ربات شبیه انسان اطلس می تواند به صورت مستقل راه برود و مسیرهای درست خود را انتخاب کند!

ربات اطلس IHMC می تواند همانند یک انسان راه برود، از مسیرهای دشوار و سخت عبور کند، مسیرهای درست را انتخاب کند و حتی از میان فضاهای تنگ و باریک نیز به صورت خودمختار و مستقل عبور کند. فرا رسیدن عرصه ربات های هوشمند AI ممکن است نزدیک تر از آنچه باشد که همه ما فکر می کنیم. ربات اطلس برای مدت هاست که توسط تیم تحقیقاتی بوستون دینامیک راه اندازی و آزمایش شده است و اکنون جدیدترین آزمایش ها بسیار جالب و تأثیر برانگیز می باشند.

5 از 5
از 1 رای
(رای دهید)
ربات شبیه انسان اطلس می تواند به صورت مستقل راه برود و مسیرهای درست خود را انتخاب کند!

برخی از بزرگترین چالش های ماشین ها و ربات ها، وظایفی می باشند که برای انسان ها بسیار ساده هستند.

از پازل های ریاضی مانند مسئله فروشنده دوره گرد یا Traveling Salesman Problem (به اختصار TSP)، که یکی از مسائل بسیار مهم و پرکاربرد در علوم کامپیوتر و تحقیق در عملیات است، گرفته تا ترکیب ورودی ها از حس های مختلف، توابع بسیار زیادی وجود دارد که ما انسان ها می توانیم آن ها را به صورت خودکار و به سادگی انجام دهیم، اما روبات ها و یا هوش مصنوعی AI به صورت مستقیم با این معادله ها روبرو می شوند.

اما باز هم با این حال، ربات ها در نهایت این مسئله ها را پشت سر گذاشته و به زودی بسیار فروان خواهند شد، با توجه به این ویدئو جدید از ربات شبیه به انسان Atlas که می توانید در زیر مشاهده کنید.

هنگامی که بوستون دینامیک ربات اطلس را برای چالش DARPA در سال ۲۰۱۳ ایجاد کرد، او فقط می توانست راه برود، اما گام های آن باید توسط یک اپراتور انسانی مشخص می شد و از طریق یک رابط کاربری به سیستم ربات وارد می گردید.

از آن به بعد ربات به طرز قابل توجهی بهبود یافته است و میزان قابل توجهی از چابکی و سرعت بیشتری را نشان داده است، اما گاهی نیز در هنگام راه رفتن هنوز تمایل به افتادن و سقوط دارد.

به خصوص هنگامی که یک سطح ناهموار روبروی آن قرار دارد، در کل باید بدانید که برای روبات های به اندازه کافی سخت است تا جایی را که می توانند پای خود را برای حفظ تعادل خود به درستی قرار دهند، را محاسبه کنند. (به همین دلیل اکثر ربات های حرکتی با چرخ همراه اند)

اما یک نرم افزار جدید در حال حاضر از موسسه شناخت انسان و ماشین (IHMC)، اجازه می دهد تا ربات اطلس بوستون داینامیک همانند یک انسان آموزش و پرورش داده شود.

این نرم افزار با استفاده از سنسورهای ربات محیط زیست را بررسی و بخش بندی می کند.

هر بخش سپس به یک سری از چند ضلعی ها برای ایجاد یک مدل از محیط، تفسیر می شوند، بنابراین ربات می تواند هر مرحله از قدم برداشتن خود را برای رسیدن از نقطه شروع به هدف خود تا پایان، برنامه ریزی کند.

این ها به این معنی است که اطلس می تواند هر دو سطح هموار و ناهموار را پوشش دهد و حتی خود را از بین فضاهای باریک عبور دهد.

خب در نهایت باید بدانیدکه این اهداف برای کمک به مناطق فاجعه زده بسیار مهم و کاربردی است، مثلا شرایطی مانند زلزله که در آن آوارهای افتاده دسترسی را برای سرویس های نجات دشوار می کنند.

یک ربات دیگر که توسط مرکز فضایی جانسون ناسا ساخته شده و به نام Valkyrie شناخته شده است، دارای حرکت های مشابهی است و می تواند به خوبی در شرایط مختلف حرکت کند.

این به این معنی است که این ربات ها می توانند به سرعت با تغییرات در مسیر هدف خود سازگار شوند.

با این دو رویکرد ترکیبی بین دو ربات Atlas و Valkyrie، روباتها می توانند بر روی زمین های هموار وناهموار، پله ها، راهروها و از روی بلوک های سیمانی عبور کنند.

به نظر می رسد که روبات ها حتی می توانند به عنوان اولین پاسخ دهنده ها برای جابجایی نیز عمل کنند و بسته ها را زودتر از آنچه فکر می کنید برای شما جا به جا کنند.

در زیر نیز می توانید ویدئویی از یکی از ربات های اطلس بوستون داینامیک که توسط اپراتور کنترل می شود را مشاهده کنید:

رای شما به "ربات شبیه انسان اطلس می تواند به صورت مستقل راه برود و مسیرهای درست خود را انتخاب کند!" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن