فضاپیما نیو شپرد شرکت بلو ارجین برای تست های بیشتر آماده می شود

پس از گذشت شش ماه، شرکت Blue Origin متعلق به جف بزوس به پروژه های فضایی و ارسال فضاپیما خود باز می گردد. تا کنون هشت آزمایش از جانب ناسا برای انجام سفرهای تحقیقاتی سریع و بازگشت به زمین بر روی راکت نیو شپرد این شرکت تنظیم شده است. موشک جدید Shepard شرکت Blue Origin برای راه اندازی از تگزاس آماده شده، که می تواند سرآغاز سفر های فضایی این شرکت نیز باشد.

4 از 5
از 4 رای
فضاپیما نیو شپرد شرکت بلو ارجین برای تست های بیشتر آماده می شود

پس از چندین تاخیر، Blue Origin امیدوار است که به زودی و در روز چهارشنبه با اولین راه اندازی راکت فضایی خود، بعد از گذشت شش ماه، به عرصه پروژه های فضایی خود برگردد تا بتواند سفر های فضایی را برای مشتریان زمین راه اندازی کند و همچینن به بسیاری از ارسال ماهواره های مختلف به فضا نیز بپردازد.

قبل تر نیز گفته می شد که فضاپیما Blue Origin آمازون: سفر به فضا با ۲۰۰ هزار دلار را پیشنهاد می دهد.

شرکت موشکی متعلق به جف بزوس قصد دارد تا موشک جدید شپرد خود، که هشت پروژه تحقیقاتی تحت حمایت ناسا را نیز انجام داده است، را برای مدت کوتاهی به فضای خارج از جو زمین و محیط میکرو گرانشی یا ریز گرانشی بفرستد و سپس آن را با سلامتی کامل بر روی زمین فرود آورد.

مزایا همکاری با ناسا شامل آزمایش هایی برای مطالعه چیزهایی مانند میدان الکترومغناطیسی زمین، اندازه گیری میزان سوخت با استفاده از امواج صوتی و راه های نگهداری الکترونیک در محیطی کاملا بسته شده، بوده است که به شرکت Blue Origin نیز در زمینه ارسال این فضاپیما در این آزمایش جدید بسیار کمک کرده است.

شما می توانید لیست کامل پروژه های ناسا را در وب سایت شرکت Blue Origin مشاهده کنید.

برای مطالعه بیشتر اکتشافات جدید فضاپیما Cassini ناسا نشان می دهد که حلقه های اطراف سیاره زحل تازه تشکیل شده اند را ببینید.

در زیر می توانید نگاهی به موشک نیو شپارد Blue Origin و کپسول خدمه فضایی این شرکت بیاندازید:

این راه اندازی در ابتدا برای ماه دسامبر تنظیم شده بود، اما به دلیل “مسائل مربوط به زیرساخت های زمین” کنسل و منحرف شد.

پس از رفع مشکل و بازبینی سیستم های دیگر، بلند شدن این راکت فضایی برای روز دوشنبه تائید شد، اما بازهم به دلیل وزش بادهای شدید پیش بینی شده، این ماموریت را دوباره برای روز چهارشنبه تنظیم کرده اند.

در وسط روز سه شنبه، شرکت Blue Origin گزارش داد که آب و هوای برای لانچ و ارسال فضاپیما برنامه ریزی شده در ساعت ۸:۵۰ بعد از ظهر به وقت مرکزی و در روز چهارشنبه از مرکز تسلیحاتی غرب تگزاس، مناسب و عالی است. ( تقریبا ساعت ۷ صبح به وقت ایران)

تمام چیزها از طریق وب سایت Blue Origin به صورت زنده پخش خواهند شد.

این ماموریت دهمین ماموریت نیو شپرد است که مانند نسخه کوچکتر موشک فالکون ۹ قابل استفاده مجدد شرکت موشکی SpaceX مربوط به Elon Musk طراحی است.

شما می توانید نمائی از مدل نهائی فضاپیما مسافرتی شرکت SpaceX، و یا SpaceX اولین مسافر فضایی برای سفر به دور ماه خود را معرفی می کند را ببینید.

اما Blue Origin در حال برنامه ریزی برای یک موشک بزرگتر و با کلاس قرار دهی ماهواره در مدار مرکزی نیز است تا بتواند به طور مستقیم با شرکت SpaceX برای مأموریت های تجاری که ماهواره ها و دیگر بارهای سنگین تر را بارگذاری می کنند و به فضا می فرستند، رقابت کند.

ببینید که ماهواره GPS III ایالت متحده، به کمک شرکت SpaceX به فضا پرتاب شد، و یا شرکت Virgin Galactic فضاپیما مسافرتی خود را با یک رویداد خاص به فضا فرستاد.

هفته گذشته این شرکت این انیمیشن ویدئویی جدید ماموریت جدید Glenn خود را به اشتراک گذاشت:

این کمپانی همچینن امیدوار است تا اولین لانچ و ارسال فضاپیماهای مسافرتی خود را از طریق پایگاه کیپ کاناورال، در فلوریدا، در سال ۲۰۲۱ انجام دهد.

برای مطالعه بیشتر ببینید که جف بزوس، از بیل گیتس به عنوان ثروتمندترین شخص جهان پیشی می گیرد و یا شهر های مورد نظر ایالت متحده برای دیگر مراکز فرماندهی HQ2 آمازون، معرفی شدند.

همچنین در صورت علاقه ویدئویی از فرود راکت Falcon 9 شرکت SpaceX در آب ( ۵ دسامبر ۲۰۱۸) را ببینید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.