که من قبلا نیز ضمانت کردم، چراغ های هوشمند این کار را با دقت کامل، بدون سوسو زدن انجام می دهند، بدون نیاز به سخت افزار و یا سوئیچ برای کاهش تدریجی نور و فقط کافیست تا زمان لازم را بر روی موبایل خود تنظیم کنید.

اما هی، من سوئیچ های نوری را نیز نام برده ام و این یکی از نگرانی های متداول مربوط به روشنایی است، چراغ های هوشمند، اگر آنها را توسط یک سوئیچ خاموش کنید و قدرت آن ها را قطع کنید، به خوبی کار نمی کنند.

ولی سوئیچ های جدید طراحی شده برای سازگار شدن با این لامپ های هوشمند و حذف این مشکل، در حال حاضر در بازار در دسترس هستند و فیلیپس، GE و سایر تولید کنندگان به ما می گویند که چیز های بیشتری نیز در راه است.

اما آن لامپ های فانتزی کم نور نصب شده بر روی پانل های دیواری LED که رنگ را نیز تغییر می دهند چگونه اند؟ آیا آنها فقط گران قیمت نیستند؟ نه، در واقع

آنها بیشتر شبیه به قطعات هنری کاربردی برای دیزاین هستند (و به نظر من قیمت آن ها کمی بالا است)

یکی از گزینه های پیشنهادی، LaMetric Sky است که فراتر از رنگ های زیبا برای طراحی را به همراه دارد و اطلاعیه ها را نیز می تواند به خوبی پشتیبانی کند، این شاید کمی عجیب و غریب باشد، اما قطعا بی فایده نیست.

شاید بگوءید: “اما چراغ های هوشمند ریسکی و خطرناک هستند!”

نه، آنها واقعا اینگونه نیستند.

اگر یک تولیدکننده بخواهد مجموعه ای از چراغ های هوشمند خود را منتشر کند، باید نرم افزار آن را نیز برای انجام این کار آماده کند و آن ها باید از امنیت بالایی برخوردار باشند.

این باعث شده است تا همه برنامه های کنترل نور از شرکت ها بدون رکورد مشکلات سایبری امنیتی به مسیر خود ادامه دهند.

این ویژگی، بسیاری از اعتماد مصرف کنندگان را نیز به خود جذب کرده است.

در حال حاضر همه چیز متفاوت است، و این به لطف شرکت های بزرگتر و نقش های آن ها در بازی برای ساخت لوازم خانگی هوشمند بوده است.

یکی از اتفاقات مرسوم در CES 2019 در لاس وگاس این بود که اتصالات دستگاه های مختلف با Alexa، Google Assistant و Apple HomeKit اکنون به اندازه کافی محبوب هستند تا به عنوان گزینه های روی میز برای استفاده از هر محصول جدید هوشمندی در خانه خدمت کنند.

اگر لامپ هوشمند بخواهد به فروش برسد، باید پشتیبانی صوتی را نیز ارائه دهد.

این بدان معناست که شما یک حجم زیاد از لامپ ها و سوئیچ ها را در اختیار دارید که می توانید مستقیما از سیستم عامل اپل، گوگل و آمازون به طور مستقیم آن ها را متصل و کنترل کنید، و هر یک از این سیستم عامل ها از متخصصین نرم افزاری امنیتی از استانداردهای قابل قبول و برنامه های صدور گواهینامه برخوردار هستند.

اپل یکی از شرکت هایی است که تا به حال به طور خاص تمرکز خود را بر نگه داشتن اتصالات هوشمند خود تا حد امکان امن و مطمئن، در نظر گرفته است.

بگذارید راه دیگری را نیز پیش پای شما بگذارم آیا شما با استفاده از یک آیفون یا یک دستگاه Android راحت تر هستید؟

آیا شما از دانستن تاریخ خرید و توصیه ها برای شما در سراسر وب، از جانب آمازون راضی هستید؟ پس استفاده از چراغ های هوشمند از طریق سرور های ابری یا cloud اپل، سیستم عامل گوگل یا آمازون برای شما چندان تفاوتی نخواهد کرد و شما می توانید به راحتی با موبایل های خود به سرورهای cloud این شرکت ها متصل شوید.

اما شاید شما در مورد کنترل های صوتی مشتاق نیستید که به فکر استفاده از موبایل های خود هستید.

شاید هنوز برای شما مهم نیست.

نام های بزرگ در روشنایی های هوشمند مانند Lifx و Philips Hue در این نقطه به اندازه کافی خوب بوده اند تا تمرکز اختصاصی برای امنیت کاربران، با به روز رسانی های مکرر و اقدام سریع، هر زمان که حرفه ای های امنیتی آسیب پذیری بالقوه را کشف کنند، را صورت دهند.

و برای بیشتر روشن شدن این موضوع، باید بگویم در کل این آسیب پذیری ها نیز بسیار کم هستند.

با وجود پارانوی قابل فهم در مورد تعداد روزافزون دستگاه های متصل شده در خانه های ما، شواهدی وجود ندارد که نشان بدهد هکرها علاقه خاصی به اطلاعات چراغ های هوشمند مصرف کننده ها داشته باشند.

با این حال، افراد نمی توانند از شما دزدی کنند چرا که شما از لامپ های فعال شده با برنامه های امنیتی استفاده می کنید، در واقع، روشنایی هوشمند ممکن است در حقیقت به شما در جلوگیری از سرقت نیز کمک کند.

شما می توایند در صورت علاقه ۵ دلیل برای خرید لامپ های هوشمند را ببینید.

آخرین نکته، لحظه ای توقف کنید و از خودتان بپرسید که آیا در طی دو سال گذشته چیزی از این شرکتها خریداری کرده یا استفاده کرده اید؟

  • Chipotle
  • Forever 21
  • Equifax
  • Whole Foods
  • Lord & Taylor / Saks Fifth Avenue
  • Chili’s
  • Ticketmaster
  • AdidasT-MobileNewegg
  • Marriott

سورپرایز!

همه آنها در طول گذشت این دوسال هک شده اند.

اما چه تعداد از شرکت های سازنده مهمترین لامپ های هوشمند در طول این دوره هک شده اند؟ صفر

به نظر می رسد که چراغ های هوشمند مدرن با نام های معروف، به هیچ وجه درگیر این مسائل نبوده اند.

حرف آخر

اتصال هر چیزی در خانه شما به وب، آسیب پذیری بالقوه خاص خودش را به همراه دارد، اما هیچ دلیلی برای فکر کردن به این نکته وجود ندارد که چراغ های هوشمند پیشرفته ای که به روتر اینترنتی شما متصل شده اند، خطرناک تر از اتصال، مثلا تلفن یا لپ تاپ شما باشند.

همانطور که همیشه می گوئیم، مهم این است که شبکه خانگی خود را با یک رمز عبور قوی تنظیم کنید و در حالت ایده آل، آن را هر از مدتی تغییر دهید.

فقط کافیست آن ها را روشن کنید

چراغ های هوشمند مفید، مقرون به صرفه، آسان برای نصب و ایمن برای استفاده هستند.

آنها می توانند احساس راحتی، آینده ای بهتر و ایمن تر را در منزل شما ایجاد کنند.

شما هر روز از آنها استفاده می کنید و آنها را انتخاب می کنید.

آنها اولین چیزی هستند که من می توانم بگویم پس از گرفتن یک بلندگو هوشمند برای ارتقاء قابل توجه هستند، حتی اگر شما کمبود بودجه داشته باشید.

بنابراین بله، اگر هنوز این کار را انجام نداده اید، باید به طور مرتب به ارتقاء چراغ های هوشمند خود بپردازید.

به کدامیک از این ویژگیها علاقه مندید، با چه سیستم عاملهایی میخواهید ارتباط برقرار کنید، و حوزه ایده آل خود را تنظیم کنید.

برای مطالعه بیشتر ۴ وسیله و پروژه مخصوص برای هوشمند سازی منزل و مناسب برای مبتدیان و یا تلفن همراه قدیمی و کم مصرف خود را به یک دوربین امنیتی کارآمد تبدیل کنید را ببنید.

نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.