کمپانی اسپیس ایکس راکت های خود را آزمایش می کند

احتمالا SpaceX یکی از راکت های تقویت کننده خود را در روز جمعه آینده به بالا می فرستد. شرکت هنوز بر روی یک قسمت از پانل حرارتی در فضاپیمای Dragon کار می کند تا بتواند این موشک را از پائین به این فضاپیمای دراگون متصل و launche کند.

راکت اسپیس ایکس

کمپانی SpaceX ماموریت 15 روزه خود را به ایستگاه فضایی بین المللی برای فرستادن راکت خود به آسمان اعلام کرد. (احتمالا صبح جمعه آینده این موشک راه اندازی می شود)

این شرکت قصد دارد که نسخه Block 4 یک از سری موشک های Falcon 9 را برای آخرین بار به آسمان بفرستد و در کنار اطلاعات گیری آزمایش هایی را نیز انجام دهد.

همچنین در طی یک کنفرانس خبری در روز پنجشنبه، مدیر شرکت برنامه های فضاپیمای اژدها، جسیکا جنسن، تأیید کرد که دیگر از پروازهای راکت بلوک 4 پس از راه اندازی ایستگاه فضایی در آینده، خبری نخواهد بود.

دو موشک launche شده بعدی شرکت در ماه جولای راه اندازی می شوند، این شرکت اعلام کرد که احتمالا بعد از آخرین بازنگری ها این دو مورد موشک سری Falcon 9 یعنی Block 5 را نیز به آسمان ارسال خواهند کرد.

سری موشک های نسخه بلوک 5 که برای قابلیت استفاده مجدد بهینه شده اند، قبل تر نیز فقط یک بار در ماه می برای آزمایش به پرواز در آمده بودند.

از آن زمان، SpaceX تنها سری موشک های قبلی خود را به پرواز در آورده بود.

این راکت که قرار است روز جمعه پرواز کند، به تقویت کننده ای در بالا که فقط کمی بیش از دو ماه قبل، در روز 18 آوریل، به عنوان فضاپیمای TESS شرکت ناسا به مدار ماهواره ای فرستاده شده بود، متصل می شود.

شرکت SpaceX یک چرخه 10 هفته ای برای ارسال و راه اندازی مجدد راکت های خود در نظر داشت و اما بلوک 4 در این سیستم سرعت کمی را ایجاد می کرد، اما SpaceX می گوید که بلوک 5 باید بتواند سریعتر حرکت کند و در نتیجه به کل پروسه سرعت بخشد.

در واقع، SpaceX قصد دارد که هر راکت بلوک 5 خود را تا حداقل 10 بار تولید مجدد و راه اندازی کند، که بسیار قابل توجه خواهد بود، زیرا SpaceX تا کنون تنها یک بار استفاده مجدد از هر یک از موشک های Falcon 9 خود را انجام داده است.

علاوه بر این، این شرکت امیدوار است که زمان چرخش بین راه اندازی مجدد راکت هایFalcon 9 را که در حال حاضر چند ماه است به چند هفته یا کمتر کاهش یابد.

از آنجا که SpaceX هیچ برنامه ای برای پرواز دوباره بلوک 4 در روز جمعه ندارد، سپس آن را به اقیانوس خواهند انداخت.

با این حالی که معمولا، موشک ها در مرحله دوم، پس از زدن چهار دور در اطراف زمین، از فضا به ساحل خواهند افتاد.

این احتمالا یکی دیگر از آزمایش های توانایی راه اندازی موتور دوم، در مرحله دوم و پس از یک دوره طولانی ماندن در فضا نیز است.

در طی کنفرانس خبری روز پنج شنبه، جانسن گفت SpaceX هنوز با یک پانل حرارتی در فضاپیمای اژدها مشکلی داشته است و این امر می تواند راه اندازی ما را به تاخیر اندازد، اما او گفت کارکنان در حال حاضر در حال انجام رفع مشکلات هستند و به احتمال زیاد این راه اندازی در صبح روز جمعه ادامه خواهد یافت.

ویدیوها و مطالب مشابه