بندی معلولان دسته بازی Adaptive مایکروسافت

بسته بندی ویژه معلولان برای دسته های بازی Adaptive مایکروسافت

دسته های بازی Adaptive مایکروسافت برای بازی کردن راحت تر افرادی با محدودیت‌های حرکت بدن طراحی شده است. این دسته ها در بازی های ایکس باکس وان و کامپیوتر قابل استفاده است.

در ساخت دسته های بازی Adaptive مایکروسافت به شدت به محدودیت‌های افراد معلول توجه شده است. حتی بسته بندی این دسته ها نیز برای باز کردن آنها توسط افراد معلول بهینه شده است. این دسته های بازی مدتی قبل توسط مایکروسافت معرفی شده اند و برای پیش فروش در فروشگاه مایکروسافت قرار گرفته اند. اطلاعات بیشتر در مورد این دسته های بازی را در مطلب "دسته های جدید ایکس باکس، ساده، شیک، با دسترسی آسان تر" در نتران بخوانید.

کمپانی مایکروسافت با طراحی این بسته بندی برای دسته های بازی اداپتیو، نشان داد که واقعاً به افراد معلول جسمی توجه ویژه‌ای دارد.

بسیاری از گیمرها ممکن است با معلولیت های جسمی در دستان خود مواجه باشند و بازی کردن با دسته های ایکس باکس و پلی استیشن برای آنها بسیار سخت باشد. مایکروسافت دسته ای جدید معرفی کرده است که به دسته های اداپتیو معروف هستند که در آن دسترسی به دکمه ها برای افراد معلول بسیار ساده تر است در نتیجه می توانند از بازی‌ها بهتر لذت ببرند.

با این حالی که بسیاری از افراد معلول معمولا افراد سالم در کنار خود در خانه دارند که بسته بندی دسته های بازی را به کمک که آن را باز کند، مایکروسافت تصمیم گرفته است آنها را از لذت باز کردن بسته بندی یک دستگاه نو معلوم نکند.

مایکروسافت در طراحی این دسته های بازی و بسته بندی آن از متخصصان کار با معلولین کمک گرفته و این بسته بندی ها به کمک بسیاری از افراد معلول مورد آزمایش قرار گرفته است.

برای باز کردن این بسته ها کافی است تا ابتدا برچسب ویژه ای که بر روی این بسته بندی قرار داده شده است را از آن جدا کنند. سپس جعبه اصلی دسته بازی مشخص میشود که برچسب کوچکی در جلوی آن قرار دارد. با باز کردن این برچسب زبانه ای از جعبه آویزان می شود که با بالا آوردن این زبانه دسته Adaptive مشخص میشود.

کمپانی مایکروسافت قدم ویژه‌ای برای حمایت از افراد با محدودیت‌های حرکت جسمانی برداشته است که امیدواریم توسط کمپانی های بزرگ دیگر ادامه پیدا کند. زیرا همه افراد جامعه به یکسان لایق استفاده از بازی های لذت بخش کامپیوتری و گجت های الکترونیکی هستند.

... توضیحات کامل