تلسکوپ فضایی جدید روسی می تواند با اشعه ایکس به درک جهان و کهکشان ها کمک کند

کشور روسیه برای یافتن میلیون ها سیاهچاله های فضایی تلسکوپ اشعه ایکس خود را راه اندازی می کند. تلسکوپ فضایی Spektr-RG روسی می تواند به طور قابل توجهی درک عمیق ما از جهان و کهشان های اطراف ما را گسترش دهد. این تلسکوپ فضایی روسی با همکاری آلمان، از ویژگی های تصویر برداری اشعه ایکس بهره می برد که به راحتی می تواند سیارات و دیگر پدیده های نجومی، مانند سیاهچاله ها را کشف کند.

5 از 5
از 1 رای
تلسکوپ فضایی جدید روسی می تواند با اشعه ایکس به درک جهان و کهکشان ها کمک کند

کشور روسیه پس از از دست دادن کنترل یک تلسکوپ رادیویی در سال ۲۰۱۹، اکنون در زمینه تلسکوپ های فضایی بیشتر نیز فعالیت می کند.

این کشور با موفقیت Spectr-RG، یک تلسکوپ اشعه ایکس که با کمک آلمان در حال توسعه است، را راه اندازی کرده است.

این تلسکوپ فضایی به مدت زمان ۱۰۰ روز برای رسیدن به مقصد نهایی لاگرانژ (Lagrange) نقطه ۲ کهکهشان ها، به مسیر خود در فضا ادامه می دهد، جایی که می تواند مطالعات را در شرایط با ثبات و در حالی که یک میلیون مایل از زمین فاصله دارد، انجام دهد.

با این وجود، زمانی که آن باز گردد، می تواند به طور قابل توجهی درک انسان از جهان اطرافش را تغییر دهد.

انتظار میرود که Spektr-RG یک نظرسنجی بسیار دقیق ۶٫۵ ساله را به همراه داشته باشد که میتواند تقریبا ۱۰۰،۰۰۰ خوشه کهکشان، صدها هزار ستاره فعال و حدود ۳ میلیون سیاهچاله غولپیکر را تشخیص دهد و شناسایی کند.

علاوه بر ارائه یک نقشه دقیق از کیهان، می تواند به درک شکل گیری سیاهچاله ها، توزیع ماده در جهان و تأثیر انرژی تاریک بر گسترش کیهانی نیز کمک کند.

این نقطه عطفی برای علم نجوم روسیه است.

در حالی که طراحی نهایی تلسکوپ به طور قابل ملاحظه ای از مفهوم اصلی متفاوت است و دچار چندین تغییر شده است، روسیه (و به علاوه آلمان) بر روی لبه علم نجوم با اشعه ایکس قرار می گیرند تا کهکشانها را بسیار بهتر از قبل بشناسند .

در حالیکه اخیرا نیز تلسکوپ های اشعه ایکس موجود، اکتشاف های بزرگی را انجام داده اند، اما ممکن است برخی از آنها در مقیاس یکسان چیزی به دست نیاورند.

ببینید که اشعه ایکس به ستاره شناسان کمک می کند تا چرخش سیاهچاله های غول پیکر را تشخیص دهند، اولین عکس از سیاهچاله فضایی: یک نگاه موفقیت آمیز دیگر به جهان اطراف ما و یا یک تلسکوپ جدید به تشخیص نورهای چشمک زن در سطح ماه کمک می کند!

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.