بازگشت اتومبیل های خودران اوبر به جاده ها، البته با حضور انسان

کمپانی اوبر پس از گذشت 4 ماه از تصادف مرگبار اتومبیل خودران این شرکت، دوباره قرار است این اتومبیل‌ را به جاده بازگرداند. اما این بار این خودرو با رانندگی دستی یک انسان به حرکت در خواهد آمد.

بازگشت اتومبیل خودران اوبر جاده با حضور انسان

خبرها حاکی از آن است که اتومبیل خودران اوبر در همین هفته در شهر Pittsburgh شروع به حرکت خواهد کرد. این کمپانی از 4 ماه پیش تمام فعالیت های اتومبیل خودران خود را در شمال آمریکا متوقف کرده بود.

البته این اتومبیل قرار نیست به صورت خودران حرکت کند. فعلا راننده انسانی این اتومبیل را برای مدتی خواهد راند. اوبر قصد دارد این سیستم راننده خودکار را بیشتر بررسی کنند تا سپس با اطمینان تمام بتواند این اتومبیل را به صورت تمام خودران در جاده‌ها حرکت دهد.

سیستم راننده اتوماتیک کمپانی اوبر بر روی یک اتومبیل ولوو شاسی بلند XC90 قرار داده شده است که از چهار ماه پیش که زنی را در هنگام عبور از خیابان در شهر Tempre آریزونای آمریکا کشت، در پارکینگ پارک شده است. درباره این تصادف و چند تصادف معروف خودرو های خودران دیگر، می توانید مطلب “درس هایی برای عبرت: 6 تصادف اتومبیل های خودران” را در نتران بخوانید.

پس از به وقوع پیوستن این تصادف مرگبار، مقامات فدرال آمریکا برای بررسی این موضوع وارد عمل شدند. در آن زمان با دستور فرماندار ایالت آریزونا تمامی فعالیت های اوبر در زمینه خودروهای خودران در این ایالت تعلیق شد.

اکنون کمپانی اپل قصد دارد در همین هفته فعالیت های خود را در این ایالت از سر بگیرد. البته این فعالیت با احتیاط فراوان و با اجازه مقامات فدرال انجام خواهد شد.

مسئولان فدرال می‌گویند به کمپانی اوبر اجازه فعالیت در زمینه اتومبیل های خودران در ایالت آریزونا را داده‌اند اما به شدت بر روی فعالیت این شرکت نظارت خواهند کرد.

کمپانی اوبر می داند که هرگونه مشکل در این زمینه می‌تواند به تعلیق دائم این فعالیت این شرکت در زمینه اتومبیل های خودران بیانجامد. به همین علت مسئولان این کمپانی تصمیم گرفتند که فعلاً اتومبیل های خودران را به صورت دستی، توسط رانندگان انسانی کنترل کنند تا متخصصان بتوانند به صورت عملی تمامی مشکلات این دستگاه ها را یافته و سپس با حل آنها اطمینان عمومی را دوباره به این کمپانی بازگردانند.

ویدیوها و مطالب مشابه