عکس های فعال معروف اینستاگرام کپی از آب درآمد

Daryl Aiden Yow نام یک فعال معروف عکاسی در اینستاگرام است. این کاربر عکس های خیره کننده ای آپلود می کرد و حتی با کمپانی های بزرگی مانند سونی و Uniqlo همکاری کرده بود. با تازگی مشخص شده این فعال اینستاگرامی عکس های خود را از کتابخانه های بزرگ عکس اینترنتی می دزدیده است.

عکس فعال معروف اینستاگرام کپی آب درآمد

اینستاگرام، یک مکان فوق العاده برای به دست آوردن دنبال کنندگان زیاد است. اگر شما شخص معروفی باشید، همین که در اینستاگرام عضو شوید دنبال کنندگان بسیاری را مشتاق تصاویرتان خواهید یافت.

اما اگر شما یک شخص عادی غیر معروف هستید باید تصاویر فوق العاده ای آپلود کنید تا دنبال کنندگانی بیابید که از آن ها لذت ببرند.

Daryl Aiden Yow توانسته بود با کپی بسیاری از تصاویر از وب سایت های اشتراک گذاری تصاویر Stock به شهرت بسیاری برسد و دنبال کنندگان زیادی را جذب کند. او تا قبل از لو رفتن روش کاریش دارای 104 هزار دنبال کننده در این شبکه اجتماعی عکاسی بود.

در بررسی که مسئولان سایت Mothership سنگاپور از تصاویر گرفته شده این کاربر داشتند، مشخص شد بسیاری از تصاویری که او به اشتراک می گذارد در واقع از وب سایت های تصاویر Stock کپی شده و شاید فقط کمی با فتوشاپ تغییراتی روی آن ها اعمال شده باشد.

Daryl Aiden Yow در قسمت Caption این تصاویر هیچ اطلاعاتی درباره منبع تصاویر منتشر نکرده تا این شبهه را برای بازدیدکنندگان ایجاد کند که خود او عکسا این تصاویر بوده است.

در جهانی که کپی رایت حتی در مورد عکس های گرفته شده با یک گوشی ساده هم اجرا می شود، این عمل باید مصداق یک عمل بزرگ مجرمانه باشد. خود Daryl Aiden Yow نیز به این موضوع واقف است و از دنبال کنندگان خود و کسانی که این تصاویر را در اصل تهیه کرده اند عذر خواهی کرده است.

تصاویری که Daryl Aiden Yow در ایستاگرام خود منتشر می کرده باعث معروف شدن بسیار زیاد او شده بودند. به طوری که دو بار با شبکه های معروف سنگاپور در مورد تخصص خود مصاحبه کرده است.

البته این تصاویر توسط او از وب سایت های تصاویر Stock خریداری شده ولی به عنوان کار شخصی او جا زده شده بودند. مسئله ای که خود Daryl Aiden Yow آن را قبول کرده است.

او می گوید: “این کار بسیار اشتباهی بود که کار بقیه افراد را از گالری های Stock بردارم و به نام خودم جا بزنم. من اشتباه کردم که از Caption های غلط انداز در زهن کاربر استفاده کردم تا فکر کنند این تصاویر کار خودم است.”.

او ادامه داد: “برخی از دوستانم به من گفتند این کار اشتباهی هست. ولی من به توصیه آن ها گوش ندادم.

به گذارش BBC، شرکت سونی از تصاویر این فعال اینستاگرامی برای فروش یک دوربین بدون آینه خود استفاده کرده و از این کاربر به عنوان “دوست خلاق سونی” با هشتگ #SonyCreativeAlly یاد کرده است.

تعداد دنبال کنندگان این عکاس در اینستاگرام در طی چند روز 3000 نفر کاهش داشته است و مشخص نیست این عکاس قرار است به فعالیت خود ادامه بدهد یا خیر.

ویدیوها و مطالب مشابه