شرکت SpaceX : راه اندازی ناوگان موشکی جدید Falcon 9

کمپانی SpaceX ناوگان جدید موشکی Falcon 9 خود را در فلوریدا راه اندازی می کند. موشک های رادیکالی قابل استفاده مجدد Elon Musk به معنای پرواز به فضا و فرود آمدن فضاپیماها در آینده ای نزدیک برای ما می باشند.

4 از 5
از 5 رای
(رای دهید)
شرکت SpaceX : راه اندازی ناوگان موشکی جدید Falcon 9

SpaceX قصد دارد دومین موشك فالكون ۹، block 5، خود را از پایگاه نظامی کاناورال، فلوریدا، در ساعات اولیه صبح روز یکشنبه یعنی فردا راه اندازی كند و آن را بعد از مدت كوتاهی بر روی زمین فرود آورد.

اکنون موشک Block 5 Falcon 9 در مرکز فضایی کندی در فلوریدا مستقر است.

این موشک علاوه بر آزمایش و امتحان مجدد، همچنین یک مأموریت تجاری معمولی را نیز انجام می دهد که ماهواره مخابراتی Telstar 19 Vantage را به منظور ارائه اینترنت پهنای باند برای مشتریان در آمریکا حمل و هدایت می کند.

بلوک ۵ نشان دهنده نامی است که Elon Musk در تکرار نهایی از آخرین نسخه Falcon 9 آن را نامیده است، این راکت هوا و فضا با پیشرفت هایی برای تقویت قدرت و آسان تر کردن استفاده از تقویت کننده ها تا ۱۰ بار بدون بازسازی مجدد و یا شاید ۱۰۰ بار در طول عمر کامل آن ها طراحی و ساخته شده اند.

اولین نمونه پرواز این موشک جدید در ماه می آغاز شد و در حال حاضر این سومین مجموعه از ۱۰ ماهواره مخابراتی Iridium از پایگاه نیروی هوایی واندنبرگ در کالیفرنیا است.

شرکت SpaceX در حال برنامه ریزی برای اجرای تمام برنامه ها و پروسه های فضایی خود،برای حرکت رو به جلو و با استفاده از موشک بلوک ۵ است، همچنین بعد از هفته آینده قرار است سه تقویت کننده جدید در سیستم چرخشی آن قرار داده شود.

همینطور قبل تر نیز خبرها حاکی از آن بود که کمپانی SpaceX راکت قدیمی تر خود را به نام بلوک ۴ به فضا فرستاده است و آن را دوباره به زمین برگردانده است.

بالاخره این خبرها و شایعات در مورد این که بلوک ۵ Falcon 9 برای اولین بار دوباره راه اندازی می شود به حقیقت می پیوندد اما هنوز مشخص تیست چه زمانی برای پرواز مجدد این موشک بلوک ۵ Falcon 9 مناسب باشد.

راه اندازی ابتدایی این موشک روز یکشنبه در ساعت ۱:۵۰ به وقت شرق آمریکا تعیین شده است که همچنین به طور زنده نیز پخش خواهد شد.

رای شما به "شرکت SpaceX : راه اندازی ناوگان موشکی جدید Falcon 9" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن