دسته بندی
بستن

WHO می گوید کودکان زیر ۵ سال بیش از ۱ ساعت به نمایشگرها خیره نشوند!

سازمان WHO یا همان سازمان بهداشت جهانی می گوید: "زمان نمایش و مشاهده صفحه نمایش برای کودکان زیر 5 سال بیش از یک ساعت مناسب و خوب نیست، و مشاهده هیچگونه صفحه نمایش برای بچه های زیر 1 ساله نیز توصیه نمی شود." طبق بازرسی های جدید سازمان WHO مشاهده بیش از حد صفحه نمایش برای کوکان می تواند خطرناک و نامناسب باشد.

4.2 از 5
از 5 رای
(رای دهید)
WHO می گوید کودکان زیر ۵ سال بیش از ۱ ساعت به نمایشگرها خیره نشوند!

سازمان بهداشت جهانی می گوید کودک چند ساله شما جوان تر از آن است که بتواند یک نمایشگر را از نزدیک مشاهده کند و همچنین زمان نمایش بیشتر ممکن است به آنها آسیب برساند.

دستگاههایی با نمایشگرهای هوشمند بخشی از زندگی روزمره همه ما هستند.

اما سازمان بهداشت جهانی می گوید که برای رشد سالم فرزندان مهم است که صفحه نمایش خیلی زود تبدیل به یک وسیله بازی برای آن ها نشود.

سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه اعلام کرد که برای حفظ سلامت بیشتر، کودکان زیر ۵ سال باید زمان کمتری را به صفحه نمایش وسایل هوشمند نگاه کنند و در کل زمان بازی کمتری را با آن ها صرف کنند.

این سازمان جهانی گفته است: “بیش از یک ساعت مشاهده مستقیم به صفحه نمایش، می تواند برای کودکان مضر باشد.”

WHO نگران است که زمان استفاده بیش از حد از صفحه نمایش دستگاه های هوشمند، ممکن است با رفتار بیحوصلگی و خواب آلودگی در کودکان زیر ۵ سال همراه باشد و می تواند منجر به خواب نامنظم و میزان فعالیت پایین آن ها گردد.

دکتر فیونا بول (Fiona Bull)، مدیر برنامه برای نظارت و جمع آوری اطلاعات، بر اساس پیشگیری از بیماری های غیر مسری در سازمان بهداشت جهانی، در یک بیانیه گفت: “بهبود فعالیت بدنی، کاهش زمان نشاط و اطمینان از کیفیت خواب در کودکان جوان، سلامت و جسم آنها را بهبود می بخشد، سلامت جسمی، روانی و جلوگیری از بروز چاقی کودکان و بیماری های مرتبط با آن در طول دوران زندگی رخ می دهد.”

توصیه های WHO در مورد زمان صفحه نمایش در اینجا آمده است:

  • برای نوزادان زیر ۱ سال، هیچ زمانی نباید در فاصله نزدیک روبرو صفحه نمایش قرار گیرند. نوزادان باید چند بار در روز از طریق بازی مبتنی بر فعالیت به بازی بپردازند. نوزادان نباید بیش از یک ساعت در یک زمان در کالسکه ها، صندلی های بلند و یا حامل های کمربند بایستی محدود شوند.
  • زمان مشاهده صفحه نمایش برای کودکان ۱ ساله نیز توصیه نمی شود و سازمان جهانی بهداشت توصیه می کند کمتر از یک ساعت در روز برای کودکان ۲ ساله رخ دهد. کودکان ۱ تا ۲ ساله باید حدود سه ساعت فعالیت بدنی را در طول روز داشته باشند و نباید بیش از یک ساعت در یک زمان محدود شوند.
  • کودکان ۳ تا ۴ ساله نباید بیش از یک ساعت نمایشگری را مشاهده کنند. کودکان این سن باید در حدود سه ساعت فعالیت بدنی در طول روز شرکت کنند.

برای مطالعه بیشتر ببینید که نور آبی ساطع شده از تلفن و یا لپ تاپ شما، احتمال نابینایی را بیشتر می کند و یا لنزهای چشمی Verily شرکت Alphabet گوگل، برای سنجش سطح دیابت و درمان کم بینایی.

رای شما به "WHO می گوید کودکان زیر ۵ سال بیش از ۱ ساعت به نمایشگرها خیره نشوند!" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

زیر دریایی الون ماسک برای نجات کودکان تایلندی عملی نیست
زیر دریایی الون ماسک برای نجات کودکان تایلندی عملی نیست
1،197 بیننده
جریمه چند میلیون دلاری برای یوتیوب به دلیل زیر پا گذاشتن حفظ حریم خصوصی کودکان
جریمه چند میلیون دلاری برای یوتیوب به دلیل زیر پا گذاشتن حفظ حریم خصوصی کودکان
4،540 بیننده
بالن های اینترنتی شرکت Alphabet بیش از ۱ میلیون ساعت در جو پرواز کرده اند
بالن های اینترنتی شرکت Alphabet بیش از ۱ میلیون ساعت در جو پرواز کرده اند
7،024 بیننده