Robat یک ربات خفاشی، برای تشخیص و نقشه برداری از محیط های گوناگون

Robat یک ربات خفاشی است که فقط از تولید صدا خفاش ها برای حرکت خود تقلید می کند. ربات (Robot) + خفاش (bat)= یک Robat جدید است که از یک سیستم سونار مبتنی بر اکو استفاده می کند تا محیط اطراف خود را برآورده و تحلیل کند. اکنون می توان گفت خفاش ها یک یا دو چیز روباتیک را به ما آموزش داده اند.

4.3333333333333 از 5
از 3 رای
(رای دهید)
Robat یک ربات خفاشی، برای تشخیص و نقشه برداری از محیط های گوناگون

دیدار با Robat

این یک روبات زمینی کاملا مستقل است که با انتشار صدای خود و تجزیه و تحلیل بازخوانی اکو ها و صداها، به طوری که خفاش ها انجام می دهند، برای ایجاد یک نقشه دقیق از یک فضا و محیط، به تحلیل و پردازش می پردازد.

سازندگان آن می گویند این ربات پتانسیل بزرگی برای استفاده از صدا در برنامه های کاربردی رباتیک آینده را نشان می دهد.

بر خلاف یک ربات خفاشی کلی، که می تواند یک ربات بالدار با الهام از حرکات خفاش باشد، این ربات کوچک چرخ دار زمینی از دانشگاه Tel Aviv شباهت چندانی با یک خفاش ندارد، اما مانند آن ها عمل می کند.

بلندگو های اولتراسونیک، حرکات دهانی خفاش ها را تقلید می کنند و با یک سرعت معمولی و شبیه به صدای خفاش ها، فرکانس ها و سیگنال های مدولاسیون را منتشر می کند.

دو میکروفون اولتراسونیک صداهای شنوایی خاص خود را تقلید می کنند.

مطالعه ای در مورد این ربات معرفی شده در مجله PLOS Computational Biology منتشر شده است که اظهار می دارد: “بر خلاف سیگنال narrow-band یا پهنای باند های باریک، که بطور معمول در برنامه های رباتیک استفاده می شود، سیگنال های پهنای باند شبیه به خفاش ها قابیلت جا به جایی اطلاعات گسترده ای را فراهم می کند که اجازه می دهد که آن ها را به چندین بازتابنده از طریق یک پرتو ارسال کنیم و قرار دهیم”.

همچنین در ادامه اظهار می دارند که : “این رویکردی است که به ما در این مطالعه برای تست و تقلید ارتباطات، تلاش و کمک می کند”.

این اولین بار نیست که محققان از انتقال صداهای هوابرد برای نقشه برداری و حرکت در فضاهای مختلف استفاده کرده اند، و یا بهتر است بگوئیم که این اولین بار نیست که از موج های سونار biomimetic برای انجام این کار استفاده می کنند.

Itamar Eliakim، عضو گروه مهندسین، متخصصان زیست شناسی و از دانشمندان علوم اعصاب، که Robat را طراحی و ساخته است، می گوید: ” اما ربات ما اولین biorobot کاملا مستقل و خودمختار شبیه به عملکردهای یک خفاش است که از طریق ردیابی و شناسایی یک محیط جدید حرکت می کند، در حالی که تنها براساس اطلاعات اکویی و محیطی به نمایش در آمده خود به حرکت خود ادامه می دهد”.

در آزمایشات انجام شده، Robat با موفقیت مرزهای اشیایی که در یک فضای بزرگ با آن ها در مواجهه قرار گرفته بود، را با محصور کردن این اجسام و طبقه بندی آنها (گیاه و یا غیر گیاهی) و با استفاده از یک شبکه عصبی، تعریف کرد.

این ربات همچنین توانسته است یک نقشه زمان واقعی از محیط اطراف خود را ایجاد کند که شامل اطلاعات فضایی و محیطی درباره ابعاد و جهت گیرهای آن می بود و سپس به صورت بیسیم آن نقشه را از طریق آنتن هایی که در عقب قرار گرفته است انتقال بدهد.

یک سیستم ناوبری مبتنی بر اکو مانند این می تواند، به لحاظ نظری، وعده برای یک ربات که با نقشه برداری از فضای نا آشنا مانند بازیابی یک منطقه فاجعه زده و یا فعالیت های زمینی باشد که می تواند به وسیله ارتش محدود شود و مورد استفاده قرار گیرد.

یا حتی فقط ربات هایی باشند که می توانند فضاهای خلاء را بررسی کنند.

همچنین جای تعجبی نیست که اگر روبات بسیار کندتر از یک خفاش واقعی حرکت کند، حداقل در این مرحله، با پیمودن ۱٫۶ فوت (نیم متر) حدود ۳۰ ثانيه را برای اندوختن و دریافت اکوها متوقف می شود.

رای شما به "Robat یک ربات خفاشی، برای تشخیص و نقشه برداری از محیط های گوناگون" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن