گشتی در کارخانه ماشین سنگین ماک!

کامیون ماک را باید سلطان جاده ها معرفی کرد. این شرکت ماشین سازی که به ساخت اتومبیل های بسیار قدرتمند با طول عمر بالا معروف است، کارخانه تولیدی خود را در آمریکا برپا کرده و سال های بسیاریست که در این کشور فعالیت می کند. بیاید در اینجا با هم به نحوه تولید کامیون های ماک در کارخانه تولیدی این شرکت در آمریکا نگاهی داشته باشیم و همچنین قسمتی از تاریخچه این شرکت کامیون سازی آمریکایی را با هم ورق بزنیم.

جالب است بدانید لوگوی سگ بولداگی که در جلوی کامیون های ماک می بینید، از زمانی بر روی آنها قرار گرفت که سربازان ارتش انگلیس که تعدادی از این ماشین ها را برای جنگ جهانی اول خریداری کرده بود، آن را به سگ نژاد بولداگ تشبیه کردند و به آن بولداگ گفتند. این لقب برای کامیون های ماک در سال 1917 به آنها داده شد و مدیران کمپانی از این فرصت برای معرفی خود به عنوان یک ماشین سنگین قدرتمند با توان عملیاتی بالا استفاده کردند. البته در ابتدا لوگوی بولداگ در کناره‌های کامیون های ماک قرار داده می شد. ده سال پس از آن این کمپانی تصمیم گرفت که لوگوی سگ بولداگ را در جلوی کاپوت ماشین قرار دهد.

در طول تاریخ چه کمپانی ماک، این شرکت بارها دست به دست چرخیده است و اکنون تحت مالکیت کمپانی ولوو قرار دارد. کمپانی ولوو از طرح خودروهای ماک در ساخت کامیون های جدید خود نیز استفاده کرده است. به همین خاطر است که در جاده های ایران شما می توانید ماشین های سنگین ولوو را ببینید که بسیار شبیه کامیون های ماک هستند.

نکته جالب دیگر برای دانستن این است که در کشور ما ایران، تغییراتی بر روی کامیون های ماک اعمال شده است. از جمله تغییراتی که در کابین این ماشین سنگین داده شده که امروزه ما آن را به عنوان ماک ایران کاوه می شناسیم. البته قابل ذکر است که ماک ایران کاوه از مدل های همدوره خارجی آن بسیار بهتر بوده و طرفداران بسیاری دارد.

نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.