سرویس XCloud مایکروسافت با تمامی بازی های موجود ایکس باکس راه اندازی می شود!

کمپانی بزرگ مایکروسافت اظهار داشت که سرویس XCloud ایکس باکس خود را با هزاران بازی مخصوص خود راه اندازی خواهد کرد. اما این شرکت هنوز اعلام نکرده است که این سرویس بازی آنلاین را چه زمانی به طور عمومی آزمایش می کند و یا چه هزینه ای در پی خواهد داشت. ممکن است یک روز، همه چیزی که برای بازی کردن نیاز داشته باشید، یکی از این دسته کنترلرها باشد.

سرویس XCloud مایکروسافت با تمامی بازی موجود ایکس باکس اندازی

سال گذشته مایکروسافت اعلام کرد پروژه xCloud خود را راه اندازی می کند.

این یک سرویس بازی است که به شما امکان می دهد بازی های ویدئویی را که از طریق اینترنت پخش می شوند را در گوشی همراه خود و بسیاری از پلتفرم های دیگر بازی کنید، به همان گونه که مثلا می توانید ویدیوهای Netflix راه به صورت آنلاین تماشا کنید.

از آن زمان، ویژگی ها و قابلیت های موجود در جلسه های مختلف رونمائی و اعلام شده اند.

قبل تر نیز گفته می شد که پروژه xCloud مایکروسافت بازی های ایکس باکس را در تلفن همراه و تبلت پشتیبانی می کند.

در روز جمعه، این شرکت یک پست وبلاگ را منتشر کرد که نشان می دادن که چگونه این سیستم یا پروژه جدید در سخت افزارهای مشابه به کنسول های موجود Xbox One اجرا خواهند شد.

مایکروسافت گفت: “در کل، این بدان معناست که یک کتابخانه موجود بیش از 3500 بازی را در سرویس (بدون تغییر یا اصلاحاتی توسط توسعه دهنده یا برنامه نویسان بازی ها)، به دست خواهید آورد.»

به بیان دیگر، توسعه دهندگان و برنامه نویسان قادر خواهند بود تا به طور چشمگیری بازی های موجود خود را در میان دستگاه ها، بدون توسعه بیشتر، نگهداری کد پایه و بدون به روز رسانی های جداگانه، به اشتراک بگذارند.

هنگامی که یک برنامه نویس بازی برای نسخه ایکس باکس یکی از عنوان های خود را به روز رسانی، این به روز رسانی نیز در تمام نسخه های موجود در پروژه xCloud بدون هیچ گونه کار اضافی مورد استفاده قرار می گیرد و در دسترس خواهد بود.

این اعلامیه آخرین تلاش مایکروسافت برای جلب توجه مردم به سرویس آینده این شرکت بوده است، و دلیلی برای مایکروسافت وجود دارد که زودتر این پروژه را انجام دهد.

تعداد روزافزون رقبای مختلف در صنعت فناوری و بازی هر دو اعلام کرده اند که قصد رقابت با xCloud را دارند.

این حتی شامل گوگل، غول اینترنت است که سرویس Stadia Stream را در ماه مارس همین سال 2019 رونمائی کرد، پس از یک مشارکت پرطرفدار با Ubisoft، سازنده سری بازی های ماجراجویی Assassin’s Creed.

همچنین Apple Arcade، یک سرویس اشتراکی بازی برای آیفون ها، مک و اپل TV نیز رونمائی شده است.

سازنده بازی Electronic Arts اعلام کرد که قصد دارد در سال گذشته عرضه بازی های پخش آنلاین بازی خود را عرضه کند و آمازون شایعه شده است که برنامه خود را نیز وارد بازار می کند.

برای بخش مایکروسافت، این شرکت در حال حاضر با یکی دیگر از غول صنعت های بازی، یعنی شرکت سونی نیز در رقابت است، با هدف اعلام همکاری با جریان های پخش آنلاین بازی در میان دیگر موارد.

مایکروسافت همچنین اظهار داشت که بیش از 1900 بازی برای Xbox One در حال توسعه است که می تواند در سرویس xCloud خود نیز اجرا شود.

این شرکت گفت: “توسعه دهندگان ایجاد این بازی ها به طور معمول کار خود را با استفاده از ابزارهایی که دارند انجام می دهند، در حالی که ما کاری را انجام می دهیم تا اجرا بازی های خود را برای طیف وسیعی از بازیکنان در پلتفرم های مختلف امکان پذیر سازیم.”

برای مطالعه بیشتر ببینید که شرکت مایکروسافت پروژه xCloud خود را برای بازی های موبایل نمایش می دهد. و یا با کاهش فروش کنسول PS4؛ شرکت سونی در سال 2020 پلی استیشن 5 را عرضه می کند!

ویدیوها و مطالب مشابه