دسته بندی
بستن

اولین سیگنالهای فضاپیما خورشیدی LightSail 2 به زمین رسیدند!

فضاپیما خورشیدی LightSail 2 اولین سیگنال های خود را به زمین می فرستد. فضاپیما خاص و بادبادکی LightSail 2 با انرژی خورشیدی کار می کند و می تواند با باز کردن بال ها یا بادبان های خود و در نهایت از طریق انرژی فوتون های خورشید، به خودی خود در اطراف مدار زمین به چرخش خود ادامه دهد.

3 از 5
از 4 رای
(رای دهید)
اولین سیگنالهای فضاپیما خورشیدی LightSail 2 به زمین رسیدند!

تا کنون، فصاپیما جدید LightSail 2 یک سفر فضایی خوب را تجربه کرده است.

این فضاپیمای خورشیدی بعد از اینکه در هفته گذشته توسط راکت فضایی فالکون فضایی اسپیس ایکس به فضا فرستاده شد، اکنون در اطراف مدار زمین در حال چرخش است.

تیم انجمن سیاره یا (the Planetary Society) در روز چهارشنبه اعلام کرد که ارتباطات دو طرفه ای را با فضاپیما LightSail 2 برقرار کرده است و آزمایش های مختلفی را انجام می دهد.

با توجه به ویژگی های تله متری و یا سیستم تشخیص از راه دور برای این فضاپیما، به نظر می رسد که تمام سیستم های اصلی آن به طور معمولی عمل و کار می کنند.

طی چند روز آینده فضاپیما LightSail 2 بال ها یا بادبان های خورشیدی خود را باز می کند و گسترش می دهد که باعث می شود تا رو به جلو در مدار اطراف زمین حرکت کند.

طراحی LightSail 2 بر خلاف فضاپیماهای سنتی که بر موتورهای راکتی تکیه می کنند، توسط انرژی فوتون های نور خورشید تغذیه می شود که توسط بالهای بزرگ آن صورت می پذیرد.

اگر این عملیات موفقیت آمیز باشد، این فضاپیما، اولین فضاپیما شبیه با بادبادک کنترل شده برای ورود و چرخش در اطراف مدار زمین خواهد بود.

بروس بتس (Bruce Betts)، مدیر برنامه LightSail و دانشمند ارشد انجمن سیاره در بیانیه ای گفت: “ما خیلی خوشحال هستیم، پس از سالها آماده شدن، ما با با یک فضاپیمای عملیاتی پرواز می کنیم!”

این فضاپیمای دیجیتال اولین سیگنال خود را به زمین فرستاده است، در حالی که تحت کنترل ماموریت Cal Poly San Luis Obispo پرواز می کند.

ایستگاههای زمینی در دانشگاه گرجستان و دانشگاه پردو نیز سیگنال ها را از فضاپیما LightSail 2 دریافت کرده اند.

پس چه چیزی برای ماموریت بعدی تاین فضاپیما خاص مانده است؟

دوربین های فضاپیما و چرخ موتوری برای اطمینان از درست بودن آزمایش خواهند شد.

انتظار میرود این تقریبا یک هفته طول بکشد.

پس از آزمایش، تیم مأموریت ۳۲ مرحله ای فضاپیما خورشیدی LightSail 2 را به نمایش می گذارد.

برای یک حلقه برجسته از ماموریتهای مختلف توسط این فضاپیما انجمن سیاره ای.

این ویدیو کمتر از یک دقیقه ای را بررسی کنید تا با نحوه کار آن بیشتر آشنا شوید.

برای مطالعه بیشتر ببینید که موشک فالکون SpaceX در یکی از سخت ترین تجربه های این شرکت چگونه به فضا پرتاب شد؟ یا فضاپیما Insight ناسا از شرایط ابری جو سیاره مریخ گزارش می دهد! و یا اکتشافات جدید فضاپیما Cassini ناسا نشان می دهد که حلقه های اطراف سیاره زحل تازه تشکیل شده اند.

رای شما به "اولین سیگنالهای فضاپیما خورشیدی LightSail 2 به زمین رسیدند!" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.