دسته بندی
بستن

لنزهای چشمی Verily شرکت Alphabet گوگل، برای سنجش سطح دیابت و درمان کم بینایی

شركت گوگل و همکارانش، لنزهای تماسی و چشمی كنترل گلوكز را هدایت و تولید می كند. Verily، واحد علوم زندگی شرکت Alphabet گوگل، بر روی دو پروژه لنز هوشمند دیگر تمرکز خواهد کرد. مانند یک نمونه از یک لنز هوشمند چشمی برای اندازه گیری میزان گلوکز در افراد مبتلا به دیابت.

3.75 از 5
از 4 رای
(رای دهید)
لنزهای چشمی Verily شرکت Alphabet گوگل، برای سنجش سطح دیابت و درمان کم بینایی

بریان اوتیس (Brian Otis)، مدیر فنی آژانس بین المللی، روز جمعه در یک پست وبلاگ، در این باره گفت: “واحد علوم زندگی شرکت Alphabetبه نام Verily، بر روی کار خود بر روی لنزهای تماسی و احساسی گلوکز برای تشخیص قند خون در افراد حساس تر می شود و تمرکز اصلی خود را در این راستا قرار می دهد.

بدیهی است، بخشی از شرکت Alphabet، که خود نیز زیر مجموعه ای از شرکت گوگل است، به نام بخش و واحد Verily، این پروژه را در سال ۲۰۱۴ آغاز کرده است.

هدف آن ایجاد یک لنز هوشمند است که با سنسورهای کوچک جاسازی شده، به طور بالقوه به افراد دیابتی کمک کند تا سطوح قند خود را تماشا، کنترل و تنظیم کنند.

در همان سال، Verily همکاری خود با شرکت Alcon، بخش مراقبت از چشم شرکت داروخانه سوئیس Novartis، را اعلام کرد، که خواستار همکاری با Alcon برای صدور مجوز تکنولوژی لنز های هوشمند بوده است.

علاوه بر لنز حساس به گلوکز برای کنترل قند، بخش Verily بر روی یک لنز حساس برای افراد کم بینا (presbyopia) یا دوربینی مربوط به سن بالا، و یک لنز که برای بهبود بینایی پس از جراحی آب مروارید (cataract) مناسب است، کار می کند.

اوتیس گفت: کار درمانی و بالینی شرکت Verily با لنز سنجش گلوکز نشان داد که در اندازه گیری همبستگی و هماهنگی بین گلوکز اشک و غلظت گلوکز خون “برای حمایت از الزامات یک دستگاه پزشکی کاربردی” “سازگاری نامناسب” وجود دارد.

این امر تا حدی با چالش های مرتبط با خواندن قطره گلوکز قابل اطمینان و درست در چشم همراه بوده است که می تواند یک بحث پیچیده باشد.

اوتیس گفت، مطالعات بالینی کمپانی Verily همچنین نیز نشان داده است که چالش هایی برای دستیابی به شرایط حالت پایدار لازم برای قرائت های قطعی گلوکز قابل قبول وجود دارد.

همانطور که Verily و Alcon کار خود را با لنز سنجش قند انجام می دهند و به دنبال راه حل های بهتر هستند، همچنان روی دیگر پروژه های لنزهای هوشمند نیز تمرکز خواهند کرد.

آلکون (Alcon) در بیانیه ای گفت: “ما منتظر مرحله بعدی توسعه برای برنامه تولید یک یا دو لنز هوشمند دیگر با شرکت Verily هستیم”.

اوتیس اظهار داشت: ” Verily متعهد به بهبود زندگی افراد مبتلا به دیابت است” و در حال همکاری با اوندو (Onduo)، سرمایه گذاری مشترک با سانوفی (Sanofi)، برای “پیگیری حساسیت مداوم به پارادایم و مراقبت از افراد مبتلا به دیابت نوع ۲” است.

همچنین ببینید که LuCI نام قرصی که می تواند دیابت نوع ۲ را درمان کند.

Verily همچنین با Dexcom همکاری می کند تا مانیتورهای کوچکتری را برای لنز های گلوکز تولید کند.

بیشتر بخوانید: آمپول کافی ست، درمان بیماران دیابتی نوع ۲ با خوردن یک فنجان قهوه و یا دانشمندان، وجود مواد میکروپلاستیکی در بدن انسان ها را تائید می کنند!

برای مطالعه بیشتر: بخش Loon شرکت Alphabet می گوید سیگنال های اینترنتی را به مناطق بسیار دور دست تر می فرستند، رویداد گوگل و معرفی تلفن های همراه Google Pixel 3 و یا Google به کاربران حساب های شخصی خود در مورد هک فیشینگ هشدار می دهد.

 

رای شما به "لنزهای چشمی Verily شرکت Alphabet گوگل، برای سنجش سطح دیابت و درمان کم بینایی" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.