دستگاهی شبیه تار مرد عنکبوتی، راه حل MIT برای حرکت در فضا

دانشمندان دانشگاه MIT برای انتقال راحت تر از نقطه‌ای به نقطه دیگر در یک ایستگاه فضایی راه حل جدیدی ارائه کردند که بسیار شبیه روشی است که مرد عنکبوتی کمپانی مارول از آن برای پرواز بین ساختمانها استفاده می کرد.

4.1538461538462 از 5
از 13 رای
دستگاهی شبیه تار مرد عنکبوتی، راه حل MIT برای حرکت در فضا

در اواسط دهه ۸۰ قرن بیستم میلادی مرد عنکبوتی در کامیک های کمپانی مارول از شهر نیویورک که معمولاً در آن حضور داشت، خارج شده و به فضا فرستاده شد‌. این به فضا رفتن مرد عنکبوتی در کامیک هایی با نام Secret Wars اتفاق افتاد.

شاید همین کامیک ها باشد که دانشمندان دانشگاه MIT را به فکر ساختن دستگاهی مشابه برای انتقال افراد در ایستگاه فضایی از نقطه‌ای به نقطه دیگر انداخته است.

این دستگاه در واقع یک طناب را با یک وزنه آهنربایی به سمت هدف گیری شده پرتاب می کند و با اتصال این آهنربا به بدنه آهنی ایستگاه های فضایی، فضانورد می‌تواند خود را به سمت نقطه اتصال بکشد.

در حال حاضر فضانوردان در ایستگاه های فضایی مجبور هستند از روش‌های بسیار سخت‌تری برای جابجایی در فضای آنجا استفاده کنند و این راه حل می تواند خبری خوشحال کننده برای آنها باشد.

البته گفته می شود این تکنولوژی فقط چند ثانیه در مکانی با جاذبه‌های صفر که به صورت مصنوعی ایجاد شده بوده، آزمایش شده است و هنوز استفاده عملی از آن در ایستگاههای فضایی انجام نشده.

شخص آزمایش کننده این دستگاه در جاذبه صفر مصنوعی درباره این دستگاه می گوید که به سادگی توانسته است با آن در این مکان جابجا شود و احتمالاً استفاده از این دستگاه در ایستگاههای فضایی نیز عملی خواهد بود‌.

احتمالا این دستگاه در صورت موفقیت در آزمایش های بیشتر، به زودی به ایستگاه های فضایی منتقل خواهد شد تا حرکت فضانوردان در این ایستگاه ها را تسهیل کند. باید دید نظر فضانوردانی که در عمل از این دستگاه استفاده می کنند، درباره آن چیست.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.