استن لی، خالق قهرمانان Marvel، در سن ۹۵ سالگی در گذشت

استن لی، مردی که بسیاری از مسئولیت های خلق جهان خارق العاده مارول (Marvel) را بر عهده داشته، فوت کرده است. Stan Lee به عنوان یکی از سازندگان ابر قهرمانان کتاب های کامیک و  دنیای سینمایی شرکت مارول، از جمله کارکتر مرد عنکبوتی، هالک شگفت انگیز و بسیاری دیگر شناخته شده بود.

بنا بر گفته ها، مردم شاهد یک آمبولانس بوده اند که صبح روز دوشنبه به سرعت به خانه هالیوودی Stan Lee رفت و سپس با عجله به مرکز پزشکی Cedars-Sinai می رود، جایی که به ما گفته شد که استن لی در آنجا درگذشته است.

لی همچنین در سال های گذشته از کسالت ها و بیماری هایی نیز رنج می برد، او دارای بیماری التهاب ریه (pneumonia) و مشکل بینایی بود.

استن لی همراه با جک کربی (Jack Kirby) در سال ۱۹۶۱ کار خود را با خلق کارکتر ها و شخصیت های کامیکی، مانند چهار شگفت انگیز (The Fantastic Four) در شرکت Marvel شروع کردند.

او در ادامه بسیاری از شخیت ها و داستان های معروف دیگر مارول، مانند: مرد عنکبوتی (Spider-Man)، پلنگ سیاه (Black Panther)، هالک شگفت انگیز (The Incredible Hulk)، مردان ایکس (X-Men)، مرد آهنین (Iron Man) و فیلم سینمایی انتقام جویان یا همان Avengers را خلق کرد.

استن در بسیاری از فیلمهای مارول شخصیت ها و کارکتر های برجسته ای را ساخته است.

همینطور بزرگترین همکاری Stan Lee با Steve Ditko، یکی از نقاشان تاثیرگذار مارول بوده است، که به خلق بزرگترین ابرقهرمان تاریخ مارول یعنی همان مرد عنکبوتی ختم شده است.

شما می توانید در اینجا در مورد Steve Ditko، از نقاشان تاثیرگذار Marvel، که او نیز اخیرا درگذشته است، مطالعه کنید.

در زیر می توانید ویدئویی از بخش هایی از حضور استن لی در فیلم های مطرح هالیودی، مانند مردان ایکس، مرد عنکبوتی و بسیاری دیگر را تماشا کنید:

لی یک رابطه سنگین با مارول داشت، زمانی که این شرکت به طور کامل به سمت سینمای هالیوود شلیک می شد و به آن سمت پیش می رفت.

او در سال ۲۰۰۲ برای پرداخت حق امتیاز به این شرکت شکایت کرد و گفت که شرکت مارول به او برای اولین فیلم “مرد عنکبوتی” مدیون بوده است. سه سال بعد در این پرونده مبلغ ۱۰ میلیون دلار را بابت حق امتیاز ساخت کارکتر مرد عنکبوتی از این شرکت دریافت کرد.

Spider-Man: Into The Spider-Verse آخرین بخش از سری فیلم های مرد عنکبوتی این مرد دوست داشتنی است و ماه آینده منتشر خواهد شد.

لی همراه با دخترش J.C. زندگی می کرد، و همسرش Joan در سن ۶۹ سالگی، در سال ۲۰۱۷ فوت کرده بود.

J.C. می گوید: “پدرم همه ی طرفدارانش را دوست داشت. او بزرگترین و شایسته ترین مرد بود”.

لی ۹۵ ساله بود که از دنیا در گذشت.

برای مطالعه بیشتر: ببینید که ربات های نترس دیزنی مثل یک ابر قهرمان به آسمان ها می روند، و یا  ویدئویی از تریلر بازی مرد عنکبوتی ۲۰۱۸ را مشاهده کنید.

شما می توانید در این بخش ویدئویی ۲۲ دقیقه ای از گیم پلی بازی مرد عنکبوتی ۲۰۱۸، به سبک آزاد را ببینید.

نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.