آموزش Node.js – فصل چهاردهم: معرفی فریم ورک های Node.js

فریم ورک های Node.js به برنامه نویسان کمک می کنند تا پروژه هایی که چند ماه زمان نیاز دارند را طی چند روز به اتمام برسانند. فریم ورک ها علاوه بر افزایش سرعت عمل برنامه نویسان، مواردی مانند امنیت و خوانایی کد ها را تا حدود بسیاری مدیریت می کنند. همچنین اعضای تیم های برنامه نویسی برای فعالیت بدون مشکل در کنار یکدیگر نیاز به استفاده از یک فریمورک دارند.

Nodejs - فصل چهاردهم: فریم ورک Nodejs

در فصل وب سرور ما آموختیم که چگونه می توانیم با نوشتن کد های پایه، یک اپلیکیشن تحت وب را ایجاد کنیم.

Node.js همچنین فریم ورک های بسیاری دارد که شما می‌توانید با نوشتن کد های مشخص شده از قبل به خواسته های خود به سرعت دست یابید. این فریم ورک ها برای افزایش سرعت کد نویسی برنامه نویسان و همچنین استانداردسازی کدنویسی تولید شده اند.

 در زیر تعدادی از این فریم ورک ها و کارکرد آنها را شرح داده ایم:

Express.js

Express.js محبوب ترین فریم ورک نزد برنامه نویسان Node.js است. ExpressJs قابلیت های بسیاری را در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد تا بتوانند در اپلیکیشن های تحت وب و یا نرم افزار های موبایل خود از آنها استفاده کنند.

Geddy

Geddy یک فریمورک ساده برای Node.js با سبک برنامه نویسی MVC است. MVC محبوب ترین سبک برنامه نویسی است.

Locomotive

Locomotive نیز یک فریورک با سبک MVC است و سیستم مسیر دهی برای API و بسیاری دیگر از تنظیمات مهم پیشفرض را در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد. این فریمورک همچنین دارای سیستم قالب سازی مناسبی است.

Koa

Koa یک فریورک سبک و سریع است که توسط تیم Express ساخته شده است. هدف از ساخت این فریمورک ایجاد یک محیط ساده و سریع برای راه اندازی اپلیکیشن های تحت وب بوده است.

Total.js

Totaljs یک فریمورک Node.js است که برای تولید وب سایت ها با استفاده از جاوا اسکریپت، HTML و CSS مورد استفاده قرار می گیرد.

Keystone

Keystone با پشتیبانی از Express.js و MangoDB می تواند یک اپلیکیشن تحت وب فوق العاده تولید کند. این فریمورک یکی از محبوب ترین فریم ورک ها برای طراحی وب با Node.js است.

Keystone کاملا متن باز است و به سادگی دانلود و نصب خواهد شد.

Meteor

Meteor قادر است تا اپلیکیشن های تحت وب و موبایل را فقط با جاوا اسکریپت تولید کند.

Restify

Restify توانایی ساخت یک رابط API برای اپلیکیشن ها و صفحات وب را دارد. اگر نیاز به ساخت یک API فوق العاده سریع با امکانات مناسب دارید، این فریم ورک مناسب شماست.

صالحی 5 سال پیش

مهندس مهدی نظری شما آموزش react بصورت خصوصی دارید؟ لطفا به من ایمیل بزنید

مهدی نظری 5 سال پیش

سلام جناب صالحی عزیز، به علت مشغله کاری، خیر به صورت خصوصی متاسفانه برام ممکن نیست.

ویدیوها و مطالب مشابه