مایکروسافت در windows 10 جدید با پشتیبانی از AI، دستیار صوتی کورتانا را ارتقاء می دهد

ویندوز 10 ممکن است برای کمکهای صوتی هوش مصنوعی AI، مانند دستیار صوتی الکسا، پشتیبانی عمیقتری را دریافت کند. دستیار صوتی ویندوز، Cortana، تنها در حال بهبود یافتن نیست، اکنون مایکروسافت به دنبال ارائه برخی از ویژگی های کمک دهنده صوتی بهتر برای رقابت بیشتر با دستیار های هوشمند صوتی می باشد.

4.3333333333333 از 5
از 3 رای
(رای دهید)
مایکروسافت در windows 10 جدید با پشتیبانی از AI، دستیار صوتی کورتانا را ارتقاء می دهد

در حالی که شما می توانید از دستیار های صوتی مانند الکسا آمازون در ویندوز ۱۰ استفاده کنید، اما هنوز هم با قابلیت های خاص خود Cortana اجرا می شود.

مثلا شما نمی توانید فقط با کامپیوتر خود از راه دور صحبت کنید، شما مجبورید تا در هنگام سرچ و جست و جو، بر روی یک دکمه کلیک کنید یا از یک میانبر صفحه کلید استفاده کنید.

خوشبختانه، مایکروسافت ممکن است کمی در مورد آینده ایده های خوش بینانه تری را در نظر داشته باشد.

Albacore، WalkingCat و دیگران متوجه شده اند که نسخه آزمایشی جدید ویندوز ۱۰ ممکن است پشتیبانی عمیقتری از دستیارهای صوتی شخص ثالث را ارائه دهد.

شما می توانید برنامه ها را با استفاده از یک لیست از قبل مشخص شده (از فاصله های دور، از جمله زمانی که کامپیوتر شما قفل می باشد) فعال و یا غیر فعال کنید و گفته می شود که احتمالا Cortana را در یک سیستم جایگزین شده و جداگانه در ویندوز دریافت کنید.

در یک آزمایش، مایکروسافت همچنین جعبه متن جستجو و ویژگی “صحبت با کورتانا” را از نوار وظیفه جدا کرده است که می تواند بیان گر مستقل شدن Cortana باشد.

در کل، هیچ تضمینی وجود ندارد که شما اکنون بتوانید فرمانهای صوتی Alexa را از طریق کامپیوتر خود از آن سمت اتاق خود منتقل و اجرا کنید، حداقل نه به این زودی ها.

ما همچنین تصور نمی کنیم که گوگل نیز بنا بر خصومت تاریخی خود با مایکروسافت به این نتیجه برسد که سیستم صوتی خود را در اختیار مایکروسافت قرار دهد.

در صورت علاقه و برای اطلاعات بیشتر می توانید ببینید که Google Home اکنون به چند درخواست به صورت همزمان رسیدگی می کند و یا ببینید که آمازون بلاخره کنترل صوتی الکسا را به iPhone آورد یا همکاری الکسا در دستگاه های مختلف آسان تر می شود.

با این وجود، تغییری مثل این برای ویندوز می تواند منطقی و کار آمد باشد.

الکسا آمازون به طور کلی در مقایسه با دستیار صوتی مایکروسافت بسیار بهتر عمل می کند، و این باعث شده است تا Cortana از رقابت مستقیم با الکسا و حتی دیگر دستیارهای صوتی به یک تکنولوژی پشت صحنه تبدیل شود.

اما اکنون مایکروسافت می تواند گام منطقی بعدی خود را نشان دهد، این ممکن است به شما این امکان را دهد تا کورتانا جدید را برای تمام اهداف و عملکرد های خود انتخاب واستفاده کنید.

این شرکت فقط نیاز به یک انگیزه دیگر برای شما دارد تا از از ویندوز ۱۰ بیشتر استفاده کنید، حتی اگر این بدان معنی باشد که AI را کلا به عنوان یک گزینه محبوب تر در لیست بالای وظایف خود در نظر بگیرد.

برای مطالعه بیشتر همچنین: به روز رسانی ویندوز ۱۰ اکتبر ۲۰۱۸: ۷ تا از بهترین ویژگی های جدید ویندوز و یا محصولات جدید Surface مایکروسافت معرفی شدند را مشاهده کنید.

رای شما به "مایکروسافت در windows 10 جدید با پشتیبانی از AI، دستیار صوتی کورتانا را ارتقاء می دهد" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن