پهباد توردار

یک پهباد توردار، راهی برای نجات انسان ها از ارتفاع

این پهباد نجات به یک تور ایمنی برای انسان ها تبدیل می شود. ما همیشه از تکنولوژی انتظار داشته ایم تا زندگی ما را بهتر کند، ارتقاء دهد و حتی از آن محافظت کند. این هواپیما بدون سرنشین با یک ایده جالب به یک وسیله کمک در شرایط اضطراری برای ما انسان ها تبدیل می شود.

من همیشه معتقد بوده ام که یک ربات باید ساخته شود تا امور و کارهایی که انسانها نمیتوانند انجام دهند را انجام دهد.

این هواپیماهای بدون سرنشین نیز در همین دسته قرار می گیرند.

ما می توانیم هواپیماهای بدون سرنشین را برای انجام فعالیت های پر خطر استفاده کنیم، مانند تلاش های نجات، که انسان ها نمی توانند به علت محدودیت های فیزیکی و یا به علت خطرات بهداشتی آن ها را انجام دهند.

این یک هواپیما بدون سرنشین تور دار برای نجات است.

در زیر ویدئو طراحی شده از عملیات نجات این نمونه پهباد را مشاهده کنید:

این کاملا به همان دسته ای از ربات های نجات دهنده که توضیح دادیم اضافه می شود …

پهباد Net Drone تنها یک وسیله نقلیه هوایی بدون سرنشین (UAV) است که با پیوستن و انصال چهار قطعه یکسان با پروانه های موتوری و یک تور در میان آن ها، ساخته شده است.

این هواپيماهاي بدون سرنشين به سمت آسمان مي آيند تا قربانيان خود را که در سطح بالايي از ارتفاع گیر کرده اند، در صورت وقوع حادثه اي که نياز به تخليه فوری دارند، نجات دهند.

این پهباد، به سرعت، به چهار بخش تقسیم می شود، و به عنوان یک تور ایمنی بین بخش های تکی پروانه ها، یک تور حفاظتی که قربانی می تواند بر روی آن بپرد را ایجاد می کند.

هنگامی که قربانی با خیال راحت بر روی تور می پرند، هواپیمای بدون سرنشین آنها را به ایمنی حمل می کند و از اینکه در این ارتفاع بالا برای نجات کامل در معرض خطر قرار نمی گیرند، اطمینان حاصل می کنند.

در حالی که فن آوری پیچیده ای برای اجراء چنین ایده نجات واقعی وجود ندارد، این مفهوم قطعا باعث می شود تا یک مورد عالی برای اینکه چگونه هواپیماهای بدون سرنشین باید در آینده برای کمک به انسان ها در شرایط تهدید کننده زندگی، ساخته و طراحی شوند را نشان می دهد.

این طرح هواپیما بدون سرنشین Net Guard برنده جایزه طراح مفهومی پین طلایی در سال 2018 نیز شده است.

طراحان این پهباد خاص: لیو شیانگ (Liu Xiang)، دیوئو هائو مینگ (Diao Hao-Ming)، لی هوو هو (Li Hao-Hu)، ژو نان تونگ (Zhu Nan-Tong)، لی گوا یو (Li Guo-Yu)و هو ژن یوان (Hu Zhen-Yuan) از دانشگاه پلی تکنیک گوانگدونگ (Guangdong) می باشند.

شما در زیر می توانید ویدئویی از فیلم برداری با پهباد DJI Phantom 3 در برف و آتش را ملاحظه کنید:

برای مطالعه بیشتر: نجات کوهنورد ۶۵ ساله از رشته کوه های هیمالیا با استفاده از پهپاد، تکنولوژی آینده: تعمیر چاله های خیابان با پهباد های تعمیرکار و یا جایزه ۲۵۰ هزار دلاری برای برنده مسابقات پهبادهای AI در مقابل هواپیماهای بدون سرنشین انسانی را مشاهده  کنید.

ویدیوهای مشابه