Windows Terminal برای دانلود از طریق ویندوز ۱۰ در دسترس است!

ترمینال جدید ویندوز مایکروسافت در حال حاضر برای دانلود در ویندوز 10 در دسترس می باشد. شما می توانید آن را در فروشگاه ویندوز (Windows Store) پیدا کنید. این برنامه ترمینال جدید به برنامه نویسان و توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به برخی از سیستم های کد نویسی و حتی لینوکس از طریق چند ترمینال مختلف دسترسی داشته باشند.

کمپانی مایکروسافت ابتدا برنامه جدید مخصوص دستورات و کدهای خود را برای ویندوز جدید خود معرفی می کند که در اوایل سال جاری به نام Windows Terminal شناخته و رونمائی شده است.

این یک مکان مرکزی جدید در ویندوز ۱۰ است که در آن شما می توانید به پنجره های کد نویسی قدیمی cmd، PowerShell و زیرسیستم ویندوز برای لینوکس (WSL) دسترسی پیدا کنید.

در حالی که توسعه دهندگان قادر به کامپایل، و استفاده از ترمینال ویندوز از طریق کد های موجود در GitHub هستند، مایکروسافت اکنون از طریق فروشگاه ویندوز این برنامه را به راحتی در دسترس قرار می دهد.

برنامه ترمینال ویندوز شامل پشتیبانی از چندین تب، همراه با تم ها و سفارشی سازی برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان است، برای افرادی که می خواهند از برخی از برنامه های ترمینالی در ویندوز استفاده کنند.

اما اگر می خواهید تمام گزینه های سفارشی سازی را در حال حاضر به دست بیاورید، شما باید یک فایل JSON را ویرایش کنید، زیرا این پیش نمایش اولیه قابلیت نمایش کامل را ندارد.

مایکروسافت دستورالعمل هایی در مورد چگونگی پیکربندی تنظیمات خود و اتصال کلید در فایل JSON ارائه داده است، و حتی می توانید تصویر پس زمینه را تغییر دهید.

ویندوز ترمینال همچنین از متن های مبتنی بر گرافیک بیشتر و حتی کارکتر های جدید emoji پشتیبانی می کند.

مایکروسافت پشتیبانی از Emoji را با یک ویدیو بی نظیر و دیدنی ساخته شده نشان می دهد و رندر متنی که مبتنی بر DirectX است، به طوری که شخصیت های متنی، علامت و نمادهای موجود در کامپیوتر شما را به خوبی و با نظم نمایش می دهد.

مایکروسافت نسخه preview ویندوز ترمینال را در اواسط ماه ژوئن وعده داد و ما فقط نصف ماه نگذشته؛ آن را دریافت کرده ایم.

Kayla Cinnamon، مدیر برنامه Windows Terminal می گوید: “این اولین بار از نسخه های پیش نمایشی می باشد که در فروشگاه مایکروسافت ارائه شده است.”

او در ادامه افزود: “تیم ترمینال در حال تلاش برای ایجاد یک برنامه سازگار است که پیش نمایش های منظم و ساخت های مکرر را برای کسانی که می خواهند به آخرین ویژگی ها دسترسی داشته باشند، عرضه می کند.

نسخه Windows Terminal 1.0 نیز در زمستان از طریق فروشگاه مایکروسافت وارد بازار خواهد شد!

مایکروسافت همچنین در حال کار بر روی آوردن یک هسته کامل لینوکس به ویندوز ۱۰ جدید برای بهبود عملکرد زیرسیستم های ویندوز در مقابل بهره وری از سیستم لینوکس (WSL) می باشد.

در صورت علاقه ببینید که ویندوز ۱۰ جدید با یک هسته لینوکس داخلی برای شبیه سازی بهتر همراه است!

اگر می خواهید ویندوز Terminal جدید را امتحان کنید، می توانید آن را بلافاصله از فروشگاه ویندوز دانلود کنید.

برای مطالعه بیشتر ببینید که ویندوز ۱۰ جدید همراه با ویژگی های جدید مخصوص بازی، پخش آهنگ و سفارشی سازی تم همراه است و یا نسخه پیش نمایشی ویندوز ۱۰ گزارش باگ ها را در هاب فیدبک ها نشان خواهد داد!

نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.