موبایل جدید اوپو با دوربین سلفی زیر صفحه نمایش، در شانگهای رونمائی شده است!

موبایل جدید اوپو با دوربین زیر صفحه نمایش، یک محصول واقعی است و این موبایل در شانگهای چین رونمائی شده. اکنون می توان گفت عرصه نمایشگر های ناتچ به پایان رسیده، چرا که شرکت Oppo دوربین های زیر نماشیگر خود را به واقعیت تبدیل کرده است. هرچند، هنوز نیز مسیرهایی برای بهبود عملکرد وجود دارد.

به نظر شما چگونه می توان یک تلفن را به نسبت ۱۰۰٪ صفحه نمایش نسبت به بدن نزدیک و نزدیک تر کرد؟

در حالی که بسیاری از تلفن های همراه با نمایشگر های ناتچ جدید و حذف گزینه های اضافی بر روی نمایشگر به یک صفحه نمایش کامل و یکدست نزدیک شده اند، اما هنوز هم یک دوربین سلفی در وسط نمایشگر همه چیز را خراب می کند، حتی اگر بسیار کوچک باشد.

سامسونگ Galaxy S10 دارای یک نمایشگر Infinity-O است که دوربین سلفی را در یک روزنه کوچک قرار می دهد، موبایل Asus ZenFone 6 حتی دارای یک دوربین عقب است که برای استفاده سلفی به جلو می چرخد ​​و OnePlus 7 به سادگی یک دوربین جالب پاپ آپ دارد.

اما به نظر می رسد شرکت Oppo یک راه حل بهتر دارد: یک دوربین در داخل صفحه نمایش.

در اوایل ماه جاری Oppo تکنولوژی دوربین های زیر صفحه نمایش خود را با یک ویدیو سریع و نمایشی به اجرا گذاشت و شیائومی نیز سریعأ اعلام کرد که بر روی چیزی مشابه کار می کند.

برای مطالعه بیشتر در اینباره و مشاهده ویدئو می توانید همین لینک کمپانی های اوپو و شیائومی موبایل های جدید خود را با دوربین سلفی درون نمایشگر می سازند را مشاهده کنید.

در زیر نیز می توانید ویدئویی ابتدائی از آینده تلفن های همراه، موبایل اوپو با دوربین جلو و سلفی زیر صفحه نمایشگر را مشاهده کنید:

اما هیچ کدام از کمپانی ها در آن زمان توضیح بیشتری ندادند که این تکنولوژی چگونه کار می کند، اما امروز شرکت Oppo مایل بوده است تا برخی از نکاتی را درباره چگونگی آن بیان کند.

درست همانطور که شاید در نسخه نمایشی فیلم قبلی دیده باشید، زمانی که دوربین بدون استفاده است، صفحه نمایش به اندازه حالت معمولی، طبیعی عمل می کند.

با این حال، هنگامی که شما به دوربین نزدیک می شوید، منطقه اطراف دوربین به نظر می رسد دارای پیکسل های بیشتری باشد.

با توجه به سخنان Oppo، این منطقه خارجی در اطراف لنز دوربین از یک ماده بسیار شفاف به همراه یک ساختار پیکسلی خاص طراحی شده که قابلیت عبور نور را افزایش می دهد.

به عبارت دیگر، این فناوری دوربین نیاز به یک پانل نمایشگر سفارشی و خاص دارد، زیرا نمونه های موجود این کار را انجام نمی دهند، خواص شفافیت نمونه های موجود فقط به اندازه کافی برای اسکنر اثر انگشت بر روی صفحه نمایش مناسب است، بلکه برای دوربین های زیر نمایشگر خوب نیستند.

اوپو اضافه کرد که دوربین زیر صفحه نمایش نیز یک سنسور بزرگتر با پیکسل های بزرگتر و یک دیافراگم بزرگتر را برای دریافت نور به همان اندازه نمونه های معمولی فراهم می کند.

ولی این به معنای کاهش قطعیت این موضوع است و بر اساس مقایسه سریع ما مطمئنا همچنان نیز برای بهبود وضوح و دقت رنگ جاها و روش هایی وجود دارد.

این کمی نگران کننده است، با توجه به اینکه اوپو در حال حاضر از الگوریتم خود بر روی حذف برخی از ویژگی هایحساس،مانند HDR به همراه تعادل رنگ سفید، استفاده می کند و باید تلاش بیشتری در جهت رسیدن به استانداردهای معمول خود انجام دهد.

هنوز هم مشخص نیست که چه زمانی می توان انتظار داشت که این فناوری دوربین زیر صفحه نمایش به یک گوشی تولید انبوه تبدیل شود، اما همه ما می گوئیم که این موبایل بی نظیر “در آینده ای نزدیک” منتشر خواهد شد.

با توجه به این که Xiaomi نیز بر روی این تکنولوژی کار می کند، نمی توان گفت که فقط همین دو برند در پی تلاش برای ساخت این محصول هستند.

برای مطالعه بیشتر ببینید که موبایل جدید گلکسی A80 سامسونگ با یک دوربین چرخشی سه گانه همراه است! یا مقایسه و بررسی ۸ تا از موبایل های ۲۰۱۸-۲۰۱۹ با قیمتی در حدود ۲ میلیون تومان و یا چگونه ارزش گوشی هوشمند خود را برای فروش در بالاترین سطح نگه داریم؟

نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.