آموزش جذاب‌ترین ترفندهای مخفی واتساپ جی بی

به نقل از تکراتو: واتساپ یکی از کاربردی‌ترین و در عین‌ حال ساده‌ترین پیام‌رسان‌های موجود است. این برنامه میلیون‌ها کاربر در سرتاسر جهان دارد که در عین سادگی به آن‌ها خدمت‌رسانی می‌کند. اگر می‌خواهید امکانات بیشتری در این پیام‌رسان داشته باشید، با نصب واتساپ جی بی از بازار با بیش از امکان جدید روبه‌رو می‌شوید. ادامه مقاله را از دست ندهید تا همه این فوت‌وفن‌ها را با هم یاد بگیریم.

5 از 5
از 1 رای
آموزش جذاب‌ترین ترفندهای مخفی واتساپ جی بی

رابطه واتساپ و GBWhatsapp

اگر بخواهیم به ‌صورت کلی ارتباط این دو اپلیکیشن را مورد بررسی قرار دهیم، می‌توانیم بگوییم که جی بی واتساپ، یک نسخه غیررسمی از این برنامه است که می‌تواند امکانات بیشتر و متنوع‌تری را در اختیار شما قرار دهد. یکی از قابلیت‌های قابل ‌توجه این اپلیکیشن، امکان نصب آن در کنار نسخه اصلی است.

این موضوع بدین معناست که این دو اپلیکیشن هیچ‌گونه محدودیتی در دانلود و استفاده برای یکدیگر ایجاد نمی‌کنند. GBWhatsapp نیز دقیقا مطابق با داده‌های نسخه اصلی این برنامه تنظیم شده است و تنها تفاوت موجود در میان آن‌ها، همان امکانات متنوعی است که در ادامه توضیح می‌دهیم.

ترفندهای صفحه اصلی جی بی واتساپ

بلافاصله بعد از نصب و باز کردن این برنامه، فضای متفاوت آن، توجه شما را به خود جلب می‌کند. در تب بالای صفحه اصلی، فضای گروه‌هایی که در آن‌ها عضو هستید، از چت‌های خصوصی جدا شده‌اند تا دسترسی به هرکدام از آن‌ها، راحت‌تر انجام شود. این حالت بسیار شبیه به صفحه اصلی نسخه‌های غیررسمی تلگرام است. در کنار لگوی این برنامه سه آیکون با امکانات متنوع وجود دارند که هرکدام کاربردهای مختلفی دارند.

۱٫ داشتن هم‌زمان چند اکانت

یکی از دغدغه‌هایی که کاربران whatsapp دارند، داشتن چند اکانت به‌ صورت هم‌زمان است. این امکان در نسخه اصلی و رسمی این برنامه وجود ندارد و هرکس می‌تواند فقط یک اکانت با نسخه اصلی داشته باشد. در کنار لگوی جی بی واتساپ، شما شاهد یک آدمک با علامت + هستید. در صورتی که این گزینه را انتخاب کنید، می‌توانید چند اکانت با شماره‌های مختلف داشته باشید. لازم به ذکر است که در صورت فعال کردن هر یک از اکانت‌ها، فقط نوتیفیکیشن‌های مربوط به آن به شما نمایش داده می‌شوند.

۲٫ حالت پرواز و عدم دسترسی به اینترنت

در برخی از مواقع ممکن است شما بخواهید که به اینترنت متصل باشید، اما هیچ‌ نوتیفیکیشنی دریافت نکنید. این نسخه، این امکان را برای شما فراهم کرده است. با لمس علامت هواپیما که در بالای صفحه وجود دارد، دسترسی این برنامه به اینترنت به‌ صورت کامل قطع می‌شود. در چنین مواقعی شما می‌توانید بدون محدودیت در سایر اپلیکیشن‌های خود از اینترنت استفاده کنید؛ اما واتساپ شما هیچ اتصالی به اینترنت ندارد.

۳٫ حالت شب

گزینه سومی که در نوار بالای صفحه قرار دارد و به شکل یک هلال ماه است، مربوط به حالت شب یا همان دارک مود می‌شود. با فعال کردن این گزینه شما می‌توانید رنگ فضای داخلی برنامه را تیره کنید. از این حالت اغلب در شب‌ها و زمانی که چراغ‌ها خاموش است استفاده می‌شود تا چشم کاربران دچار خستگی نشود. با لمس مجدد همین گزینه، می‌توانید حالت دارک مود را غیرفعال کرده و فضا را مجددا روشن کنید.

تبدیل شدن به روح و فعالیت مخفیانه

این قابلیت را می‌توان به ‌عنوان یکی از جذاب‌ترین امکانات GBWhatsapp به شمار آورد. هیچ آیکون یا گزینه‌ای به نام فعالیت به ‌صورت روح وجود ندارد، بلکه این حالت مجموعه‌ای از تنظیمات را در برمی‌گیرد که می‌توانید آن‌ها را فعال کرده و استفاده کنید. برای این کار باید به قسمت تنظیمات و سپس بخش امنیت بروید. در اینجا به معرفی گزینه‌های موجود در این قسمت می‌پردازیم.

