ویندوز 10 جدید مایکروسافت با طراحی تازه و ویژگی های کارآمد

گفته می شود که مایکروسافت در تلاش است تا طراحی جدید پنجره های ویندوز را در به روز رسانی ویندوز 10 جدید خود با گوشه های منحنی در سال آینده معرفی کند. ویندوز 10 مایکروسافت در طی سال های اخیر دستخوش تغییرات فراوانی بوده است و اکنون جدیدترین نسخه های ویندوز 10 مایکروسافت در سال های 2019 و 2020 با قابلیت های ویژه و طراحی جدیدی از راه می رسند.

ویندوز 10 مایکروسافت با کارآمد

مایکروسافت در تلاش است تا تصویر مربعی شکل پنجره های ویندوز خود را از بین ببرد، آن هم در سال آینده، با انتشار نسخه جدیدی از سیستم عامل ویندوز 10 خود که گوشه های پنجره را قطع و منحنی شکل می کند.

مایکروسافت به جای یک لبه تیز، گوشه های کناری پنجره های ویندوز 10 خود را به دنبال یک طراحی به روز می کند که دارای گوشه های منحنی می شوند.

یک تصویر از یک پنجره جستجو با گوشه های گرد شده توسط ویرایشگر مرکزی ویندوز Zac Bowden در توییتر منتشر شده است.

او ادعا کرد که در حال حاضر با استفاده از یک نگاه به روز شده، این نسخه 20H1 ویندوز 10 است که در حال آزمایش می باشد.

و گفته می شود که به روز رسانی این سیستم عامل در سال 2020 صورت می پذیرد.

همه این ها در حالی است که گفته می شود ویندوز 10 جدید ورژن 1903 نیز در همین ماه می سال 2019 به بازار عرضه خواهد شد که شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد آن ویندوز 10 جدید همراه با ویژگی های جدید مخصوص بازی، پخش آهنگ و سفارشی سازی تم را مشاهده کنید.

خب اگر چه این ها فقط تغییراتی برای زیبایی هستند، اما احساس جدیدتری نسبت به ویندوز به ارمغان می آورد.

مایکروسافت کناره های گرد شده را در آخرین نسخه مرورگر Edge خود که از Chromium پشتیبانی می کرد، آزمایش کرده است.

در حال حاضر، به نظر می رسد مایکروسافت به زودی آماده است تا این طراحی را به کل سیستم عامل خود وارد کند.

برای مقایسه، اپل برای سالها از گوشه های گرد شده در پنجرههای MacOS استفاده کرده است، و اخیرا، گوگل طراحی زیباییشناسی مشابهی را برای مرورگر Chrome خود به وجود آورده است.

با استفاده مایکروسافت از این نگاه جدید برای ویندوز 10، طراحی گوشه گرد نیز به سایر محصولات مایکروسافت مانند ایکس باکس دست خواهد یافت و اضافه خواهد شد.

در صورت علاقه ببینید که ایکس باکس تمام دیجیتال و بدون دیسک مایکروسافت به زودی به فروش می رسد!

Bowden گفت: “گوشه های گرد با یک طراح به نام Fluent می آیند. شما آن را در سراسر ویندوز، ایکس باکس، تبلت ها و دیگر محصولات در ماه های آینده و سال اینده مشاهده خواهید کرد.

مایکروسافت همچنین تغییرات بزرگی را برای ویندوز 10 در سال 2020 برنامه ریزی کرده است.

به گفته گزارش های مختلف، مرورگر بصری بزرگ و بعضی از قابلیت های جدید به عنوان بخشی از به روز رسانی Fluent Design از راه می رسند.

اگر چه ظاهر نهایی این فایل در این زمان ناشناخته است، با این حال گزارش های اولیه نشان می دهد که مایکروسافت یک نوع یکپارچه سازی برنامه را در نظر دارد، که منجر به گمانه زنی می شود که کاربران قادر خواهند بود از طریق برنامه File Explorer بدون نیاز به جستجو در سرویس هایی مانند Outlook و OneDrive برنامه های اختصاصی مورد نظر خود روشن و یا خاموش کنند.

ویندوز 10 برای افرادی که میخواهند طراحی جدید مایکروسافت را تجربه کنند و طعم اولیه از ساخت نسخه 20H1 را درک کنند، می توانند برای برنامه Insider Preview مایکروسافت ثبت نام کنند.

اعضا قادر خواهند بود قبل از انتشار برای مصرف کننده تست های اولیه و نسخه های ویندوز را آزمایش کنند.

برای اکثر کاربران، اجرای یک ساختار اولیه توصیه نمی شود، زیرا این انتشار اولیه اغلب دارای اشکالاتی است.

با این حال شما می توانید ویندوز جدید در سال 2019 را فقط تا یک ماه دیگر شاهده کنید و ویندوز نسخه بعد نیز تا سال 2020 با طراحی های فوق العاده تر در دسترس خواهد بود.

برای مطالعه بیشتر ببینید: به روز رسانی ویندوز 10 اکتبر 2018: 7 تا از بهترین ویژگی های جدید ویندوز و یا Chrome Canvas گوگل، طراحی و نقاشی در مرورگرها را با ارمغان می آورد.

ویدیوها و مطالب مشابه