لمس خورشید

برای اولین بار در تاریخ بشر، خورشید را لمس می کنیم

شرکت ناسا یک کاوشگر فضایی را برای نزدک شدن به خورشید با سپر ضد حرارتی بسیار پیشرفته به فضا می فرستد. آیا اینجا گرم شده است؟ پس به نظرتان پشت سپر این فضاپیما تا چه حد گرم می شود؟ در همین حین که ناسا این فضاپیما کاوشگر را برای راه اندازی در تاریخ 4 آگوست آماده می کند، سپر گرمایی نصب شده بر روی آن را در تاریخ 27 ژوئن به نمایش گذاشته شده است.

این سپر محافظ در برابر گرما با طراحی خاص باعث می شود تا فضاپیما را از سوختن در مقابل خورشید، محفوظ نگه دارد.

ماموریت این کاوشگر این است که خود را به منطقه ای در فاصله 4 میلیون مایلی تا خورشید برساند، منطقه ای از فضا که هرگز یک فضاپیمای ساخته شده انسانی، به آن جا نرفته است.

برای اینکه بتوانید مقایسه کنید، باید بدانید نزدیکترین سیاره به خورشید یعنی عطارد در فاصله ای نزدیک به 29 میلیون مایل از خورشید قرار گرفته است.

اساسا، برای نزدیک شدن در این حد و تا این فاصل به یک توپ آتشین غول پیکر، نیاز به برخی از قاببلیت های پیشرفته و قابل توجه می باشد.

الان زمان این است که سیستم حفاظت حرارتی و گرمایی وارد شود.

سپر حرارتی شامل یک کامپوزیت و ترکیبی ساندویچ مانند از لایه های کربن-کربن است که دارای یک هسته فوم کربن سبک وزن می باشند.

همچنین بدنه این سپر نیز با پوششی سفارشی و منحصر به فرد، برای انعکاس و دور کردن انرژی و نور خورشید از فضاپیما، تا جایی که ممکن می باشد، طراحی و ساخته شده است.

این سپر از رسیدن حرارت به هسته فضاپیما، که می تواند به درجه حرارتی نزدیک به 2500 درجه فارنهایت (یا حدود 1370 درجه سانتیگراد) برسد، جلوگیری خواهد کرد.

با توجه به اینکه این سپر کار خود را به خوبی انجام می دهد، ناسا معتقد است که ابزارهای این فضاپیما در دمای نسبتا راحت و مناسبی، در حدود 85 درجه فارنهایت کار خواهند کرد.

بنابراین می توان گفت در مقابل سپر: جهنمی آتشین ایجاد می شود و همینطور پشت این سپر، بعد از ظهری تابستانی و ملایم خواهد بود.

شما می توانید در زیر ویدئو مربوط به این دستاورد خارقالعاده را مشاهده کنید:این نخستین بار است که در ماههای گذشته سیستم حفاظت حرارتی پس از آزمایش در پاییز سال 2017 به پروب یا همان فضاپیما متصل شده است.

اگر همه چیز خوب پیش رود، ناسا در ماه آگوست آن را راه اندازی خواهد کرد. یعنی چیزی در حدود یک ماه دیگر شاهد ارسال این فضاپیما به سمت این گوی آتشین خواهیم بود.

این فضاپیما که آن را پارکر نامیده اند با گرمای نامطلوب و بسیار بالا ستاره خورشیدی ما روبرو می شود، اما در تلاش است تا نمونه کارهایی از محیط اطراف خورشید برای ما بفرستد و ما را بیشتر در مورد " سیستم کار کردن درونی" خورشید آموزش دهد.

... توضیحات کامل