۱٫ فریز کردن بازدید

در نسخه اصلی این برنامه، حذف کردن آخرین بازدید به ‌صورت کلی وجود دارد؛ اما شما با GBWhatsapp می‌توانید به امکانات بیشتری در این زمینه دست پیدا کنید. فریز کردن لست سین در این قسمت، به این معنی است که آخرین بازدید خود را بر روی یک ساعت خاص و مشخص تنظیم کنید. سپس هر بار که وارد برنامه شوید، بازدید شما هیچ تغییری نکرده و روی همان ساعت تنظیم‌شده باقی می‌ماند. در این حالت هیچ‌کس نمی‌تواند متوجه حضور شما در این برنامه شود.

۲٫ دیدن چندباره پیام‌های view once

شما در نسخه اصلی whatsapp ، می‌توانید پیام‌هایی را ارسال کنید که تنها یک بار قابلیت دیده شدن دارند. این پیام‌ها تحت عنوان view once شناخته می‌شوند. یکی از ترفندهای مخفی واتساپ جی بی، امکان دیدن چندباره این پیام‌هاست. برای این کار کافی است تا این حالت را با گزینه Anti-view once، فعال کنید.

۳٫ حذف برچسب فوروارد

در بخش تنظیمات، این امکان برای شما وجود دارد که برچسب فوروارد را از روی پیام‌های فوروارد شده پاک کنید. در چنین حالتی می‌توانید مطالب مختلف را برای دوستانتان فوروارد کنید، بدون اینکه نشانی از فوروارد شدن بر روی آن‌ها وجود داشته باشد.

۴٫ مشاهده تمام پیام‌های حذف‌شده

این قابلیت نیز از دیگر ترفندهای مخفی و جذاب جی بی واتساپ است. شما با فعال کردن گزینه Anti-Delete Massage، می‌توانید تمام پیام‌های حذف‌شده در مکالمات خود را مشاهده کنید. برای اینکه بتوانید پیام‌های حذف‌شده را از سایر پیام‌ها تشخیص دهید، در کنار آن‌ها یک گزینه ورود ممنوع وجود دارد. پاسخ دادن به این دسته از پیام‌ها به‌طرف مقابلتان نشان می‌دهد که شما به امکانات ویژه‌ای دسترسی دارید، پس بهتر ست این کار را نکنید.

۵٫ حذف تیک آبی و خاکستری

یکی دیگر از تنظیمات واتساپ جی بی، حذف تیک آبی است. برای این کار باید گزینه Show Blue Ticks After Reply را فعال کنید. در این حالت شما می‌توانید پیام طرف مقابلتان را باز کرده و بخوانید، اما او متوجه خوانده شدن پیامش نشود. بعد از اینکه به پیام پاسخ دهید، تیک خاکستری آن آبی می‌شود.

شما می‌توانید تیک دوم خاکستری را نیز فعال کنید، به این صورت که اگر آنلاین باشید و پیام را دریافت کنید، تیک دوم آن نمایش داده نشده و طرف مقابلتان متوجه این قضیه نمی‌شود. این امکان برای شما وجود دارد که مخاطب‌های دلخواه و یا گروه‌های مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس هرکدام از تنظیمات زیر را برای آن‌ها اعمال کنید:

  • پنهان کردن تیک آبی
  • پنهان کردن تیک دوم خاکستری
  • پنهان کردن میکروفون آبی برای ویس‌های دریافتی
  • پنهان کردن علامت در حال تایپ هنگام نوشتن متن
  • پنهان کردن علامت ضبط صدا هنگام ارسال ویس

۶٫ تنظیم قفل برای ورود به برنامه

در بخش امنیت، شما می‌توانید برای ورود به برنامه، یک رمز عبور تعریف کنید. این رمز می‌تواند یکی از انواع پین، الگو و یا اثرانگشت باشد. در چنین حالتی، هیچ‌کس به غیر از خودتان و افرادی که رمز ورود را می‌دانند، نمی‌توانند وارد برنامه شوند.

جمع‌بندی

واتس ‌اپ یکی از کاربردی‌ترین و جذاب‌ترین پیام‌رسان‌های موجود است که کاربران زیادی از سرتاسر جهان دارد. زمانی که از این برنامه استفاده کنید، متوجه کمبودهایی در قابلیت‌های آن می‌شوید. برای اینکه این کمبودها اذیت‌کننده نباشند، می‌توانید از نسخه غیررسمی این برنامه تحت عنوان جی بی واتساپ استفاده کرده و قابلیت‌های متنوعی را در اختیار خود درآورید. چت مخفیانه، حالت روح، تغییر فونت و تم برنامه، غیرفعال کردن تیک آبی و خاکستری و … از امکانات این برنامه هستند که در قسمت‌های قبلی به ‌صورت مفصل درباره آن‌ها توضیح دادیم.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.