جدیدترین پردازنده کوالکام اسنپ دراگون 855 پلاس، مناسب برای بازی های موبایل

گفته می شود که جدیدترین تراشه Qualcomm Snapdragon 855 Plus به صورت خاص برای بازی و توانایی های حقیقت مجازی VR ساخته شده است. این تراشه یک افزایش سرعت نزولی با سرعت متوسط ​​را به یک پردازنده تلفن همراه پرچمدار می آورد. بسیاری از تلفن های همراه جدید و پرچمدار از شرکت های مختلف با قوی ترین و جدیدترین پردازنده های کوالکام اسنپ دراگون همراه می شوند و اکنون جدیدترین آن ها به نام پردازنده Snapdragon 855 Plus می تواند بسیاری از تلفن های پرچمدار را قدرت دهد.

پردازنده کوالکام اسنپ دراگون 855 پلاس بازی موبایل

کوالکام در رویکرد سالانه خود با معرفی به روز رسانی پردازنده برتر موبایل خود نظر همگان را به خود جلب کرده است و این می تواند خبر خوبی برای طرفداران گوشی های اندرویدی باشد، برای افرادی که عملکرد سریع تر و بهتری می خواهند.

در اصل تراشه جدید Snapdragon 855 Plus یک نسخه به روز شده است که عملکرد فوق العاده خود را از طراحی آشنا مدلی قبلی، 855 Snapdragon، گرفته و آن را بهبود بخشده است.

این CPU هشت هسته ای Kryo 485 در حال حاضر با سرعت 2.96 گیگاهرتز نسبت به 2.84 GHz در مدل قبل، اجرا می شود و گرافیک خاص Adreno 640 باید 15 درصد افزایش سرعت را ارائه دهد.

اینها شاید یک جهش عظیم و غول پیکر نباشند، اما کوالکام شرط می بندد که آنها برای بازی بسیار ایده آل و مناسب هستند، در حالی که عملکرد GPU مهم تر از بخش های شمارنده است.

این تغییرات همچنین تراشه 855 پلاس را برای تجربه واقعیت افزوده (AR) و حقیقت مجازی (VR) و یا حتی هوش مصنوعی (AI) و هر چیز دیگری، مفید تر و بهتر می کند.

متاسفانه این تراشه رویایی شما برای پشتیبانی از 5G نیست، هر چند، مودم داخلی نمی تواند بیش از اتصالات LTE را اداره کند، بنابراین دستگاه ها هنوز برای رسیدن به سرعت نسل بعدی نیاز به یک مودم X50 جداگانه دارند. (و به طور بالقوه می توانند در اندازه و عمر باتری بسیار بهتر عمل کنند)

در صورت علاقه ببینید که رونمائی از پردازشگر جدید Snapdragon 855 کوالکام برای تلفن های همراه ۵G، و یا چیپست جدید X55 کوالکام پشتیبانی از ۵G را برای موبایل های جدید به ارمغان می آورد.

شما نباید مدت زمان طولانی منتظر بمانید تا حداقل تراشه 855 پلاس را در استفاده مشاهده کنید.

کوالکام انتظار دارد که دستگاه های جدیدی با سیستم عامل جدید ساخته شود که همه در نیمه دوم سال 2019 عرضه می شوند.

فقط ما به یک نکته دیگر نیز اشاره کنیم، برخی از فروشندگان هم اکنون در حال استفاده از تراشه 855 پلاس هستند، مثلا ASUS تایید کرده است که تلفن آینده 2 ROG خود را با این تراشه عرضه می کند.

شانس خوبی وجود دارد که دیگر سازندگان عمده تلفن نیز به این مورد جهش داشته باشند و از این تراشه سریع مخصوص بازی در تلفن های همراه خود استفاده کنند.

برای مطالعه بیشتر ببینید که تراشه جدید Qualcomm، مشکل اصلی تلفنهای ۵G را حل می کند و یا آیا آیفون های اپل به دلیل مشکل حق ثبت اختراع با کوالکام، ممنوع می شوند؟

ویدیوها و مطالب مشابه