فیسبوک سه اپلیکیشن خود را غیر فعال کرد

فیسبوک سه اپلیکیشن خود با نام های Moves، Hello و TBH را غیر فعال کرد. علت  این غیر فعال سازی، عدم استقبال کاربران از سرویس های این نرم افزار ها عنوان شده است.

4 از 5
از 3 رای
(رای دهید)
فیسبوک سه اپلیکیشن خود را غیر فعال کرد

نرم افزار Moves یک نرم افزار بدن سازی و ورزش بود که در سال ۲۰۱۳ توسط کمپانی فیسبوک خریداری شد.

نرم افزار Hello نیز می توانست اطلاعات مخاطبین در فیسبوک را برای صاحب گوشی به نمایش دراورد. فیسبوک این نرم افزار را یک سال بعد از Moves یعنی در سال ۲۰۱۴ خریداری کرد.

این دو نفر افزار هیچکدام با اقبال عمومی مواجه نشدند و بروزرسانی آن ها بعد از یک سال متوقف شد. از همان موقع به نظر می رسید فیسبوک زمانی این نرم افزار ها را غیر فعال خواهد کرد.

TBH اما قرار بود یک نرم افزار بزرگ باشد اما با شکست مواجه شد. TBH یک شبکه اجتماعی مخصوص دبیرستانی ها بود که با آن می توانستند از همکلاسی های خود با جمله های از پیش تعیین شده توسط نرم افزار انتقاد کنند یا سوال های گروهی به صورت ناشناس بپرسند.

TBH مدت ها بروزرسانی شد و حتی سیستم چت این نرم افزار نیز به تازگی رونمایی شده بود. اما به نظر این امکان برای جذب کاربر کافی نبود.

فیسبوک این نرم افزار که ۱۱ ماه از عمر آن می گذرد را ۸ ماه پیش خرید. غیر فعال کردن این نرم افزار به دنبال عدم استقبال، یک شکست بزرگ برای تیم بازاریابی فیسبوک تلقی می شود.

فیسبوک با سرمایه عظیمی که در اختیار دارد بسیاری از استارتاپ های کوچک را خریداری می کند و در صورتی که با استقبال کاربران روبرو شود، آن ها را به عنوان یک پروژه اصلی برای خود در نظر می گیرد.

این امکان نیز وجود دارد که فیسبوک فقط به تیم های تولید کننده این نرم افزار ها علاقه دارد و می خواهد با خرید نرم افزار های آنها، توانایی های برنامه نویسان تیم را در اختیار بگیرد.

فیسبوک می گوید بستن این نرم افزار ها به اولویت بندی های این شرکت کمک بسیاری می کند. آن ها نمی خواهند منابع زیادی را برای نرم افزاری که جواب نخواهد داد، صرف کنند.

رای شما به "فیسبوک سه اپلیکیشن خود را غیر فعال کرد" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن