کمپانی تویوتا در فکر ساخت یک کرولا هاچبک هیبریدی تا 2019

آیا تویوتا می تواند یک نسخه هیبریدی Corolla hatchback را بسازد و اما آیا این کار را می کند؟ مهندس ارشد خودروهای هاچ بک شرکت کرولا به فکر ساخت یک Corolla هیبرید با عملکرد AWD است، اما این چقدر می تواند خوب باشد؟

تویوتا فکر ساخت کرولا هاچبک هیبریدی 2019

در حال حاضر یک مدل از Roadshow مانند تویوتا جدید هاچ بک کرولا وجود دارد. این خودرو در مقابل پول و هزینه ای که بابتش پرداخت می شود بسیار ارزشمند است و همچنین می توان گفت بر روی یک جاده انتقال دستی آن بسیار خوب است، اما اکنون تویوتا ممکن است آماده باشد تا با استفاده از قدرت هیبریدی و دوگانه الکتریکی خودروهای خود را تولید کند.

اینکه تویوتا یک عملکرد هیبریدی را تولید می کند، شاید بعضی فکر کنندکه  این واقعا دیوانه کننده است، اما به نظر می رسد که مهندس ارشد هاتچبک این شرکت فکر می کند که این یک ایده بسیار خوب است، بر طبق بیاناتی که وی به با مجله Drive Australia اظهار داشته است.

Yasushi Ueda، مهندس ارشد هاتچبک Corolla می گوید: “ما هیچ برنامه دقیقی نداریم”. “البته در آینده ایده یک ماشین هیبرید شیک و مطمئن به نظر می رسد که بسیار خوب باشد”.

اگر تویوتا خودروهای هاچبک تمام  هیبریدی خود را به نمایش بگذارد، این امر می تواند باعث شود تا مسیر شرکت به طور چشمگیری با مسیر هر یک از رقبای ساخت خودروهای الکتریکی یکی شود، که در حال حاضر از یک موتور چهار سیلندر توربوشارژ برای قدرت حرکت استفاده می کنند و همچین این در حالی است که اضافه کردن الکترون ها قطعا به مزیت گشتاور در خودروهای الکتریکی کمک می کند و در ماشین را از یک توقف مرده باز می دارد.

همینطور یک سیستم ترکیبی به احتمال زیاد وزن قابل توجهی را نیز به ماشین ها اضافه خواهد کرد.

اما یکی از راه های پیشرفته تر و با کاربردی بیشتر، این است که از سیستم هیبریدی برای اضافه کردن به تمام چرخ ها در چهار سمت خودرو استفاده شود.

شرکت تویوتا به طور معمول این کار را تا حدودی در بعضی از مدل های دیگر انجام می دهد با استفاده از یک موتور بنزینی برای رانندگی چرخ های جلو و یک موتور الکتریکی برای رانندگی در چرخ های عقب.

ولی باید گفت کجای این کار یچیده است، در جایی که گزینه هایی برای انتقال به میان می آیند.

آیا یک کرولا هیبرید با یک جعبه اتوماتیک AT و یا بدتر از آن، نوعی CVT “جعبه دنده های قدیمی” ظاهر می شود؟ یا اینکه جعبه دنده بزرگ چگونه می تواند کار  را با سیستم انجام دهد؟

همه این ها در این لحظه حدس و گمان است، اما باید گفت، چه کسی یک خودرو تمام اتوماتیک و هیبریدی الکتریکی را دوست ندارد؟

شما می توانید ویدئو معرفی خودرو تویوتا کرولا هاچ بک 2019 را در این قسمت ببینید.

همینطور در زیر نیز مجموعه عکس های این خودرو جدید هیبریدی را مشاهده می کنید.

ویدیوها و مطالب مشابه