ویندوز ۱۰ جدید: آپدیت Cortana و ارسال رمز عبور از طریق SMS

ویندوز جدید 10 مایکروسافت، آپدیت کورتانا، کاهش دستور های صوتی در هنگام نصب و دسترسی به حساب ها با یک رمز عبور ارسالی را به ارمغان می آورد. گفته می شود که حتی کاربران خانگی نیز شامل دریافت رمز عبور یکبار مصرف می شوند، حتی در صورتی که تا کنون کاربران خانگی مستثنی بوده اند.

3.6666666666667 از 5
از 3 رای
ویندوز ۱۰ جدید: آپدیت Cortana و ارسال رمز عبور از طریق SMS

آخرین ساخت داخلی و آزمایشی ویندوز ۱۰، نسخه ۱۸۳۰۹، از چیزی استفاده می کند که مایکروسافت اخیرا آن را معرفی کرده است: دسترسی به حساب های مایکروسافت با یک رمز عبور ارسالی.

با این قابلیت، در حال حاضر امکان ایجاد یک حساب مایکروسافت وجود دارد که از یک کد یک بار ارسالی استفاده می کند که از طریق اس ام اس یک کد شناسنده اصلی را برای تائید اولیه ارسال می کند، اما این رمز عبور معمولی نیست و می توان یک رمز عبور را نیز جداگانه تنظیم کرد.

در ویندوز ۱۰ ساخته شده جدید، این حسابها و اکانت ها با رمز عبور یکبارمصرف میتوانند به صورت داخلی و کلی برای ورود به دستگاه های مختلف نیز مورد استفاده قرار گیرند.

نسخه جدید ویندوز، برای ورود اولیه از اس ام اس استفاده می کند و پس از آن شما را برای تصدیق و سنجش بیومتریک یا PIN اصلی هدایت می کند.

اسکن صورت، اثر انگشت یا PIN شما می تواند برای ورود در مرحله دوم استفاده گردد.

این قابلیت در همه نسخه ها، از نسخه های خانگی تا تجاری و Enterprise در دسترس خواهد بود. در صورتی که چند مدل قبلی، تنها به برخی از نسخه های خانگی خاص محدود شده بوده است.

در حالی که احراز هویت مبتنی بر اس ام اس دارای مسائل امنیتی مربوط خود است، به نظر می رسد مایکروسافت احساس شرایط بهتری را برای اکثر کاربران خانگی خود نسبت به یک رمز عبور احتمالا ناامن معمولی را به همراه داشته باشد.

حذف رمز ورود ویندوز به بخشی از تلاش های گسترده شرکت مایکروسافت برای تغییر حالت به رمز ورودی و استفاده از یک کلمه عبور یک بار مصرف، رمز عبور بیومتریک و یا رمز پنهانی برای عبور، تبدیل شده است.

طراحی جدید همچنین شامل تغییر در روند راه اندازی ویندوز ۱۰ Pro، Enterprise و آموزش کاربران نیز می شود: Cortana، دستیار صوتی ویندوز، دیگر به طور خودکار با شما صحبت نمی کند و شما را در فرایند نصب هدایت نمی کند.

همچنین قبل تر نیز گفته می شد که مایکروسافت در windows 10 جدید با پشتیبانی از AI، دستیار صوتی کورتانا را ارتقاء می دهد.

این باعث می شود نصب ویندوز ۱۰ در چندین دستگاه، چندان مزاحم و آزار دهنده نباشد.

شما می توانید ویدئویی از چگونگی نصب ویندوز ۱۰ بر روی اندروید را مشاهده کنید. همچینن ویدئویی از تکامل ویندوز تا کنون را ببینید.

در حالی که پلتفرم Cortana برای دستگاهها بی نظیر و مفید است و می تواند دسترسی کاربران ویندوز به مسائل دیداری و بخش های مختلف را بسیار بهبود بخشد و راحت تر کند، این پلتفرم در تعداد زیادی از رایانه ها از طریق فرایند نصب ویندوز شروع به صحبت می کند، که می توان گفت برای هیچ کس در زمان نصب، یک زمان مناسب و خوب نیست. ( فقط در صورتی که برای اولین بار ویندوز را نصب می کنید می تواند مفید باشد)

بحث اصلی این است که در حالی که مایکروسافت از Cortana برای بهبود اقدامات برای نصب ویندوز استفاده می کند، در واقع کار بسیار جالب و روش مناسبی را انجام نمی دهد.

مثلا Paul Thurrott می نویسد، اپل یک کار خیلی بهتر را با سیستم عامل MacOS انجام داده است: روایت و بخش های هدایتی بر روی صفحه نمایش، در صورتی که بعد از یک دقیقه هیچ تعاملی دریافت نشود، به صورت خودکار نشان داده می شود تا کمک به نصب برنامه را به همراه داشته باشد، و روایت صوتی و کنترل صوتی نیز برای تمام پروسه به صورت جداگانه وجود دارد.

کورتانا نیز این دو حالت را در نظر دارد، در حالی که مایکروسافت نمی خواهد برای عناصر نصب و راه اندازی فقط از دستیار صوتی استفاده کند.

احتمالا در آیندهف نصب و پاک کردن ویندوز ۱۰ خانگی نیز به طور پیش فرض روایت های و روش های جدید Cortana را دریافت خواهند کرد.

برای مطالعه بیشتر نیز: به روز رسانی ویندوز ۱۰ اکتبر ۲۰۱۸: ۷ تا از بهترین ویژگی های جدید ویندوز و یا ارائه قابلیت بروز رسانی هوشمند در ویندوز ۱۰ را ملاحظه کنید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.