درس هایی برای عبرت: ۶ تصادف اتومبیل های خودران

بر اساس آمار اگر خودرویی رو کامپیوتر براند، احتمال تصادف آن بسیار کمتر از زمانی ست که راننده آن یک انسان است. اما این به آن معنی نیست که کامپیوتر ها هیچ وقت در هنگام رانندگی تصادف نمی کنند.

4.4 از 5
از 5 رای
(رای دهید)
درس هایی برای عبرت: ۶ تصادف اتومبیل های خودران

رانندگی کامپیوتر ها برای ما یک رویا دیگر نیست، بسیاری از شرکت ها مانند گوگل، اپل، اوبر و تسلا دارای خودرو های خودران هستند و آن ها را در سطح خیابان ها به حرکت در می آورند.

اما به نظر می رسد رویای مسافرت بدون ترافیک در جاده ها و خیابان ها همچنان یک رویا هست و به زودی نیز به حقیقت نخواهد پیوست. حتی با راننده های کامپیوتری و کم خطا.

در اینجا به ۶ تصادفی می پردازیم که یک طرف آن اتومبیل خودران بوده است. تصادف هایی که گاها خسارت های بزرگی به همراه داشته.

۱- جولای ۲۰۱۵ – خودروی لکسوس SUV گوگل

گوگل در آن زمان اعلام کرد که اتومبیل خودران قدرت گرفته از تکنولوژی های این شرکت در اولین تصادفی شرکت داشته که این منجر به آسیب دیدن یک انسان شده است.

در این تصادف که از پشت برای اتومبیل خودران گوگل اتفاق افتاده، کارمند گوگل که در ماشین خودران حضور داشته با کوفتگی هایی در بدن مواجه شده و شخص حاضر در اتومبیل دیگر از ناحیه گردن آسیب دیده است.

۲- ژانویه ۲۰۱۶ – خودروی مدل S تسلا

این تصادف اولین تصادفی بوده است که یک خودروی نیمه خودران باعث مرگ انسان شده.

تصادف خودروی مدل S تسلا سه ماه بعد از معرفی سیستم راننده خودکار اتومبیل های تسلا در چین اتفاق افتاد، اما رسانه ها چندان به این خبر نپرداختند.

اتومبیل های نیمه خودران نیاز به حضور سرنشین برای حرکت دارند، اما به صورت خودران نیست کنترل می شوند.

این اتومبیل سدان مدل S تسلا، در هنگام تصادف بر روی حالت خودران بوده است ولی هیچ عملیات ترمزی در هنگام تصادف توسط این اتومبیل انجام نشده.

برخورد این خودروی تسلا با یک ماشین تمیز کردن خیابان انجام شده که باعث مرگ راننده ۲۳ این دستگاه به نام Gao Yaning شده است.

تسلا هیچگاه قبول نکرد که این اتومبیل در هنگام تصادف بر روی حالت خودران بوده است و اعلام کرد به خاطر صدمات ناشی از تصادف قابلیت دریافت گذارش های اتفاق از این اتومبیل نیست. اما شکایتی از تسلا در دادگاه انجام شده است.

۳- فبریه ۲۰۱۶ – خودروی لکسوس SUV گوگل

گذارشی از گوگل درباره برخورد یک دستگاه خودروی لکسوس SUV این شرکت با یک اتوبوس در دره سیلیکون در فبریه ۲۰۱۶ منتشر شده است. این برخورد کشته ای نداشته است.

این هجدهمین تصادف خودرو های گوگل بود اما از این نظر مهم است که این اولین باریست که خودرو این شرکت در برخورد مقصر بوده است.

این تصادف هنگامی رخ داده که اتومبیل گوگل قصد تغییر لاین حرکت را داشته اما نتوانسته اتوبوسی که در کنار او حرکت می کرده را تشخیص دهد و از کنار با اتوبوس برخورد داشته

در این تصادف اتومبیل گوگل از بغل خسارت های زیادی داشته، یک چرخ خود را از دست داده و تمامی سنسور های بدنه آن آسیب دیده اند.

گوگل پس از این تصادف اعلام کرد: “ما مسئولیت این تصادف را بر عهده می گیریم، زیرا اگر اتومبیل ما آنجا این حرکت را انجام نمی داد، این تصادف پیش نمی آمد. از این به بعد دستگاه های خودران گوگل قادر خواهند بود تا اتوبوس ها و سایر ماشین های سنگین را به خوبی ماشین های کوچک تشیخص دهند. ما امیدواریم در آینده موقعیت های شبیه این را بهتر مدیریت کنیم”.

۴- می ۲۰۱۶ – خودرو مدل S تسلا

در ماه می ۲۰۱۶ خودروی مدل S تسلا در اولین تصادفی که باعث کشته شدن یک آمریکایی شد و توسط یک خودرو نیمه خودران اتفاق افتاده است، شرکت داشته است.

در هنگام تصادف این خودرو بر روی حالت اتوماتیک بوده است و سنسور های این اتومبیل قادر نبوده یک ۱۸ چرخ را در پس زمینه روشن و پر نوز تشخیص دهد.

این تصادف باعث کشته شدن یک آمریکایی ۴۰ ساله به نام جاشوا براون در ایالت اوهایو آمریکا شد.

کمپانی تسلا درباره این تصادف چنین گفت: “تکنولوژی رانندگی خودکار هنوز به طور کامل پیشرفته نکرده است و در آینده بهتر خواهد شد. ما از این اتفاق فراتر از ناراحت هستیم.”

۵- مارچ ۲۰۱۸ – اتومبیل ولوو شرکت اوبر

شرکت اوبر هم به تازگی به مجموعه شرکت های ارائه دهنده رانندگی خودکار اضافه شده است. اما اتومبیل این شرکت در تصادفی شرکت داشته که باعث کشته شدن یک شهروند آمریکا شده است.

در هنگام تصادف در این خودروی خودران راننده حضور داشته اما در هنگام تصادف به جاده نگاه نمی کرده است تا از این اتفاق جلوگیری کند.

شرکت اوبر در این باره گفت: “ما به شدت اندوهگین هستیم و با خانواده قربانی احساس همدردی می کنیم. ما حاضریم با مقامات محلی برای بررسی جزئیات این اتفاق همکاری کنیم.”

اوبر پس از این تصادف تست اتومبیل های خودران را به تعویق انداخت.

۶- مارچ ۲۰۱۸ – خودروی مدل X تسلا

اتومبیل های خودران تسلا در تصادف های بسیاری حضور داشته است و از این حیث از بقیه شرکت ها جلو تر است.

این بار در مارچ ۲۰۱۸ تصادف یک اتومبیل نیمه خودران تسلا مدل X باعث کشته شدن یک مهندس ۳۸ ساله شرکت اپل به نام Wei Haung شد.

شرکت تسلا اعلام کرد در این تصادف، اتومبیل خودران ۶ بار به راننده اتومبیل هشدار داده است اما دست های راننده حداقل ۶ ثانیه قبل از تصادف روی فرمان نبوده است.

این تصادف با برخورد خودروی مدل X تسلا با جدا کننده های بتنی جاده اتفاق افتاده است.

رای شما به "درس هایی برای عبرت: ۶ تصادف اتومبیل های خودران" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی ترفند
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن